פייסבוק מרחיבים את הגישה לכלי שבודק השפעה של מודעות על מכירות

במאמר שפורסם היום בטק-קראנץ' ובפוסט החדשות של פייסבוק מודיעים פייסבוק מהיום תורחב הגישה לכלי שמאפשר בדיקת השפעה של מודעות פייסבוק על רכישות.

לפי האתר, בראד סמולווד, VP בפייסבוק והאחראי על המדידה והתובנות בחברה, מסביר כי פייסבוק מרחיבים החל מהיום את הגישה לכלי מדידת ההשפעה לקבוצה גדולה יותר של מפרסמים בעולם. בגדול זה אומר שכל מפרסם שיש לו יחסים ישירים עם פייסבוק יוכל לבצע מחקר ומדידה ולבדוק האם הקמפיינים שהוא מריץ משפיעים לטובה על רכישות אונליין ואופליין והמרות נוספות. (דובר אחר בחברה ציין כי המטרה הסופית של הכלי היא לבדוק השפעה על סוג של המרה, כולל התקנת אפליקציות).

על מנת לבדוק השפעה של מודעות, סמולווד מסביר כי פייסבוק בודקים קבוצה אחת של משתמשים שראו את המודעה, וקבוצה אחרת שלא נחשפה לאף מודעה מהקמפיין. אז פייסבוק משווים בין הקבוצות לנתוני ההמרות שהמפרסם נותן כמו פיקסל המרה או מערכת מכירות בחנות שמחוברת למערכת מעקב ודיווח. (בכל נושא הפרטיות ציין סמולווד כי כל המידע עומד תחת אותה חומרת הצפנה כמו כל הקהלים המועלים לפלטפורמה).

screen1

בין היתר סיפר סמולווד כי "מה שבאמת חשוב למפרסמים זה להבין בדיוק מה עובד ועוד יותר חשוב מה לא עובד בקמפיינים שלהם על מנת שניתן יהיה להשקיע יותר כסף במה שעובד ולהפסיק לשים כסף במקומות שלא עובדים".
לפי הבלוג של פייסבוק הכלי חשוב לא רק למפרסמים בפייסבוק אלא למשווקים באופן כללי. הכלי מאפשר לטפל בכמה מהבעיות איתן מתמודדים משווקים כיום:

הסתמכות-יתר על קליקים: אמנם מודל ה"הקלקה-אחרונה" הגיוני לקמפיינים מבוססי חיפוש, המודל פחות אפקטיבי לסביבות דיגיטליות אחרות. ספירה של הקלקות לא לוקחת בחשבון את הערך של חשיפה למודעות. על ידי מתן אפשרות למשווקים למדוד את ההשפעה של החשיפה למודעות הכלי יאפשר ראייה הוליסטית על ביצועי מודעות.

המעבר המהיר למובייל: טכנולוגיות המדידה הקיימות כיום (עוגיות למעקב אחר חשיפה והתנהגות, והקלקות כמדד למכירות) אינם יעילים בעולם שבו אנשים משתמשים במכשירים שונים במהלך היום וכאשר עדיין הרבה מהרכישות מתבצעות בעולם הפיסי.

שיטות מדידה לא יעילות: עד היום לא אומץ סטנדרט אחד ברור למדידת השפעה הישירה של העולם הדיגיטלי. הכלי למדידת השפעה של פייסבוק מתבסס על גישה מדעית שמשתמשים בה בתעשיות שונות – כמו תעשיית האימייל מרקטינג – לקביעת נסיבתיות.

לקריאה נוספת

יאן יאנקו על רקע חלק

אז…איך מותגים צומחים?

סיכום קצר של אחד הספרים החשובים ביותר בעולם השיווק ובניית המותגים – "איך מותגים צומחים?" של הפרופסור לשיווק ביירון שארפ

ייעוץ אסטרטגי לשיווק בעידן הדיגיטלי

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך:

הדרכות על פרסום ממומן בפייסבוק

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך: