פייסבוק עומדים להשיק פלטפורמת פרסום חדשה

המגזין וול סטריט ג'ורנל דיווח אתמול כי בשבוע הבא פייסבוק עומדים לחשוף פלטפורמת פרסום חדשה על מנת לשפר את הדרך בה מפרסמים מטרגטים ומודדים את המודעות שהם קונים ברשת.

המוצר, שקרוי אטלס (Atlas), הוא גרסה מעודכנת של "חבילת הפרסום אטלס" אשר פייסבוק רכשה ממיקרוסופט ב 2013. הפלטפורמה מבטיחה למפרסמים הבנה של איזה משתמשים פייסבוק ראו, יצרו אינטראקציה או נקטו בפעולה בעקבות מודעות שהופיעו גם בפייסבוק וגם באתרים צד ג' ואפליקציות.

הפלטפורמה תיתן גם כלי לרכישה אוטומטית של מודעות, דבר הידוע בתעשייה בשם "פלטפורמת ביקוש" (demand-side platform) או "בידר" (bidder), שייתן למפרסמים את האפשרות לקנות מודעות שיגיעו למשתמשי פייסבוק בזמן שהם מסתובבים באינטרנט.

ללא שום צל של ספק הצעד נועד לנגוס בעוגת הפרסום האינטרנטית שבה לגוגל יש שליטה כמעט אבסולוטית. היתרון המוחלט של פייסבוק על פני גוגל יהיה כמובן יכולות הפילוח המדויקות שיש לפייסבוק שמתבססות גם על גילאים ומגדרים אך גם על תחומי עניין, שימוש באפליקציות ועוד מאפיינים רבים.

אך מעבר ליכולות הפילוח, יתרון נוסף שיש לפייסבוק הוא יכולת הניטור והמעקב אחר משתמשים. בזמן שרוב המפרסמים משתמשים בשיטת העוגיות (cookies) שיטה זו היא ישנה ולא מתאימה לעולם המתחלף והמולטי-טאסקינג של ימינו. השיטה הישנה אינה מאפשרת מדידה מדויקת של גולשים אשר משתמשים במכשירים שונים ובעצם יוצרת נתונים שגויים. לפייסבוק יש את היכולת לעקוב אחר משתמשים לפי פרופיל הפייסבוק שלהם במחשב ובטלפון הנייד ובכך להגיש מדידה מדויקת יותר של אינטראקציה עם מודעות ברחבי האינטרנט.  כבר היום פייסבוק מאפשרים למדוד השפעה של פלטפורמות על המרות אך נכון לעכשיו הדבר מתאפשר רק על מודעות בתוך הפלטפורמה עצמה.

לפי הוול סטריט ג'ורנל פייסבוק יחשפו את פלטפורמת האטלס בשבוע הבא בשבוע הפרסום בניו-יורק.

עדכון: פייסבוק השיקו את הפלטפורמה החדשה

הנאמנות מתה; יחי ההרגל

המושג נאמנות צרכנית הוא מהקלישאות הנפוצות ביותר בעולם העסקים. בין אם מדובר בחברות שמנסות לייצר לקוחות נאמנים לעסק או למוצר שלהן, ובין אם מדובר בפתרונות

יאן יאנקו על רקע חלק

אז…איך מותגים צומחים?

סיכום קצר של אחד הספרים החשובים ביותר בעולם השיווק ובניית המותגים – "איך מותגים צומחים?" של הפרופסור לשיווק ביירון שארפ

ייעוץ אסטרטגי לשיווק בעידן הדיגיטלי

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך:

הדרכות על פרסום ממומן בפייסבוק

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך: