פייסבוק משיקים בשקט מקום אחד להתנהלות של עסקים גדולים

אתר הטכנולוגיה טק-קראנץ' העלה היום מאמר אודות כלי שיווקי חדש של פייסבוק שעד כה פייסבוק נמנעו מלדבר עליו בצורה גלויה. הכלי נקרא "ביזנס מנג'ר" (Business Manager – מנהל עסקים) אשר נותן לצוותים בחברות גדולות ובסוכנויות לנהל מספר רב של עמודים וקמפיינים ממקום אחד. כמו שאר הפיצ'רים שפייסבוק משיקים לאחרונה, גם הכלי הזה עלול להתחרות ישירות בשירותים שמציעות חברות PMD ובכך להגביל את היתרונות שלהן.

על פי טק-קראנץ' הם גילו על המוצר מ"טיפסטר" (מישהו שגילה להם על הכלי ב"שושו") ובפייסבוק הודו שאכן יש כלי כזה והוא עדיין לא הוצג לקהל הרחב. אני חייב לציין שזה די מוזר היות וההסבר על הכלי וכיצד להשתמש בו גלויים לחלוטין במרכז העזרה של פייסבוק בכתובת הזו: https://www.facebook.com/help/113163272211510

אז מה הפואנטה של הכלי?

הכלי נותן אפשרות לעסקים לרכז את כל ההתנהלות וניהול הנדל"ן שלהם בפייסבוק (כרגע רק עמודים ומודעות ולא אפליקציות) ממקום אחד. הכלי מנתק לחלוטין בין בין המידע האישי והמקצועי של כל משתמש ומאפשר לתת גישה לניהול עמודים וניהול קמפיינים גם למשתמשי פייסבוק שאינם חברים שלהם.

הבעיה, כך מסביר הכתב בטק-קראנץ', הייתה שעד כה אנשי צוות בסוכנויות וחברות גדולות חששו מערבוב של הפרופיל האישי שלהם עם הפן העסקי בפייסבוק מה שהיה גורם הרבה פעמים ליצירת פרופילים מזויפים על מנת להשתמש באותו אחד לניהול עמוד ומודעות. אך הפרופילים האלו הם נגד התקנון של פייסבוק, מחייבים את המשתמשים לזכור עוד מיילים וסיסמאות, עושים בעיות חיבור היות ומתחברים לאותו פרופיל אנשים שונים ממקומות שונים ועוד. מנהל העסקים עושה את העבודה חלקה יותר

Screenshot 2014-03-14 23.46.27

בכתבה ראיינו את עמית לביא (כן כן, משלנו 🙂 ), מנכ"ל שותף בחברת השיווק החברתית "מרקטינג אנבי" (Marketing Envy), שציין שמנהל העסקים יוכל לעזור בכך ש "1. לא תצטרך יותר לצרף אדם לרשימת החברים שלך על מנת לעשות אותו מנהל בעמוד 2. לא תצטרך לדעת את כתובת המייל של הפרופיל של המשתמש אותו אתה רוצה לצרף לחשבון המודעות שלך 3. מפרסמים גדולים יוכלו להעביר תקציבים בין חשבונות ללא הצורך לפנות לנציג פייסבוק שלהם."

נכון לעכשיו האפשרות פתוחה רק לעסקים גדולים וצריך לבקש גישה דרך נציג פייסבוק. שוב, היות והכלי עדיין לא הושק רשמית בספק שכל חברה, גדולה ככל שתהיה, תוכל לקבל גישה לכלי. דבר מאוד תמוהה בעיניי זו העובדה שבאותו מקום אין גם ניהול אפליקציות היות וכל הבעיות הנ"ל נכונות גם לאפליקציות (מובייל ודסקטופ).

כניסה למרכז: https://business.facebook.com

מקור: טק-קראנץ'

יאן יאנקו על רקע חלק

אז…איך מותגים צומחים?

סיכום קצר של אחד הספרים החשובים ביותר בעולם השיווק ובניית המותגים – "איך מותגים צומחים?" של הפרופסור לשיווק ביירון שארפ

ייעוץ אסטרטגי לשיווק בעידן הדיגיטלי

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך:

הדרכות על פרסום ממומן בפייסבוק

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך: