פייסבוק מציגים מודעות צד חדשות – כל מה שצריך לדעת

לפני כחודש הודיעו פייסבוק על שינוי משמעותי לתצוגה של מודעות צד ימין או בשמם המקוצר RHC, ראשי תיבות שלRight Hand Culomn.

מתי בדיוק זה יקרה ואיך להתכונן:

השלב הראשון

יתחיל ב-2 ליוני ב- 24 ליוני ובשלב הזה פייסבוק הולכים לצמצם את מספר המודעות שנמצאות עכשיו בצד ימין מ 7 ל- 3 ולהתחיל את השקת התצוגה החדשה של המודעות. בשבועות הראשונים שלאחר השלב הראשון, גולשים יתחילו לראות בהדרגה את המודעות החדשות. כחלק מהשינויים, הטור הימני של המודעות בדף הבית (Home Page) יציג מודעה אחת בפורמט המעודכן או מספר קטן יותר של מודעות מהפורמט הישן. ברגע ששלב ההשקה יסתיים, עמוד הבית יציג מודעה אחת גדולה מהפורמט החדש ועד שלוש מודעות מהפורמט החדש יוצגו בכל מקום אחר בפייסבוק שלא עמוד הבית. בסוף אוגוסט תיפסק לחלוטין התמיכה בפורמט הישן.

עדכון: שימו לב שפייסבוק ממליצים להתחיל להשתמש במידות החדשות כבר מעכשיו. מה 24 ליוני, מודעות שכבר משתמשות במידות החדשות יוכלו להופיע בתצוגה החדשה

חשוב לציין שבזמן המעבר, במידה והיו לכם מודעות מהפורמט הישן, הן ימשיכו לקבל חשיפה אך חשיפה זו תלך ותדעך לטובת הפורמט החדש. במילים אחרות, מומלץ מאוד להיות מוכנים עם מודעות בגודל הנכון בתקופת המעבר.

השלב השני

יתחיל בראשון לאוגוסט ובשלב הזה פייסבוק יורידו לחלוטין את המודעות מהפורמט הישן. בשלב הזה פייסבוק יורידו לחלוטין את האפשרות ליצור מודעות מהפורמט הישן ומודעות שהיו באוויר, יעצרו.

עדכון: פייסבוק הודיעו כי חוק ה 20% טקסט יחול על מודעות צד ימין שמועלות החל מהראשון לאוגוסט. החוק לא יחול על מודעות שהועלו לפני הראשון לאוגוסט גם אם הן מופיעות בתצוגה החדשה.

החל מהראשון לספטמבר חוק ה 20% יחול על כל המודעות רטרואקטיבית, כלומר פייסבוק יורידו מודעות שעוברות על החוק גם אם הן הופיעו עד אז בתצוגה החדשה

מידות

המידות לפורמט החדש של המודעות הוא כדלקמן:

פוסט עם תמונה, פוסט עם קישור, קופון, אפליקציית דסקטופ ומודעות דומיין:

מידות תמונה: 254 על 133 פיקסלים

יחס תמונה: 1.91:1

פוסט וידאו:

מידות תמונה: 254 על 143

יחס תמונה: 16:9

מודעת לייק, מודעת אירוע:

מידות תמונה: 254 על 94

יחס תמונה: 2.7:1

Untitled

יאן יאנקו על רקע חלק

אז…איך מותגים צומחים?

סיכום קצר של אחד הספרים החשובים ביותר בעולם השיווק ובניית המותגים – "איך מותגים צומחים?" של הפרופסור לשיווק ביירון שארפ

ייעוץ אסטרטגי לשיווק בעידן הדיגיטלי

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך:

הדרכות על פרסום ממומן בפייסבוק

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך: