פייסבוק יתחילו בפיילוט לאחסון והצגת תוכן מאתרי חדשות

לפי דיווח בניו-יורק טיימס פייסבוק מקיימים בחודשים האחרונים שיחות חשאיות עם שש חברות מדיה ומציעה להן לאחסן ולהציג תוכן שלהן ישירות בפייסבוק במקום לגרום לגולשים להקליק על קישורים שיוציאו אותם החוצה.

לפי הדיווח פייסבוק מתכננים להתחיל לבחון את הפורמט החדש בחודשים הקרובים. בין חברות המדיה שייקחו חלק בפיילוט הראשוני יהיו אתרי תוכן כגון הניו-יורק טיימס, באזפיד ונשיונאל ג'יאוגרפיק אך ייתכן שיצטרפו עוד אתרי תוכן בהמשך.

על מנת לשכנע פאבלישרים (מו"לים דיגיטליים) להצטרף לפיילוט פייסבוק בודקים דרכים בהן הפאבלישרים יוכלו לקבל נתח ממודעות שירוצו לצד התוכן.

פייסבוק הצהירו בעבר שאחת המטרות שלהם היא להפוך את צריכת התוכן ברשת להרבה יותר פשוטה וקלה. נכון לעכשיו מאמרי חדשות בפייסבוק הם קישורים שמפנים לאתרים חיצוניים שנפתחים בדפדפן ולוקח זמן עד שהתוכן נטען (כשמונה שניות). פייסבוק טוענים כי זו לא חוויה טובה, במיוחד לא במובייל, ובעולם שבו זמן הוא המשאב הכי יקר שיש לגולשים, כל אלפית השנייה נחשבת.

קריס קוקס

 קריס קוקס, מנהל המוצר הראשי בפייסבוק ומי שאחראי על התוכן שאנחנו רואים. מקור תמונה: פליקר צלם: Brian Solis. www.briansolis.com 

חוץ מאחסון והצגת תוכן ישירות בפייסבוק, החברה בוחנת עוד דרכים טכניות לזרז העלאת והצגת תוכן לקוראים.

במשחק הזה שבין פייסבוק ליצרני התוכן יש הרבה מאוד החלטות קשות לקבל. בין היתר יצרני התוכן יכולים להפסיד מהעובדה שאם גולשים לא עוברים אליהם לאתר הם מאבדים מידע אודות הגולשים ואז כל המידע נשמר אצל פייסבוק. גם עניין ההכנסות הוא רגיש מאוד. במידה ופייסבוק ירצו שהדבר יצליח הם יצטרכו לחשוב על דרך יצירתית בה ניתן יהיה להציג מודעות במאמרים האלה ולקחת בחשבון שההכנסה מהמודעות מתחלקת עם יצרני התוכן.

מצד שני, פייסבוק יכולים לכפות את הנושא על יצרני התוכן בכך שמי שלא יסכים לקחת חלק ב"משחק" יקבל פחות תנועה מפייסבוק. בין אם העלאה של קישורים חיצוניים תתבצע לאט יותר ובין אם קישורים למאמרים חיצוניים יוצגו פחות בניוז-פיד.

נושא התחרות על התוכן הוא לא חדש. זה בדיוק מה שפייסבוק עשו בתחרות שלהם אל מול יו-טיוב. על מנת לשכנע יצרני תוכן להעלות וידאו ישירות לפלטפורמה, פייסבוק נתנו הרבה מאוד יתרונות לסרטונים שמועלים ישירות אליהם והגבילו מאוד את הנראות, החשיפה והנתונים שמקבלים אנשים שמעלים קישור ליו-טיוב.

לדעתי חברות שילכו על המהלך הזה בקלות יהיו חברות דוגמת באזפיד ו upworthy. אלה יצרני תוכן שגם ככה מסתמכים על כך שגולשים יפיצו את התוכן שלהם ברשתות חברתיות ורוב התנועה אליהם מגיעה מפייסבוק. לא נראה לי שתהיה להם בעיה שחלק מהתוכן שלהם יעלה ישירות בפייסבוק ועוד לקבל חלק מההכנסות שקשורות לנושא.

מקור: הניו-יורק טיימס

מקור תמונה ראשית: ג'ים ווילסון/הניו-יורק טיימס

הנאמנות מתה; יחי ההרגל

המושג נאמנות צרכנית הוא מהקלישאות הנפוצות ביותר בעולם העסקים. בין אם מדובר בחברות שמנסות לייצר לקוחות נאמנים לעסק או למוצר שלהן, ובין אם מדובר בפתרונות

יאן יאנקו על רקע חלק

אז…איך מותגים צומחים?

סיכום קצר של אחד הספרים החשובים ביותר בעולם השיווק ובניית המותגים – "איך מותגים צומחים?" של הפרופסור לשיווק ביירון שארפ

ייעוץ אסטרטגי לשיווק בעידן הדיגיטלי

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך:

הדרכות על פרסום ממומן בפייסבוק

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך: