עם 2.5 מיליון מפרסמים, פייסבוק מודיעים על ארבעה חידושים בקידום הממומן

בפוסט בבלוג החדשות שלהם, הודיעו היום פייסבוק על ציון דרך חדש: 2.5 מיליון מפרסמים שמפרסמים בפייסבוק, שזו תוספת של חצי מיליון מפרסמים בשבעה חודשים מאז שפייסבוק הכריזו שישנם שני מיליון מפרסמים בפייסבוק.

לצד ההודעה על ציון הדרך (הפנומנלי יש לציין), פייסבוק גם מודיעים על ארבעה חידושים בתחום הקידום הממומן:

  1. דרך חדשה לקנות מודעות בפייסבוק על סמך רייטינג בטלוויזיה
  2. אופטימיזציה להעלאת מודעות למותג
  3. סקרים במובייל לבדיקת אפקטיביות פרסום
  4. וידאו במודעות קרוסלה

דרך חדשה לקנות מודעות פייסבוק על סמך רייטינג בטלוויזיה

להבדיל מניסיונות ברורים בהם חברות מדיה מנסות להציג אלטרנטיבה לפרסום בטלוויזיה, פייסבוק החליטו לנקוט בגישה שונה לפיה עדיף לשתף פעולה ולא ללכת נגד.

לדברי פייסבוק, "טלוויזיה תמיד הייתה מהפלטפורמות הטובות ביותר עבור מפרסמים לבנות את המותג שלהם". פייסבוק החליטו לערוך מחקר עם חברת המדידה נילסן שהוכיח כי תגבור פרסומות בטלוויזיה עם מודעות וידאו בפייסבוק מביא לחשיפה רחבה יותר לקהל המטרה ומעלה את האפקטיביות של הפרסומות.

 עלייה בחשיפה לקהל המטרה: נילסן בדקו 42 קמפיינים בארה"ב שבהם שולב פרסום בטלוויזיה עם פרסום בפייסבוק ומצאו שמפרסמים קיבלו עלייה של 19% בחשיפה לקהל המטרה לעומת טלוויזיה לבדה. כאשר הפרסום מוקד לבני נוער, מפרסמים ראו עלייה של 37% בחשיפה.

יעילות: באותם 42 קמפיינים, החשיפה בפייסבוק הייתה פי 2 מדויקת יותר בהגעה לקהל המטרה מאשר חשיפה בטלוויזיה. המשמעות של זה היא שמפרסמים שילמו פחות כדי להגיע לקהל המטרה.

אפקטיביות: במחקר שנילסן ביצעו לאחרונה על שבעה קמפיינים, הם מצאו שאנשים שנחשפו למודעות בפייסבוק בנוסף לפרסום בטלוויזיה הציגו עלייה של 3.2 אחוזים במדד הזיכרון (memorability), עלייה של 11.5 אחוזים בחיבור למותג (brand linkage) ועלייה של 22.7 אחוזים במדד האהדה למותג (likeability linkage)

היות ופייסבוק מבינים כי פרסום בפייסבוק ובטלוויזיה משלימים האחד את השני, פייסבוק מציגים דרך חדשה למפרסמים לתכנן, לקנות ולמדוד מודעות וידאו בהסתמך על מדד הרייטינג (TRP).

מפרסמים יוכלו לתכנן קמפיינים חוצי טלוויזיה ופייסבוק כאשר הם מסתמכים על הרייטינג הטלוויזיוני. לאחר מכן, נילסן יהיו אחראים על מדידת החשיפה בהתאם לרייטינג הן בפייסבוק והן בטלוויזיה.

*סביר מאוד להניח ששיטת הקנייה הזו לא תגיע בזמן הקרוב לישראל ותישאר בשלב זה במקומות בהם נילסן מודדת רייטינג

אופטימיזציה להעלאת מודעות למותג

פייסבוק מבינים כי קמפיינים מחולקים לשתי מטרות: תגובה ישירה (DR) ו/או העלאת מודעות – awareness – למותג. עד היום פייסבוק בעיקר הציגו פתרונות אופטימיזציה ומדידה לקמפיינים שהמטרה שלהם הייתה תגובה ישירה כגון המרות באתר, התקנות אפליקציה ועוד. לא באמת הייתה אפשרות לבצע אופטימיזציה לקמפיינים למודעות.

אך כל זה משתנה כעת עם השקתה של אפשרות חדשה במערכת הפרסום: אופטימיזציה למודעות מותג.

מטרת האפשרות החדשה היא לעזור למפרסמים להגיע לקהל בעל הסבירות הגבוהה ביותר לזכור את המודעות שלהם. אופטימיזציה למודעות למותג לוקחת בחשבון שני משתנים: תשומת לב וחשיפה. כאשר רוצים להעלות מודעות למותג, להגיע לכמה שיותר קהל זה חשוב, אך לא פחות חשוב זה לפרוץ את מחסום תשומת הלב של הצופה ובכך להרוויח אותה. פייסבוק בדקו ומצאו שככל שמישהו נמצא על מודעה, כך גדלה הסבירות שהוא יזכור אותה.

האפשרות לאופטימיזציה להעלאת מודעות למותג תהיה פתוחה דרך קמפיין ה"תדירות וחשיפה" (Reach and Frequancy) בפאור אדיטור החלק מאוקטובר הקרוב למספר מצומצם של מפרסמים ותיפתח בהדרגה לכולם בחודשים העוקבים.

סקרים במובייל לבדיקת אפקטיביות מודעות

מוקדם יותר השנה פייסבוק השיקו יחד עם חברת נילסן סקרים במובייל לבדיקת אפקטיביות הקמפיינים בפייסבוק. עכשיו פייסבוק מודיעים על חיבור למילווארד בראון דיגיטל (Millward Brown Digital) שיאפשר להם לבצע סקרים למדידת אפקטיביות של קמפיינים בפייסבוק ובאינסטגרם.

12057003_834529916664410_2087387836_n

ביצוע סקרים על קמפיינים במובייל מאפשר למפרסמים לבחון את אפקטיביות הקמפיינים שלהם במקום בו המסר שלהם מועבר ובכך להפוך את המדידה ליותר מייצגת ואמינה. הסקרים בפייסבוק מסתמכים על מתודולוגיית ניסוי עיצובי שמשמעותה שמפרסמים יכולים לראות בבירור את השינויים במדדי המותג כתוצאה מהקמפיינים שלהם.

לפי פייסבוק, מפרסמים שמעוניינים בביצוע הסקרים צריכים לפנות לאיש המכירות שלהם בפייסבוק אך מסופקני שהאפשרות תהיה קיימת בשלב זה בישראל. דרך אגב, ביו-טיוב האפשרות כן קיימת, גם בישראל, וייתכן וחלקכם כבר נתקלתם בסקרים בהם אתם נשאלים האם אתם זוכרים קמפיין מסוים שהוצג לכם ביו-טיוב.

וידאו במודעות קרוסלה

מודעות קרוסלה הן מהמודעות האפקטיביות ביותר שפייסבוק הציגו אי פעם. כמעט בכל מקרה, לכל מטרה, מודעות קרוסלה מעלות אחוזי הקלקות, אחוזי המרות והן נראות משמעותית טוב יותר ממודעות רגילות. לרוב. אך כלי נוסף בפייסבוק צובר תאוצה והוא כלי הוידאו.

עכשיו פייסבוק מודיעים על פיצ'ר שהרבה מפרסמים חיכו לו זמן רב: וידאו במודעות קרוסלה.

האפשרות להוסיף וידאו למודעות קרוסלה תופיע כבר מהשבוע בפאור אדיטור ותגיע לממשק האדס מנג'ר בשבועות הקרובים.

הנאמנות מתה; יחי ההרגל

המושג נאמנות צרכנית הוא מהקלישאות הנפוצות ביותר בעולם העסקים. בין אם מדובר בחברות שמנסות לייצר לקוחות נאמנים לעסק או למוצר שלהן, ובין אם מדובר בפתרונות

יאן יאנקו על רקע חלק

אז…איך מותגים צומחים?

סיכום קצר של אחד הספרים החשובים ביותר בעולם השיווק ובניית המותגים – "איך מותגים צומחים?" של הפרופסור לשיווק ביירון שארפ

ייעוץ אסטרטגי לשיווק בעידן הדיגיטלי

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך:

הדרכות על פרסום ממומן בפייסבוק

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך: