לפני כחודש הודיעו פייסבוק על שינוי משמעותי לתצוגה של מודעות צד ימין או בשמם המקוצר RHC, ראשי תיבות שלRight Hand Culomn.

מתי בדיוק זה יקרה ואיך להתכונן:

השלב הראשון

יתחיל ב-2 ליוני ב- 24 ליוני ובשלב הזה פייסבוק הולכים לצמצם את מספר המודעות שנמצאות עכשיו בצד ימין מ 7 ל- 3 ולהתחיל את השקת התצוגה החדשה של המודעות. בשבועות הראשונים שלאחר השלב הראשון, גולשים יתחילו לראות בהדרגה את המודעות החדשות. כחלק מהשינויים, הטור הימני של המודעות בדף הבית (Home Page) יציג מודעה אחת בפורמט המעודכן או מספר קטן יותר של מודעות מהפורמט הישן. ברגע ששלב ההשקה יסתיים, עמוד הבית יציג מודעה אחת גדולה מהפורמט החדש ועד שלוש מודעות מהפורמט החדש יוצגו בכל מקום אחר בפייסבוק שלא עמוד הבית. בסוף אוגוסט תיפסק לחלוטין התמיכה בפורמט הישן.

עדכון: שימו לב שפייסבוק ממליצים להתחיל להשתמש במידות החדשות כבר מעכשיו. מה 24 ליוני, מודעות שכבר משתמשות במידות החדשות יוכלו להופיע בתצוגה החדשה

חשוב לציין שבזמן המעבר, במידה והיו לכם מודעות מהפורמט הישן, הן ימשיכו לקבל חשיפה אך חשיפה זו תלך ותדעך לטובת הפורמט החדש. במילים אחרות, מומלץ מאוד להיות מוכנים עם מודעות בגודל הנכון בתקופת המעבר.

השלב השני

יתחיל בראשון לאוגוסט ובשלב הזה פייסבוק יורידו לחלוטין את המודעות מהפורמט הישן. בשלב הזה פייסבוק יורידו לחלוטין את האפשרות ליצור מודעות מהפורמט הישן ומודעות שהיו באוויר, יעצרו.

עדכון: פייסבוק הודיעו כי חוק ה 20% טקסט יחול על מודעות צד ימין שמועלות החל מהראשון לאוגוסט. החוק לא יחול על מודעות שהועלו לפני הראשון לאוגוסט גם אם הן מופיעות בתצוגה החדשה.

החל מהראשון לספטמבר חוק ה 20% יחול על כל המודעות רטרואקטיבית, כלומר פייסבוק יורידו מודעות שעוברות על החוק גם אם הן הופיעו עד אז בתצוגה החדשה

מידות

המידות לפורמט החדש של המודעות הוא כדלקמן:

פוסט עם תמונה, פוסט עם קישור, קופון, אפליקציית דסקטופ ומודעות דומיין:

מידות תמונה: 254 על 133 פיקסלים

יחס תמונה: 1.91:1

פוסט וידאו:

מידות תמונה: 254 על 143

יחס תמונה: 16:9

מודעת לייק, מודעת אירוע:

מידות תמונה: 254 על 94

יחס תמונה: 2.7:1

Untitled

9 תגובות

 1. תודה יאן!
  יש לי שתי שאלות בנושא, עד כה היינו מפרסמים בעמוד בעיקר פוסט תמונה (במגוון גדלים) ואז מקדמים אותו גם בניוזפיד וגם במודעת צד:
  1. האם בשביל שהתמונות יקודמו כראוי כמודעת צד נצטרך שכל פוסט תמונה יהיה ביחס תמונה שציינת?
  2. כרגע, לפני שהשינוי נכנס לגמרי כשאני עושה פריוויו למודעת צד הוא חותך לי את התמונה לפי המימדים החדשים – האם זה אומר שהיא אכן מופיעה כך לאנשים?

  1. היי יערה,

   המידות החדשות נכונות אם את מקדמת רק מודעות צד. אם זה גם בניוז-פיד אז התמונה צריכה להיות בגודל המקסימלי לניוז-פיד והיא תותאם גם למודעת צד.

   התמונה לא אמורה להופיע חתוכה ועד כה לא נתקלתי בכאלה. אני לא יכול כמובן להבטיח זאת אבל לא אמורה להיות בעיה

   1. תודה על התגובה, אך תראה מה פייסבוק כותבים – שהתמונה תיחתך על מנת להתאים לגדלים החדשים.
    אציין כי בניגוד למה שנראה כאן התמונה המקורית היא מרובעת (600/600) והטקסט נמצא בתוך עיגול שחור (שכאן הוא חתוך)

     1. אם תעלי תמונה בגודל 1200 על 627 שהיחס שלה הוא 1.9 על 1 אז זה יהיה בסדר גמור. בדיוק בשביל זה יש את כל עניין היחס בין הגובה לרוחב

 2. אתה יכול לרענן עבור ישנים מה זה חוק 20% טקסט? כמה מילים אני יכולה להכניס בפוסט ממומן שמוביל ללינק חיצוני?
  תודה,
  יעל

  1. החוק אומר שבמידה ויש טקסט בתמונה הוא לא יכול לחרוג מעשרים אחוז משטח התמונה כולה. מילים את יכולה להכניס לפוסט כמה שנראה לך לנכון רק תדעי שזה נחתך אחרי 90 תווים במודעות בצד ימין

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.