כל מה שצריך לדעת על רשת הפרסום החדשה של פייסבוק

לפני מספר ימים כתבתי על כך שפייסבוק עומדים להשיק פלטפורמת פרסום חדשה ואכן פייסבוק, או ליתר דיוק אטלס (כך קוראים לפלטפורמה), הודיעו בבלוג שלהם על השקה מחודשת של הפלטפורמה.

אז על מה כל המהומה, למה מחודשת, במה מדובר ולמי הפלטפורמה מיועדת? לפניכם כל התשובות.

2014-09-29_1450

למה מחודשת?

את פלטפורמת הפרסום אטלס (Atlas Solutions) רכשה פייסבוק ממיקרוסופט בפברואר 2013. במשך כל התקופה מאז הרכישה המערכת הייתה גלויה אך ורק ברמת האתר (לא ניתן היה לקבל תמיכה מהמערכת או להתחיל להשתמש בה ככה סתם) אך מתחת לפני השטח פייסבוק עמלו על פיתוח והשקה מחודשת של המוצר.

המטרה

המהלך היה די ברור וטבעי ומטרתו להגדיל את נתח העוגה של פייסבוק בשוק מודעות הדיספליי, פרסום מבוסס ויז’ואל שברובו נשלט כיום על ידי גוגל.

מה ניתן לעשות עם הפלטפורמה

  • אטלס תאפשר למפרסמים גדולים לרכוש שטחי פרסום בהיקף גדול באתרים שונים ודרך רשתות פרסום אחרות
  • אטלס תאפשר למפרסמים למדוד אפקטיביות של מודעות בכל מקום בו המודעות יוצגו ולהציג מודעות על סמך המידע שיש לפייסבוק
  • אטלס תאפשר לראות cross platform attribution – לדעת לאיזו מודעה גולש נחשף באיזו פלטפורמה ובעקבות איזו מודעה הגולש יצר המרה
  • אטלס לא תעבוד על קוקיז אלא על סמך ה ID של הגולש בפייסבוק. מה זה אומר? שהמדידה תהיה מדויקת הרבה יותר ותהיה הפרדה ברורה ומובנת בין מובייל לדסקטופ
  • אטלס תאפשר פרסום באפליקציות חיצוניות דרך רשתות פרסום ורשתות שמגישות מודעות וידאו – לאלה מכם שמקדמים אפליקציות, תחשבו שתוכלו לקדם אפליקציות דרך רשתות פרסום אך להבדיל ממה שקורה כיום, אתם תדעו בדיוק למי אתם מגישים את המודעות (יש שמועות על שיחות לשיתוף פעולה עם טוויטר)
  • אטלס תרכז דו”ח אחד מכולם ותאפשר למפרסמים להבין כיצד גולש מתנהג בפלטפורמות שונות, במכשירים שונים ובסוגי מודעות שונות
  • אטלס תאפשר מדידה של המרות אופליין על סמך נתונים שיועברו מהמפרסם למערכת ובכך לדעת הרבה יותר במדויק מה משפיעה על רכישה

כמעט כל הסעיפים הנ”ל מזכירים פלטפורמות אחרות ובמיוחד את “דאבל-קליק” של גוגל. אך להבדיל מפלטפורמות אחרות, אטלס לא מסתמכת על קוקיז והפלטפורמה מיועדת בעיקר למדידה של השפעת הפרסום של המותג.

למי הפלטפורמה מיועדת

אטלס מיועדת למפרסמים גדולים ו”פאבלישרס” שדרכם ניתן לפרסם (לא מן הנמנע שניתן יהיה להגיש מודעות באתרים כמו מאקו ו ynet דרך אטלס).

אז האם יש כאן בשורה של ממש? עוד לא ברור. כל עוד לא נראה נתונים ותוצאות קשה להגיד כמה אפקטיבי כל המהלך (גם אם על פניו זה נשמע מעולה). ובכל זאת ניתן להבין לאן העולם הולך: מובייל ודאטה. הרבה הרבה דאטה.

ייעוץ אסטרטגי לשיווק בעידן הדיגיטלי

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך:

הדרכות על פרסום ממומן בפייסבוק

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך: