אם אתם מנהלים עמוד פייסבוק, ייתכן שבקרוב תחוו ירידה בכמות הלייקים

ב-5 למרץ הודיעו פייסבוק על שינוי שעומד להתרחש בכל העמודים העסקיים ברשת החברתית. לפי ההודעה, הרבה עמודים עסקיים עומדים לחוות ירידה בכמות הלייקים שלהם. ההודעה הזו, כמו הרבה הודעות אחרות של פייסבוק, התקבלה בהרבה אי- הבנה וכמובן כמו תמיד עלו הקולות שפייסבוק מחסלת את העמודים העסקיים.

מה קורה ומתי? 

לפי ההודעה, ב-13 למרץ פייסבוק עומדים להוריד מספירת הלייקים של העמוד העסקי שלכם פרופילים לא פעילים ופרופילים לזיכרון. לפני שנמשיך להסבר על ההשפעה של המהלך, מאוד חשוב להבין את המשמעות של שני המושגים:

פרופיל לא פעיל – להבדיל מפרופיל שנמחק (deleted) פייסבוק מאפשרים לכל משתמש לבטל את הפרופיל שלו בלי למחוק אותו לחלוטין. במילים אחרות לעשות לו "דיאקטיביזציה" (deactivate). ההבדל בין פרופיל מחוק לבין פרופיל "מבוטל" זו היכולת לשוב בכל עת ולהפעיל את הפרופיל מחדש.

פרופיל מבוטל מבטיח את הדברים הבאים:

  • אנשים לא יוכלו לראות מידע אודותיכם או לראות את ציר הזמן שלכם
  • אנשים לא יוכלו למצוא אתכם בחיפוש בפייסבוק
  • חלק מהאינפורמציה, כמו הודעות ששלחתם, עדיין יהיה נגיש לאנשים מסוימים
  • פייסבוק שומרים את כל המידע של הפרופיל שלכם (חברים, תמונות, תחומי עניין ועוד) רק למקרה שתרצו לשוב ולהפעיל מחדש את הפרופיל

פרופילים לזיכרון – כשמם כן הם, פרופילים שממשיכים להתקיים למרות שהבעלים של הפרופיל נפטר/מת. מדובר בפרופילים שהתבקשו על ידי אדם קרוב לשמור אותם וכאן תוכלו לקבל עוד מידע אודות תהליך הבקשה לפרופיל זיכרון והמשמעויות שלו.

ברור לכל שאין שום היגיון שפרופיל לא פעיל ו/או פרופיל לזיכרון שעשה בזמנו לייק לעמוד שלכם ימשיך להוות חלק ממספר הלייקים. אין לכך שום הצדקה עסקית או אנליטית.

כיצד זה ישפיע על העמוד שלי?

הסרת הלייקים לפי החלוקה הנ"ל תבטיח שהמספר אוהדים שאתם רואים בעמוד הוא המספר הנכון ושמדובר בפרופילים פעילים שיכולים להיחשף לתוכן שלכם. בשבועות הקרובים מנהלי עמודים יראו ירידה קטנה במספר הלייקים בעמוד כתוצאה מהעדכון.

יחד עם זאת, אם פרופיל מבוטל יחזור לפעול, הלייק שלו יחזור להיות חלק מהספירה בעמוד שלכם.

בשורה התחתונה אין מה להיכנס לבהלה או פאניקה וגם בספק שהשינוי הזה ישפיע משמעותית על מספר הלייקים בעמוד שלכם. העדכון מבורך ונכון.

להודעה

יאן יאנקו על רקע חלק

אז…איך מותגים צומחים?

סיכום קצר של אחד הספרים החשובים ביותר בעולם השיווק ובניית המותגים – "איך מותגים צומחים?" של הפרופסור לשיווק ביירון שארפ

ייעוץ אסטרטגי לשיווק בעידן הדיגיטלי

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך:

הדרכות על פרסום ממומן בפייסבוק

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך: