האם פייסבוק מורידים את הסיפורים הממומנים?

פייסבוק הודיעו כי יורידו את הסיפורים הממומנים החל מה-9 לאפריל

בהודעה שיצאה היום פייסבוק הודיעו על מגוון שינויים שיחלו בתחילת אפריל וביניהם הורדת הסיפורים הממומנים.

לשון ההודעה:

Facebook will sunset the creation of sponsored stories

Page post and page like ads already automatically have the best social context (likes and comments) added. You may choose to add share social context by specifying social_prefs=['allow_shares'] on the adgroup. Existing page post and page like sponsored stories will continue to deliver so you must support fetching them

Domain and open graph sponsored stories will no longer be allowed to be created. Existing domain and open graph sponsored stories will cease to have delivery after April 9th

למודעות מסוג פוסט ולייקים לעמוד כבר יש רובד חברתי. סיפורים ממומנים ומודעות מסוג שיתוף דומיין גם כן יפסיקו להתקיים.  הכוונה היא שלא תוכלו לבחור לקדם רק סיפורים ממונים ושהרובד החברתי יצורף אוטומטית לכל סוג מודעה ברגע שיהיה אכן רלוונטי לגולש הצופה (אם יש לו חברים שיצרו אינטראקציה עם התוכן/עמוד).

בנוסף לשינויים הנ"ל, הנה עוד מהשינויים שיחולו מתחילת אפריל:

  • כל קונספט פילוח הקהל יחולק לארבע: מיקום, דמוגרפיה, תחומי עניין והתנהגות. אם לדוגמה עד כה בחרתם "הורים", "צילום" ו"מעלי תמונות" תחת תחומי העניין, הקהל שבעצם ביקשתם הוא "אנשים שהם הורים או מתעניינים בצילום או אנשים שמעלים הרבה תמונות" וזה למרות שהכוונה שלכם הייתה ככל הנראה "הורים שמתעניינים בצילום ומעלים תמונות". החל מה-9 לאפריל, כך בדיוק יהיה הפילוח.
  • שיפור בפילוח לפי מיקום ומיקוד יאפשרו פילוח ממוקד הרבה יותר של קהל מבחינת מיקום.
  • אפשרויות פילוח דמוגרפי משופר יאפשרו פילוח מדויק יותר לפי מקום עבודה, לימודים וסוגי הגדרות תפקיד עבודה (האם מדובר בעוד צעד בתחרות מול לינקדאין?). כמו כן יתאפשר מיקוד טוב יותר בפילוח קהל לפי זמן של אירוע חיים משמעותי (שלושה חודשים, חצי שנה, שנה).
  • אפשרות פילוח חדשה, התנהגויות, נוספה ליכולות הפילוח של המערכת. המידע הזה מבוסס על התנהגות צרכנית של משתמשים ונטייה לרכישות. האפשרות הזו תתחיל באלפא טסט לארה"ב בחודש פברואר ולא תתאפשר עד לעדכון מלא של כל השינויים באמצע או סוף הרבעון הראשון של 2014.

מקור: פייסבוק – בלוג מפתחים

יאן יאנקו על רקע חלק

אז…איך מותגים צומחים?

סיכום קצר של אחד הספרים החשובים ביותר בעולם השיווק ובניית המותגים – "איך מותגים צומחים?" של הפרופסור לשיווק ביירון שארפ

ייעוץ אסטרטגי לשיווק בעידן הדיגיטלי

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך:

הדרכות על פרסום ממומן בפייסבוק

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך: