פייסבוק האשטאג – להשתמש?

ביוני השנה פייסבוק סוף סוף השיקו את מה שרבים ציפו לו הרבה מאוד זמן (ואף השתמשו בו בכל מקרה): האשטאג. אותה סולמית שמסמלת נושא מסוים ועוזרת לגולשים למצוא גולשים אחרים שמדברים על נושאים שמעניינים אותם.

פייסבוק האשטאג

ארבעה חודשים חלפו ובינתיים לא נראה שהנושא תפס יותר מדי. להבדיל מטוויטר, אינסטגרם, פינטרסט ואפילו גוגל+, בפייסבוק השימוש בהאשטאג הוא דל עד כדי לא קיים.

יכולות להיות לכך הרבה סיבות אך בעיקר הבלבול הוא שמונע מאנשים להשתמש בכלי הזה. הבלבול נובע מחוסר הבנה של איך ולמה להשתמש בהאשטאג, העובדה שמחקרים מראים שההאשטאג בפייסבוק לא תורם לחשיפה ויראלית של פוסטים ושבשפות שהן לא אנגלית החיפוש לפי האשטאגים או אגרגציה של תוכן בלחיצה על האשטאג לוקים בחסר. כל אלה הם מתכון לאי הצלחה.

אך האם לוותר כל כך מהר על הסולמית? לא בטוח.

צריך לזכור כמה דברים: קודם כל הסולמית בפייסבוק היא חדשה. היא בת ארבעה חודשים בלבד. להבדיל מפלטפורמות אחרות כמו טוויטר ואינסטגרם שם הסולמית היא הליבה של המערכת בפייסבוק זה כלי נישתי. דבר נוסף, ולא פחות חשוב, הוא הפוטנציאל שיש לפייסבוק ככר פורה להאשטאג. זיכרו שהמטרה העיקרית של האשטאגים זה קיבוץ של תוכן תחת מילת נושא אחת ואיפה עוד משתפים תוכן כמו בפייסבוק?

בקיצור, אנחנו רק בתחילת הדרך. לפייסבוק יש עוד כמה קלפים בשרוול שיכולים לעזור בשימוש בסולמית המפורסמת ורק בדיעבד נדע באמת עד כמה הכלי הזה נחוץ.

אם בכל מקרה אתם רוצים להשתמש, הנה כמה טיפים:

  • אל תשתמשו בהם יתר על המידה – לא צריך שבכל פוסט שאתם מעלים יהיה האשטאג
  • האשטאג חייב להיות מורכב ממילה אחת רצופה
  • תעשו מחקר על ההאשטאג שברצונכם להשתמש בו. וודאו ששלכם ייחודי לכם. ההאשטאג הוא כמו חתימה שגולשים יכולים למצוא
  • תעודדו גולשים להשתמש בהאשטאג הייחודי שלכם כשהם מעלים תכנים שקשורים לעולמות התוכן שלכם
  • ובבקשה, בבקשה אל תשתמשו בהאשטאגים נפוצים רק כדי שגולשים לכאורה ימצאו אתכם. זה לא יעזור לכם במיוחד אם ההאשטאג לא קשור אליכם מבחינת תוכן.

ניסיתם להשתמש בהאשטאגים? מה התוצאות מבחינתכם עד כה?

הנאמנות מתה; יחי ההרגל

המושג נאמנות צרכנית הוא מהקלישאות הנפוצות ביותר בעולם העסקים. בין אם מדובר בחברות שמנסות לייצר לקוחות נאמנים לעסק או למוצר שלהן, ובין אם מדובר בפתרונות

יאן יאנקו על רקע חלק

אז…איך מותגים צומחים?

סיכום קצר של אחד הספרים החשובים ביותר בעולם השיווק ובניית המותגים – "איך מותגים צומחים?" של הפרופסור לשיווק ביירון שארפ

ייעוץ אסטרטגי לשיווק בעידן הדיגיטלי

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך:

הדרכות על פרסום ממומן בפייסבוק

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך: