ביוני השנה פייסבוק סוף סוף השיקו את מה שרבים ציפו לו הרבה מאוד זמן (ואף השתמשו בו בכל מקרה): האשטאג. אותה סולמית שמסמלת נושא מסוים ועוזרת לגולשים למצוא גולשים אחרים שמדברים על נושאים שמעניינים אותם.

פייסבוק האשטאג

ארבעה חודשים חלפו ובינתיים לא נראה שהנושא תפס יותר מדי. להבדיל מטוויטר, אינסטגרם, פינטרסט ואפילו גוגל+, בפייסבוק השימוש בהאשטאג הוא דל עד כדי לא קיים.

יכולות להיות לכך הרבה סיבות אך בעיקר הבלבול הוא שמונע מאנשים להשתמש בכלי הזה. הבלבול נובע מחוסר הבנה של איך ולמה להשתמש בהאשטאג, העובדה שמחקרים מראים שההאשטאג בפייסבוק לא תורם לחשיפה ויראלית של פוסטים ושבשפות שהן לא אנגלית החיפוש לפי האשטאגים או אגרגציה של תוכן בלחיצה על האשטאג לוקים בחסר. כל אלה הם מתכון לאי הצלחה.

אך האם לוותר כל כך מהר על הסולמית? לא בטוח.

צריך לזכור כמה דברים: קודם כל הסולמית בפייסבוק היא חדשה. היא בת ארבעה חודשים בלבד. להבדיל מפלטפורמות אחרות כמו טוויטר ואינסטגרם שם הסולמית היא הליבה של המערכת בפייסבוק זה כלי נישתי. דבר נוסף, ולא פחות חשוב, הוא הפוטנציאל שיש לפייסבוק ככר פורה להאשטאג. זיכרו שהמטרה העיקרית של האשטאגים זה קיבוץ של תוכן תחת מילת נושא אחת ואיפה עוד משתפים תוכן כמו בפייסבוק?

בקיצור, אנחנו רק בתחילת הדרך. לפייסבוק יש עוד כמה קלפים בשרוול שיכולים לעזור בשימוש בסולמית המפורסמת ורק בדיעבד נדע באמת עד כמה הכלי הזה נחוץ.

אם בכל מקרה אתם רוצים להשתמש, הנה כמה טיפים:

ניסיתם להשתמש בהאשטאגים? מה התוצאות מבחינתכם עד כה?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.