פייסבוק 2013 – סקירה של שנה

פייסבוק התקדמה רבות בשנת 2013 במיוחד בכל הקשור בשינויים בהתאם לדרישה של גולשים, מפרסמים, אתגרים הולכים וגדלים במובייל ותחרות הולכת וגדלה מצד רשתות חברתיות ואפליקציות שונות. בשנה האחרונה פייסבוק השיקו (והורידו) מספר לא מבוטל של אפשרויות על מנת להתמודד עם האתגרים שעוד יגיעו. יותר מ 1.189 מיליארד משתמשים שיתפו את חייהם עם חברים, קרובים ומשפחה בפייסבוק.

פייסבוק ב 2013 – על קצה המזלג

הנושאים הכי מדוברים בעולם: הנושא או הבן אדם שהכי הזכירו בפייסבוק בשנת 2013 לפי כמות – האפיפיור פרנסיס, בחירות, תינוק מלכותי, טייפון, הארלם שייק, שיטפון, מיילי סיירוס, בוסטון מרתון, טור דה-פראנס, נלסון מנדלה (הפתעה גדולה יחסית לעובדה שמנדלה נפטר לקראת סוף השנה)

הנושאים הכי מדוברים בפייסבוק 2013

אירועי החיים שצוינו הכי הרבה: בין ציוני הדרך הרבים ביותר שציינו משתמשי פייסבוק השנה, ציון הדרך הבולט ביותר היה הוסיפו קשר, התארסו או התחתנו ולאחריו במקום השני טיילו. אחריהם בסדר יורד – עברו דירה, סיימו קשר, פגשו לראשונה חבר, הוסיפו בן משפחה או מצפים/או הביאו תינוק, הביאו חיית מחמד, איבדו אדם אהוב, עשו פירסינג, הפסיקו עם הרגל

ציוני דרך בולטים בפייסבוק 2013

המיקומים בהם בוצעו הכי הרבה "צ'ק אין": במקרה הזה הרשימה היא ביחס לאותה מדינה ולא איפה בוצעו הכי הרבה בעולם. ארה"ב – דיסנילנד, אנהיים, קליפורניה; ארגנטינה – פוארטו מדרו, בואנוס איירס; מצרים – שארם אה-שייח', סיני; סינגפור – מרינה ביי סאנדס ועוד..

צק אין בעולם פייסבוק 2013

עוד כמה דברים שקרו השנה בפייסבוק

ההכנסות של פייסבוק ניפצו את שיאי העבר

1. פייסבוק שחררו את נתוני הרבעון הראשון של 2013 ב 31 למרץ 2013 ובהם הם דיווחו על הכנסות של 1.46 מיליארד דולר, עלייה של 38% לעומת הרבעון המקביל ב 2012. הנתון הזה רק עלה ברבעון השני עם הכנסות של 1.8 מיליארד דולר וחצה את רף ה 2 מיליארד דולר הכנסות ברבעון השלישי של 2013 אשר היוו עלייה מדהימה של 60% לעומת הרבעון המקביל ב 2012

2. נתח ההכנסות של פייסבוק מהמוצר העדיין-לא-לגמרי-פתור שנקרא מובייל קפץ מ 23% ל 30% ברבעון הראשון של 2013. התשתית והדחיפה של מוצרים פרסומיים למובייל תרמו לעלייה משמעותית בנתח ההכנסות ממובייל שעלו ל 41% ברבעון השני ו 49% ברבעון השלישי של 2013

הכנסות פייסבוק 2013

מספר המשתמשים החודשיים בפייסבוק עלה בקצב נאה: פייסבוק שחררו מגוון רחב של פיצ'רים לשיפור חוויית הגלישה למשתמשים. מספר המשתמשים החודשיים ברבעון הראשון של 2013 היה בסביבות 1.11 מיליארד, עלייה של 23% מהשנה הקודמת. ברבעון השני של 2013, מספר המשתמשים החודשיים עלה ל 1.15 מיליארד וברבעון השלישי המספר הגיע ל 1.189 מיליארד משתמשים חודשיים, עלייה של 17.2% לעומת הרבעון המקביל בשנה שעברה.

משתמשים חודשיים פייסבוק 2013

מספר המשתמשים בסלולאר עלה מעל לציפיות:  שימוש הולך וגובר במכשירי סלולאר (כולל טאבלטים) הביא להרחבה של מספר המשתמשים החודשיים בפייסבוק בסלולאר. ברבעון הראשון של 2013 כמעט 751 מיליון משתמשים סלולאריים היו פעילים ברמה חודשית בפייסבוק, כאשר המספר גדל ל 819 מיליון ברבעון השני והגיע לשיא של 874 מיליון משתמשים חודשיים בסלולאר בפייסבוק ברבעון השלישי של 2013. כולם בציפייה לראות לאן המספר הזה יגיע כאשר יגיע סיכום הרבעון הרביעי של 2013 כאשר ברקע עלייה מתמדת בשימוש בסלולאר.

משתמשים חודשיים בסלולאר פייסבוק 2013

פיצ'רים חדשים שהושקו לגולשים ב 2013

1. פייסבוק השיקו מגוון רחב של אפשרויות ושינויים לשיפור חוויית הגלישה ב 2013. לאחרונה פייסבוק ביצעו שינוי לכפתורי הלייק והשיתוף שמופיעים באתרים על מנת להפוך אותם לבולטים יותר לגולשים שנחשפים אליהם כ 22 מיליארד פעמים ביום ב 7.5 מיליון אתרים שונים בעולם.

2. פייסבוק ביצעו שינוי לאלגוריתם התוכן (ליתר דיוק בוצעו מספר שינויים השנה) כאשר המטרה הסופית היא להציג תוכן איכותי לגולשים. בעקבות השינוי האחרון גולשים יראו יותר תוכן שמעביר לאתרי חדשות וזאת לכאורה כי תוכן מסוג זה נחשב לאיכותי יותר.

3. פייסבוק, שהפכה לאפליקציה המובילה ביותר למכשירים חכמים לשנת 2013 עם ממוצע של 103,420,000 משתמשים ייחודיים, "גנבה" לטוויטר את הכלי שהכי מזוהה איתה והשיקה את ההאשטאג בפלטפורמה.

4. פייסבוק הכריזו השנה על שינוי משמעותי בתצוגה של הניוז-פיד שמטרתו הייתה תצוגה טובה ונוחה יותר של תכנים. ההשקה של השינוי הייתה הדרגתית ונפתחה לאט לאט לעוד ועוד משתמשים. אך עם הזמן כנראה שפייסבוק הבינו שהשינוי לא הכי טוב ועצרו כמעט לחלוטין את ההשקה שלו וכרגע לא ברור מה יקרה עם אלו שכן השתנה אצלם.

5. עם תחרות הולכת וגוברת באפליקציות ההודעות המידיות, פייסבוק שינו לחלוטין את אפליקציית המסנג'ר שלהם והפכו אותה לכלי נוח, קל ויפה לשימוש. האם זה עוזר לשמור על משתמשים? עדיין לא ידוע. בינתיים וואטסאפ כבר הודיעו שעברו את רף 400 מיליון המשתמשים.

6. אפשרויות עריכה לפוסטים לאחר פרסומם, גם זה היה השנה. פייסבוק הודיעו שגולשים יוכלו לשנות את הטקסט, הקישור ו/או התמונה שמופיעים בפוסט שלהם גם לאחר שעלה.

7. תצוגה מקדימה של קישורים לפניי עלייתם וגם גודל הקישורים. שתי האפשרויות הוצגו השנה והקלו על גולשים לדעת כיצד יראה קישור ומה התמונה שתוצג בו לפני שהם מעלים אותו.

פיצ'רים חדשים שהושקו למפרסמים ב 2013

1. פייסבוק ביצעו השנה שינויים מרחיקי לכת במערכת הפרסום שנועדו לאפשר למפרסמים למדוד החזר השקעה ברור יותר, עם תוצאות טובות יותר ואפשרויות שלא קיימות בשום פלטפורמה אחרת. אחד מההשקות החשובות ביותר השנה הייתה האפשרות לשימוש בקהל מותאם אישית (Custom Audience) המאפשרת למפרסמים להגיע לאנשים לפי המיילים ו/או הטלפונים שלהם ובהסתמך על דאטה בייס שקיים למפרסם.

2. פייסבוק שיפרו משמעותית השנה את הסטטיסטיקות לעמודים עסקיים ואפשרו לבעלי עמודים לקבל מידע מעמיק על מה שקורה בעמוד ועם הגולשים בעמוד. ורק לאחרונה הודיעו על כך שהנתונים יוצגו בזמן אמת.

3. השקה של פרסום "חוזר" או FBX, פרסום מבוסס "קוקיז". האפשרות הזו מאפשרת למפרסמים להציג לגולשים מודעות המבוססות על ההתנהגות שלהם באתרים חיצוניים.

4. על מנת לעזור לעמותות/ארגונים/מלכ"רים השיקו לאחרונה פייסבוק את האפשרות לתרום דרך עמודים עסקיים. עד כה נאלצו גולשים להשתמש באפליקציות או לעבור לאתר חיצוני, צעדים שהקשו על גולשים להוציא כסף בגלל ריבוי הצעדים שכלול בכך.

5. אולי ההשקה הגדולה והמצופה ביותר השנה – השקת הניגון האוטומטי למודעות סרטונים. הפיצ'ר הוא חדש וכרגע נמצא בטסטים. המטרה של פייסבוק היא לתת למפרסמים אפשרות לפרסם וידאו קצר ומצד שני לא להציק לגולשים.

אלה רק חלק מהשינויים שהיו השנה בפייסבוק. נותר רק לקוות ששנת 2014 תהיה אפילו יותר מלאה ומעניינת לגולשים ומתגמלת למפרסמים.

אם גם אתם רוצים לראות כיצד נראתה השנה שלכם כנסו לקישור הבא: https://www.facebook.com/yearinreview

מקור: http://newsroom.fb.com/Trends/770/2013-Year-in-Review

הנאמנות מתה; יחי ההרגל

המושג נאמנות צרכנית הוא מהקלישאות הנפוצות ביותר בעולם העסקים. בין אם מדובר בחברות שמנסות לייצר לקוחות נאמנים לעסק או למוצר שלהן, ובין אם מדובר בפתרונות

יאן יאנקו על רקע חלק

אז…איך מותגים צומחים?

סיכום קצר של אחד הספרים החשובים ביותר בעולם השיווק ובניית המותגים – "איך מותגים צומחים?" של הפרופסור לשיווק ביירון שארפ

ייעוץ אסטרטגי לשיווק בעידן הדיגיטלי

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך:

הדרכות על פרסום ממומן בפייסבוק

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך: