פייסבוק ריטרגטינג להמונים

המונח ריטרגטינג (Retargeting) מתייחס לאפשרות לפרסם לגולשים על סמך ביקור אצלכם באתר ואי השלמת פעולה רצויה. מודעות מהסוג הזה מאפשרות להגיע לאנשים שהגיעו עד לנקודה מסוימת אך לא עברו אותה. לדוגמה: תוכלו לפרסם לאנשים שהגיעו לטופס מילוי פרטים אך לא מילאו אותו.  תוכלו "לרדוף" אחרי אותם משתמשים ספציפיים דרך מודעות של גוגל ו/או פייסבוק ולשכנע את אותם גולשים לחזור לסיים את תהליך ההרשמה.

הדמיה לריטרגטינג:

retargetingעד כה ריטרגטינג בפייסבוק, היודע גם בשמו FBX – Facebook Exchange, היה אפשרי רק דרך מערכות צד ג' מורשות (PMD) ולא היה משתלם למפרסמים קטנים ואף לא למפרסמים בינוניים. יתרה מכך, ה FBX הינו כלי מוגבל ביכולות הטירגוט שלו היות ולא ניתן לפלח את הגולשים שאליהם אתם רוצים להגיע לפי מגדר, גילאים וכו'. בנוסף, הריטרגטינג בפייסבוק מוגבל רק לאתרי אינטרנט רגילים ולא למובייל.

אך בתקופה הקרובה כל זה עומד להשתנות ובענק.

בפוסט יבשושי בבלוג שלהם הודיעו פייסבוק כי האפשרות לטרגט קהל שביקר אצלכם באתר ו/או ביישום תהיה פתוחה גם למפרסמים קטנים. למה פוסט יבשושי? כי ההודעה הייתה מאוד מעורפלת, לא מובנת, לא ברור מתי ולמי ומה בדיוק זה אומר ובעיקר מה השוני מה FBX הקיים.

מפרסמים לא לגמרי הבינו מה העניין וניסו לברר מול גורמים בפייסבוק מה בדיוק הדבר הזה אומר. אחד הדברים שכן הצלחנו להבין בהתחלה הוא שהאפשרות הזו תהיה פתוחה רק למי שיש לו גישה ל API של פייסבוק. הנה פוסט מקבוצת התמיכה ל PMD בו מגיבה נציגה של פייסבוק לגבי הנושא:

facebook retargeting

וגם כאן העניין לא לגמרי מובן. אם האפשרות תהיה פתוחה רק למי שיש לו גישה ל API, איך זה מתיישב עם ההצהרה של פייסבוק שהאפשרות תהיה קיימת גם למפרסמים קטנים שאינם יכולים לעבוד עם מערכות צד ג'? הנה הציטוט מאותו פוסט יבשושי:

"For businesses that don’t typically work with third parties, website and mobile app Custom Audiences will allow them to show ads to people who have been to their site or mobile app and still utilize Facebook’s targeting abilities."

אבל אז הגיע תורו של האתר AdAge אשר פרסם מאמר מורחב לגבי האפשרות הזו. במקום שתקראו את כל המאמר, הנה תמצות הדברים ולמה בעצם קהילת המפרסמים הקטנים והבינוניים מתרגשת בטירוף:

– האפשרות לטרגט גולשים מחדש תהיה קיימת לאחר הטמעה של פיקסל המרה באתר ו/או ביישום הסלולרי שלכם, בדיוק כפי שנעשה כבר היום כדי לחשב המרות בעקבות מודעות פייסבוק

– האפשרות לטרגט גולשים מחדש תתווסף לקטגוריה "קהל מותאם אישית" (Custom Audience)

– בגלל הסעיף הקודם, האפשרות לטרגט גולשים מחדש בדרך החדשה תאפשר גם פילוח של הקהל לפי מגדר, גיל, מיקום גאוגרפי ומצב משפחתי – גם אלו דברים שלא קיימים ב FBX

– החיסרון של האפשרות החדשה, לעומת ה FBX, הוא שלא ניתן להתאים קריאייטיב שמופיע במודעה בהתאם להתנהגות הגולש ולא ניתן להציג מודעות "חיזוי קנייה" שמבוססות על הזיקה בין התנהגות הגולש לבין המוצר שרוצים לפרסם לו

על פי המאמר של AdAge, סקוט שאפירו, מנהל שיווק מוצרים בפייסבוק, אמר כי לדעתו מפרסמים לא יפסיקו להשתמש ב FBX בגלל האפשרויות של הסעיף הנ"ל.

אז זהו, זה בגדול הכלי. כמובן שאף אחד לא יודע מתי בדיוק הוא יושק וככל הנראה אני מניח שהוא באמת בהתחלה יושק רק למי שיש לו גישה ל API ולאחר בדיקות יתאפשר לכולם. אפשרות שכזו תאפשר למפרסמים להזרים עוד כספים לתוך מעגל התנועה של גולשים מאתרים לפייסבוק ובחזרה.

כמובן שאעדכן במידה ויהיו שינויים ו/או עדכונים.

– עדכון: האפשרות לפרסם לכל מי שביקר אצלכם באתר ו/או ביישום הסלולרי שלכם תהיה פתוחה לכולם, לא רק למי שיש לו גישה ל API של פייסבוק

"Website Custom Audiences allows advertisers to use Facebook's interfaces or API tools to remarket to users on Facebook web and mobile via a Facebook pixel."

– כדי לפרסם לגולשים על סמך ביקור ביישום שלכם תהיו חייבים לעדכן ביישום את ה SDK של פייסבוק

תודה לאור פיאלקוב מפיאלקוב דיגיטל על ההכוונה למאמר ולפוסט בקבוצת ה PMD

אתם מוזמנים לשאול שאלות ואני אשתדל לענות על כל שאלה בנושא

 

הנאמנות מתה; יחי ההרגל

המושג נאמנות צרכנית הוא מהקלישאות הנפוצות ביותר בעולם העסקים. בין אם מדובר בחברות שמנסות לייצר לקוחות נאמנים לעסק או למוצר שלהן, ובין אם מדובר בפתרונות

יאן יאנקו על רקע חלק

אז…איך מותגים צומחים?

סיכום קצר של אחד הספרים החשובים ביותר בעולם השיווק ובניית המותגים – "איך מותגים צומחים?" של הפרופסור לשיווק ביירון שארפ

ייעוץ אסטרטגי לשיווק בעידן הדיגיטלי

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך:

הדרכות על פרסום ממומן בפייסבוק

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך: