עדכון משמעותי למדיניות התוכן השיווקי בפייסבוק

בהודעה בבלוג החדשות שלהם, ובהמשך כמעט ישיר להודעה על פתיחת השידורים בלייב לעולם כולו, הודיעו פייסבוק על שינוי מהותי במדיניות התוכן השיווקי בפלטפורמה.

לפי פייסבוק, תוכן שיווקי הוא כל תוכן – טקסט, תמונות, וידאו, מאמרים מידיים, וידאו 360 ושידורים חיים – שמזכיר ספציפית או כולל מוצר צד ג', מותג או נותן חסות. זהו תוכן שעולה לפייסבוק בד"כ על ידי חברות מדיה, סלבס או משפיענים.

עד היום, פייסבוק היו אוסרים על קידום תוכן שיווקי מהסוג הנ"ל אלא החברה עצמה הייתה אמורה לקדם אותו. מעתה, כך לפי ההודעה, כל עמוד מורשה (verified) יוכל להעלות תוכן שיווקי.

בנוסף לשינוי במדיניות, פייסבוק גם משיקים כלי חדש שיאפשר ליצרני תוכן ומשפיענים לתייג משווק כשהם מעלים תוכן שיווקי. יצרני תוכן ומשפיענים יהיו חייבים להשתמש בתג לכל התוכן השיווקי שהם מעלים לפייסבוק

דוגמה לתוכן שיווקי:

branded-content-e28093gaga-screenshot-final

למותגים ועסקים כלי התיוג החדש ייתן יותר שקיפות ויאפשר להם להבין טוב יותר כיצד מאמצי השיווק שלהם עובדים ברחבי פייסבוק. בנוסף, משווקים יוכלו להשתמש בתוכן השיווקי במודעות ולתת חסות על מנת לוודא שהקמפיינים יהיו רלוונטיים לקהל.

התג לתוכן השיווקי

פייסבוק שחררו כלי לתיוג תוכן שיווקי שיאפשר ליצרני תוכן ומשפיענים לתייג את התוכן השיווקי שהם מעלים. המשווק (נותן החסות) יקבל על כך התראה, יוכל להיכנס לנתוני הפוסט ויוכל לשתף ולקדם בממומן את הפוסט. פייסבוק עבדו על עיצוב כלי פשוט שיאפשר עבודה נוחה, חלקה וקלה. על מנת ללמוד עוד על שימוש בתג לחצו כאן

מדיניות התוכן השיווקי

עם כל הכבוד לזה שפייסבוק פותחים את האפשרות לתוכן שיווקי, הם לא רוצים לפגוע בחוויית השימוש של משתמשי הפלטפורמה. עקב פידבק שפייסבוק אספו לאורך זמן, הם אוסרים על שימוש בוואטרמרק (watermark) קבוע ופרי-רולים (מודעות מקדימות). כמו כן, אסור להציב מוצרי צד ג', מותגים או חסות בתמונות קאבר או בתמונת הפרופיל.

יצרני התוכן ומשפיענים עדיין אחראים על התוכן שהם מעלים ולהבין את ההשלכות החוקיות של התוכן שלהם. על מנת לדעת יותר על מה מותר ואסור בתוכן שיווקי לחצו כאן. על מנת ללמוד יותר על המדיניות של פייסבוק במודעות ממומנות לחצו כאן.

האפשרות להעלות תוכן שיווקי לפייסבוק זו קפיצת מדרגה משמעותית, במיוחד עבור יצרני תוכן ומשפיענים. זו עוד נקודה במלחמה בין פייסבוק ליו-טיוב ולא רק.

כאמור הבעיה העיקרית בשלב הזה זה שתוכן שיווקי יכולים להעלות רק מי שזוהו על ידי פייסבוק כמורשים.

עוד דבר מעניין הוא מתי המדיניות הזו תגיע גם לאינסטגרם.

מקור: פייסבוק

הנאמנות מתה; יחי ההרגל

המושג נאמנות צרכנית הוא מהקלישאות הנפוצות ביותר בעולם העסקים. בין אם מדובר בחברות שמנסות לייצר לקוחות נאמנים לעסק או למוצר שלהן, ובין אם מדובר בפתרונות

יאן יאנקו על רקע חלק

אז…איך מותגים צומחים?

סיכום קצר של אחד הספרים החשובים ביותר בעולם השיווק ובניית המותגים – "איך מותגים צומחים?" של הפרופסור לשיווק ביירון שארפ

ייעוץ אסטרטגי לשיווק בעידן הדיגיטלי

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך:

הדרכות על פרסום ממומן בפייסבוק

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך: