איזו רשת חברתית מפנה הכי הרבה אנשים לאתרים חיצוניים?

חברת שיירהוליק פרסמה מחקר בו היא מציגה נתונים אודות כמות הגולשים שרשתות חברתיות הפנו לאתרים שונים ברבעון האחרון ואחוזי שינוי לעומת רבעונים קודמים.

החברה מספקת כלים להטמעה באתרים שמאפשרים שיתוף מהאתר כמעט לכל כלי קיים אחר בעולם. עם גישה לאלפי אתרים שונים יכולה החברה לקבל נתונים אודות תנועת הגולשים לאותם אתרים, דבר המאפשר להם לפרסם את הנתונים. במחקר שלפניכם החברה סקרה יותר מ 300,000 אתרים שונים שלהם יותר מ 400 מיליון מבקרים חודשיים ייחודיים. שיירהוליק בעצם בודקים את כמות השיתופים מהאתרים השונים וכמה משתמשים שיתופים אלו מביאים בחזרה לאתרים.

המחקר שלפניכם סקר כיצד 8 הרשתות החברתיות הגדולות בעולם הפנו גולשים לרשת האתרים של שיירהוליק, רשת מגוונת מאוד שכוללת אתרים שונים החל מבלוגים עצמאיים בנושאי לייף-סטייל ועד לאתרי חדשות ומסחר. הטבלה שלפניכם מציגה נתונים החלק מדצמבר 2013 ועד מרץ 2014. המספרים בכל טור מציגים את אחוז התנועה כאשר שני הטורים הימניים מכמתים כמה הנתח של כל רשת חברתית גדל או קטן.

social-media-report-Apr-14-stats1

על פי הטבלה הנ"ל מסיקים שיירהוליק 4 נקודות:

1) פייסבוק היא המלך העליון בכל הנוגע להפניות חברתיות

  • המשתמשים בפייסבוק אוהבים ללחוץ על קישורים שמופיעים אצלם בניוז-פיד. בחודש האחרון פייסבוק היוו מקור ל 21.25% מכלל התנועה לאתרים. מאז דצמבר החלק של פייסבוק בכלל התנועה של גולשים לאתרים גדל ב 38%.
  • שיירהוליק מציינים כי למרות שמותגים אוהבים לשנוא את פייסבוק על הגבלת חשיפה לתכנים שלהם ואז מחייבים לכאורה מותגים לשלם על קידום ממומן, פייסבוק ממשיכה להפנות כמות אדירה של משתמשים לאתרים כאשר משתמשים משתפים קישורים שהם נהנים מהם עם חבריהם. אי אפשר להתעלם מהתנועה האורגנית שפייסבוק מביאים לאתרים.

2) פינטרסט היא המלכה הבלתי מעורערת בהפניות חברתיות

  • פינטרסט ממשיכה לבסס את מעמדה במקום השני עם גדילה מדהימה של 48% מחודש דצמבר. בחודש מרץ פינטרסט היוותה 7.10% מכלל התנועה, הרבה יותר משאר המתחרים תחתיה.

3) טוויטר נאחזת במקום השלישי בזמן שסטאמבלאפון מתקרבת

  • ברבעון הראשון, סך התנועה מטוויטר היוותה 1% בממוצע. בחודש מרץ טוויטר היוותה מקור ל 1.14% מתנועת הגולשים לאתרים ובכך סך חלקה מגיע ל 1.59% בסך הכל.
  • סטאמבלאפון רשמה הישג מפתיע עם 0.99% מסך התנועה לאתרים בחודש מרץ האחרון.

4) רדיט, יוטיוב, גוגל+ ולינקדאין לא מצליחות להרשים

  • ה 0.21% של רדיט לא ממש הזיזו
  • יוטיוב היא המפסידה הגדולה עם בסך הכל 0.99% מסך התנועה בחודש האחרון. היחס של יוטיוב מכל התנועה לאתרים הצטמק ב 52% מאז חודש דצמבר.
  • בפעם הראשונה מאז יולי 2013 גוגל+ עוקפת את לינקדאין והתבססה במקום השביעי. ברבעון הראשון, התנועה שגוגל+ מפנים לאתרים גדלה ב 53% והיחס שלה עמד על 0.08% בחודש האחרון. לינדקאין לעומת זאת היוותה רק 0.04% ברבעון הראשון.
  • על פי דוח אחר שפרסמו שיירהוליק, יוטיוב, גוגל+ ולינקדאין מביאות את הגולשים הכי פעילים למרות שהם מביאים הכי מעט גולשים.

social-media-traffic-report-Apr-14-graph1

יאן יאנקו על רקע חלק

אז…איך מותגים צומחים?

סיכום קצר של אחד הספרים החשובים ביותר בעולם השיווק ובניית המותגים – "איך מותגים צומחים?" של הפרופסור לשיווק ביירון שארפ

ייעוץ אסטרטגי לשיווק בעידן הדיגיטלי

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך:

הדרכות על פרסום ממומן בפייסבוק

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך: