לפני מספר ימים כתבתי על כך שפייסבוק עומדים להשיק פלטפורמת פרסום חדשה ואכן פייסבוק, או ליתר דיוק אטלס (כך קוראים לפלטפורמה), הודיעו בבלוג שלהם על השקה מחודשת של הפלטפורמה.

אז על מה כל המהומה, למה מחודשת, במה מדובר ולמי הפלטפורמה מיועדת? לפניכם כל התשובות.

2014-09-29_1450

למה מחודשת?

את פלטפורמת הפרסום אטלס (Atlas Solutions) רכשה פייסבוק ממיקרוסופט בפברואר 2013. במשך כל התקופה מאז הרכישה המערכת הייתה גלויה אך ורק ברמת האתר (לא ניתן היה לקבל תמיכה מהמערכת או להתחיל להשתמש בה ככה סתם) אך מתחת לפני השטח פייסבוק עמלו על פיתוח והשקה מחודשת של המוצר.

המטרה

המהלך היה די ברור וטבעי ומטרתו להגדיל את נתח העוגה של פייסבוק בשוק מודעות הדיספליי, פרסום מבוסס ויז'ואל שברובו נשלט כיום על ידי גוגל.

מה ניתן לעשות עם הפלטפורמה

כמעט כל הסעיפים הנ"ל מזכירים פלטפורמות אחרות ובמיוחד את "דאבל-קליק" של גוגל. אך להבדיל מפלטפורמות אחרות, אטלס לא מסתמכת על קוקיז והפלטפורמה מיועדת בעיקר למדידה של השפעת הפרסום של המותג.

למי הפלטפורמה מיועדת

אטלס מיועדת למפרסמים גדולים ו"פאבלישרס" שדרכם ניתן לפרסם (לא מן הנמנע שניתן יהיה להגיש מודעות באתרים כמו מאקו ו ynet דרך אטלס).

אז האם יש כאן בשורה של ממש? עוד לא ברור. כל עוד לא נראה נתונים ותוצאות קשה להגיד כמה אפקטיבי כל המהלך (גם אם על פניו זה נשמע מעולה). ובכל זאת ניתן להבין לאן העולם הולך: מובייל ודאטה. הרבה הרבה דאטה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *