פייסבוק – הרשת החברתית הנבחרת בארה”ב גם ב 2013

71% ממשתמשי האינטרנט הבוגרים בארה”ב משתמשים בפייסבוק

Pew Research Center, אחד ממרכזי המחקר המובילים בארה”ב, פרסם אתמול סקר לגבי השימוש ברשתות חברתיות בארה”ב.

להלן עיקרי הסקר:

כ 73% ממשתמשי אינטרנט בוגרים בארה”ב משתמשים ברשתות חברתיות כאשר פייסבוק ממשיכה להיות הפלטפורמה המובילה. יחד עם זאת, מספר רחב של משתמשים מתחילים לגוון בשימוש ברשתות חברתיות נוספות. כ 42% ממשתמשי האינטרנט הבוגרים משתמשים ברשתות חברתיות מרובות. בנוסף, משתמשי אינסטגרם בעלי סבירות זהה למשתמשי הפייסבוק להיכנס לרשת החברתית על בסיס יום יומי.

למרות גדילה בשימוש ברשתות חברתיות כמו פינטרסט ואינסטגרם, פייסבוק ממשיכה להיות הרשת החברתית המובילה.

פייסבוק ממשיכה להיות שחקן מוביל בזירת הרשתות החברתיות. ולעומת כותרות רבות, פייסבוק דווקא רואים עלייה במספר המשתמשים כאשר כ 71% ממשתמשי האינטרנט הבוגרים ציינו שהם משתמשים בפייסבוק, זאת לעומת 67% בשנת 2012.

אחוז שימוש בפייסבוק בארה"ב

אמנם פייסבוק נפוצה בין מגוון רחב של קהלים, אתרים אחרים סיגלו לעצמם פרופיל דמוגרפי ייחודי של משתמשים. לדוגמה, פינטרסט פונה בעיקר לקהל של נשים (לנשים יש פי 4 יותר סיכוי להיות משתמשת בפינטרסט) ולינקדאין נפוצה יותר בעיקר בקרב בוגרי אוניברסיטאות ומשתמשי אינטרנט בעלי הכנסה גבוהה. טוויטר ואינסטגרם מצליחות לפנות לקהל צעיר, עירוני ולא לבן וקיימת חפיפה משמעותית בין משתמשי טוויטר ואינסטגרם.

פייסבוק ואינסטגרם מציגות רמות גבוהות של מעורבות גולשים: הרוב המכריע של משתמשים באתרים אלו בודקים אותם לפחות פעם ביום.

בנוסף להיותה הרשת החברתית הנפוצה ביותר מבין החמישה שנבדקו בסקר, לפייסבוק אחוז מעורבות גבוה ביחס לקהל המשתמשים שלה: 63% מהמשתמשים בפייסבוק בודקים את האתר לפחות פעם ביום, כאשר 40% עושים זאת כמה פעמים ביום. לטוויטר ולאינסטגרם יש משמעותית פחות משתמשים מאשר לפייסבוק, אך גם משתמשים באתרים הללו נוטים להיכנס אליהם יחסית הרבה. כ 57% ממשתמשי אינסטגרם מבקרים בפלטפורמה לפחות פעם ביום (כ 35% אחוז כמה פעמים ביום) ו 46% מהמשתמשים בטוויטר הם מבקרים יומיים (כ 29% מבקרים מספר פעמים ביום).

42% ממשתמשים האינטרנט הבוגרים משתמשים בפלטפורמות מרובות של רשתות חברתיות. לאלו שמשתמשים רק בפלטפורמה אחת, פייסבוק היא בד”כ – אם כי לא תמיד – הפלטפורמה הנבחרת.

בסך הכל, 42% מהמשתמשים האינטרנט הבוגרים משתמשים בשתיים או יותר מבין הרשתות החברתיות שנבדקו בסקר, כאשר 36% משתמשים רק באחת (שאר 22% לא משתמשים באף פלטפורמה שנכללה בסקר). מבין אלו שמשתמשים רק ברשת חברתית אחת נבחרת, 84% ציינו שהם משתמשים בפייסבוק. יחד עם זאת, “משתמשי פלטפורמה אחת” אחרים ציינו  שהפלטפורמה בה הם משתמשים אינה פייסבוק. מבין אלו שמשתמים רק ברשת חברתית אחת, 8% ציינו שהם משתמשים בלינקדאין, 4% משתמשים בפינטרסט ו2% משתמשים או בטוויטר או באינסטגרם בהקבלה.

ואתם, באיזו רשת חברתית אתם משתמשים והאם חל שינוי אצלכם בשנה האחרונה?

מקור ומידע נוסף: Pew Research Center

 

ייעוץ אסטרטגי לשיווק בעידן הדיגיטלי

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך:

הדרכות על פרסום ממומן בפייסבוק

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך: