בוט לאיסוף לידים בפייסבוק ללא מערכת חיצונית

איסוף לידים באמצעות בוט בפייסבוק נהפך להרבה יותר קל

המסנג'ר של פייסבוק הופך לאיטו לכלי שיווק נהדר ומפרסמים רבים כבר התחילו להטמיע אותו בשלבים שונים של המשפך השיווקי שלהם.

בשילוב עם מערכת בניית צ'אט-בוט חיצוני, כל מפרסם בפייסבוק יכול לאסוף מידע מגולשים בצורה יעילה ופשוטה, כל זאת מבלי להוציא את המשתמש ממשק המסנג'ר עצמו.

המקרה הנפוץ ביותר לשימוש בצ'אט-בוט הוא איסוף לידים: קבלת מידע ממשתמשים כגון מייל וטלפון, זאת במקום להוציא את המשתמש לדף נחיתה חיצוני.

כיום ישנן שתי מערכות עיקריות לבניית בוטים שכאלה (ManyChat ו-Chatfuel) ורבות נכתב על בניית הבוטים עצמם, דרכים לשימוש, איסוף המידע, ניהול רשימות תפוצה ועוד.

הדבר העיקרי שמונע ממפרסמים להשתמש בפלטפורמות הנ"ל וליהנות מאיסוף לידים יעיל, הוא התפעול של עוד מערכת חיצונית. אמנם כמעט אין שום צורך לדעת או להבין קוד כדי לתפעל אותן, השימוש בהן הוא לא בהכרח פשוט לעתים נדרשת עזרה חיצונית.

מה עושים?

הכירו את האפשרות החדשה לאיסוף לידים דרך המסנג'ר של פייסבוק ללא צורך במערכת חיצונית לבניית בוטים

במילים פשוטות, פייסבוק לקחו אלמנטים מטופס הלידים ומאפשרים לשלב אותם בתוך מודעת ושיחת מסנג'ר, כל זאת דרך ממשק המודעות הרגיל של המערכת.

הטמעת טופס לידים במודעה ממומנת במסנג'ר של פייסבוק:

ניגשים למערכת הפרסום, ובוחרים במטרה "הודעות":

לאחר אפיון הקהל, הגדרת התקציב והזמן, מגיעים לחלק של המסר עצמו. בתחתית, ניגש לחלק של הגדרות המסנג'ר, נלחץ על "מותאם אישית", "צאט אוטומטי" ו"יצירת צאט":

פייסבוק יפתחו לנו חלונית ובה תצוגה מקדימה מצד ימין של השיחה שאותה יראו המשתמשים ובניית השיחה עצמה (טופס) מצד שמאל.

בהתחלה יש פסקת פתיח אותה ניתן להתאים באופן אישי למשתמש (שם פרטי, שם משפחה או שם מלא) ולאחר מכן השאלות עצמן:

יש באפשרותנו להוסיף שאלות עליהן נרצה לקבל מענה וכאן בא לידי ביטוי הקסם של טופס הלידים של פייסבוק: כל שאלה שעליה לפייסבוק יש מענה, התשובה תתמלא לבד. פייסבוק אינם מגבילים לקבל תשובות מוכנות מראש ומאפשרים גם שאלות אמריקאיות ושאלות פתוחות עם תשובה קצרה:

אלה כל השאלות שניתן להוסיף לשיחה:

  • שאלה פתוחה עם תשובה קצרה
  • שאלת אפשרויות (שאלת אמריקאית)
  • עיר
  • מגדר
  • טלפון
  • מיקוד
  • מדינה
  • מייל
  • תפקיד בעבודה
  • שם חברה

ניתן להכניס עד 10 שאלות ובכל פעם שגולש יסמן את התשובה שלו, תופיעה לו השאלה הבאה.

בהמשך נצטרך להוסיף גם הודעת "תודה" וקישור לתנאי פרטיות. אבל זה לא הכל: פייסבוק מאפשרים גם להוסיף הודעה שתופיע אוטומטית שתופיע לכל מי שפתח את המודעה והשיחה אך לא ענה על כל השאלות בתוך 24 שעות:

לפני שנסיים, נוודא כי ניתן שם ברור לטופס המסנג'ר (תכף תראו היכן הוא יוצג), נסתכל בתצוגה המקדימה שהכל אכן עובד ונלחץ על "סיום". בדומה לטופס הלידים של פייסבוק, לאחר שלחצנו על "סיום" לא תהיה לנו אפשרות עריכה אלא רק שכפול:

לאחר שנסיים, הטופס/שיחה שבנינו ישמר בלשונית "קיימים" כך שנוכל להשתמש בהם שוב בעתיד:

ברגע שסיימנו, נעלה את הקמפיין כמו תמיד וניגש ללשונית "כלי פרסום" בעמוד העסקי שלנו, שם ללשונית "ספריית טפסים" ונראה את הטופס שזה עתה יצרנו:

כמו בבוט מסנג'ר חיצוני, גם במקרה הזה, היות ומדובר בשיחה במסנג'ר, התשובות לשאלות יופיעו גם בתיבת ההודעות כך שהיו מוכנים להצפה (טובה) של האינבוקס בעמוד העסקי:

טופס הלידים במסנג'ר של פייסבוק מוכן, זאת ללא שום צורך במערכת בוטים חיצונית. כל שנותר לעשות זה לחבר את טופס הלידים שראינו מקודם למערכת CRM כפי שהייתם עושים עם טופס לידים רגיל של פייסבוק ואתם מוכנים לצאת לדרך.

ולגבי אנשים שיצעקו שפייסבוק הורגים את הבוטים, לא הייתי ממהר. אמנם פייסבוק ידועים ביכולת שלהם למחוק תעשייה שלמה שהם עצמם יצרו (כמו שהם עשו לאפליקציות פייסבוק לעמודים עסקיים לפני כשבע שנים), במקרה הזה יש עוד דרך ארוכה מאוד. צ'אט-בוטים דרך מערכות צד ג' יודעות לעשות הרבה יותר מלאסוף פרטים על משתמשים.

ועדיין, מדובר בתוספת מעולה לכל מפרסם בפייסבוק.

נ.ב.

טופס הלידים במסנג'ר נמצא בהשקה ועדיין לא מופיע לכולם.

הנאמנות מתה; יחי ההרגל

המושג נאמנות צרכנית הוא מהקלישאות הנפוצות ביותר בעולם העסקים. בין אם מדובר בחברות שמנסות לייצר לקוחות נאמנים לעסק או למוצר שלהן, ובין אם מדובר בפתרונות

יאן יאנקו על רקע חלק

אז…איך מותגים צומחים?

סיכום קצר של אחד הספרים החשובים ביותר בעולם השיווק ובניית המותגים – "איך מותגים צומחים?" של הפרופסור לשיווק ביירון שארפ

ייעוץ אסטרטגי לשיווק בעידן הדיגיטלי

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך:

הדרכות על פרסום ממומן בפייסבוק

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך: