מהן המגמות שישנו את המציאות?

עד סביבות 1800 היו בעולם כמיליארד בני אדם. מאז, ב 213 שנים, אוכלוסיית העולם צמחה פי יותר מ 7. ב 20 השנים האחרונות העולם השתנה בקצב כה מהיר שמי שנולד בשנות ה 80' נולד למציאות שונה לחלוטין ממי שנולד בשנות ה 2000. השינויים בעולם הם בקצב כה מהיר שלא צריך יותר ממספר שנים כדי להצביע על ההשפעה שלהם. מגמות מופיעות ומאומצות בטווח של חודשים (זאת לעומת שנים ואף מאות שנים בעולם "של פעם"). רשתות חברתיות, טאבלטים, מכשירים סלולאריים, מכוניות חשמליות, מכוניות שנוסעות לבד, המשקפיים של גוגל, שעון סלולארי, הדפסה בתלת-מימד, מציאות רבודה, "האינטרנט של הדברים" ועוד. כל הדברים האלה הם חלק ממגמות שכבר משנות את המציאות שלנו ורוב המגמות האלה בנות כמה שנים בלבד.

ובכל זאת, יש מגמה אחת שלא הרבה אנשים בכלל מודעים לקיומה ועוד ייקח זמן עד שהנושא באמת יגיע לחדשות. מגמה זו אמנם כמעט ולא נשמעת לאנשים מחוץ לתחומה אך כבר יש לה השפעה רבה על תהליכים רבים. המגמה שעליה אני מדבר היא מחשב קוונטי. מחשב קוונטי מסתמך על מכניקת הקוונטים שהיסודות שלה נעוצים עוד במאות ה 17 וה 18 כאשר מדענים החלו לחקור את גלי האור.

אז למה לדעתי המגמה הזו כה משמעותית? ובכן, הנה מספר דברים שכדאי לדעת על מחשב קוונטי:

–          אף אחד לא באמת בטוח מה קורה בתוך מחשב קוונטי. מטורף, נכון? תחשבו שבניתם מכונה שאין לכם כל כך מושג איך היא באמת עובדת, אבל היא עובדת!

–          בניגוד למחשב רגיל שמשתמש בספרות 0 ו 1 על מנת לעבוד, מחשב קוונטי משתמש במשהו שנקרא קיוביטס – קוונטום ביטס. מחשב קוונטים משתמש ב 0 ו 1 אך יש לו עוד מצב שנקרא "סופר-מצב" – מצב בו 0 ו 1 מיוצגים בו זמנית. כלומר קיוביט אחד יכול להיות כל האפשרויות של 0 ו 1 בו זמנית: 0,0; 0,1; 1,0 או 1,1.

–          מחשב קוונטים פותר בעיות שמחשב רגיל פשוט לא יכול לפתור. מחשב קוונטים יכול לפתור בעיות שיכולות לקחת למחשב רגיל אינספור שנים לפתור. ברמה של מיליארדי שנים בגלל כל האפשרויות הקיימות לפתרון. היות וקיוביטס יכולים לייצג בו יותר מאפשרות אחת מחשב קוונטים יכול באותו הרגע לחשב מספר בלתי נתפס של אפשרויות ועל כן לתת לכם את האפשרות האידיאלית בתוך שניות.

–          מחשב קוונטים יוכל לספק הגנה כמעט בלתי ניתנת לחדירה למידע. אחד היתרונות, ואולי גם החסרונות, המשמעותיים של מחשוב קוונטים הוא היכולת להצפין מידע ברמה כה גבוהה שכמעט ולא תהיה שום אפשרות לחדור את ההצפנה.

אז כן, נשמע לא הגיוני, נשמע לא סביר, נשמע כמו משהו ממדע בדיוני. אבל תנסו לחשוב מה אמרו אנשים כשאמרו להם שהאדם יוכל לעוף? מה אמרו אנשים כשאמרו להם שאנשים יוכלו לדבר האחד עם השני באמצעות מכשירים בלי חוטים? מה אמרו אנשים על מכוניות שייסעו בלי דלק? מחשוב קוונטים הוא אחד הדברים היותר מרתקים שיוצא לי לקרוא וללמוד עליהם ואני עדיין לא מבין כלום. מצרף קישור לכתבה שאני מקווה שתצליח להסביר קצת יותר טוב ממני את הנושא למרות הציטוט הבא ממנה:

"Is this starting to get hard to follow? It's okay! Some of the very intelligent people who study it for a living are just as perplexed."

http://www.businessinsider.com/what-is-quantum-computing-2013-7?op=1#ixzz2Zc7TEWPH

אהבתם? שתפו

יאן יאנקו על רקע חלק

אז…איך מותגים צומחים?

סיכום קצר של אחד הספרים החשובים ביותר בעולם השיווק ובניית המותגים – "איך מותגים צומחים?" של הפרופסור לשיווק ביירון שארפ

ייעוץ אסטרטגי לשיווק בעידן הדיגיטלי

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך:

הדרכות על פרסום ממומן בפייסבוק

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך: