דרכים לאבטח את פרופיל הפייסבוק שלכם

בעקבות האירועים לאחרונה, חשוב להכיר את אמצעי הביטחון שיש על מנת לאבטח את הפרופיל האישי והנכסים שלכם בפייסבוק.

פייסבוק מציעים מגוון של אמצעיים לבטח את הפרופיל שלכם החל מסיסמה ועד לאפליקצייה שמייצרת סיסמאות שונות בכל פעם.

טיפ אחד לפני כן: השתמשו בסיסמאות מורכבות ותחליפו אותן מדי פעם. אני מאוד ממליץ, במיוחד בזמנים בהם לכל אחד מאיתנו יש יותר ויותר פרופילים שונים במקומות שונים, להחזיק קובץ אקסל במקום נסתר שבו יש לכם את כל הסיסמאות. וודאו שהסיסמאות החשובות ביותר (כמו המייל האישי ופרופיל הפייסבוק) הן שונות.

אפשרויות האבטחה

על מנת לגשת לאמצעי האבטחה של הפרופיל האישי שלכם, לחצו על החץ מצד ימין ועל Settings

2014-07-12_2144

במסך שנפתח בפניכם, לחצו על Security מצד שמאל

2014-07-12_2147

ואלה אפשרויות האבטחה שעומדות בפניכן:

1) התראה על התחברות

בכל פעם שיש כניסה לפרופיל האישי שלכם שלא ממקור רגיל (אותו מקור שבו אתם מרבים להתחבר לפרופיל האישי שלכם) אתם יכולים לקבל התראה למייל ולמכשיר הנייד שלכם (בתנאי שהתקנתם את אפליקציית פייסבוק כמובן)

2014-07-12_2150

2) אישור חיבור

באפשרות שלפניכם ישנן שתי אפשרויות אימות חיבור:

א) במידה ומתבצע חיבור דרך מקור זר, תוכלו להוסיף שכבת אבטחה מעבר לסיסמה בצורה של סיסמת אימות שתישלח בכל פעם מחדש לטלפון שהגדרתם למערכת. בפעם הראשונה שתבקשו להפעיל את האפשרות הזו תצטרכו להזין את מספר הטלפון שלכם ולאשר את הפעולה באמצעות סיסמה שתקבלו.

ב) הסעיף השני מבטיח שבמידה ואין לכם טלפון נגיש, תוכלו לקבל סיסמאות מראש שאיתן תוכלו להשתמש על מנת להיכנס מדפדפן זר

2014-07-12_2152_001

3) יצירת קוד

סעיף זה בעצם מאפשר הפעלה הפעלה של מחולל הקודים הנ"ל או להשתמש בקוד סריקה (QR) שייתן לכם בכל פעם קוד כניסה אחר

2014-07-12_2203

4) סיסמאות לאפליקציות חיצוניות

ישנן אפליקציות צד ג' שאנשים מתחברים אליהן עם פרופיל הפייסבוק שלהם (כמו סקייפ לדוגמה) ואפליקציות אלה אינן מקבלות את קודי האבטחה של פייסבוק שמשמשים לכניסה לפרופיל שלכם.  על כן ניתן ליצור סיסמאות מראש לאותן אפליקציות

2014-07-12_2206

5) אנשי מפתח

אנשי מפתח הינם חברים מהפייסבוק אשר יכולים לעזור לכם להתחבר לפרופיל במידה והפרופיל שלכם נחסם. אותם אנשי מפתח יספקו לכם קוד התחברות אבל אך ורק לאחר שיזהו אתכם בפייסבוק. שימו לב שחייבים לבחור לפחות שלושה אנשי מפתח לשם ביצוע הפעולה

2014-07-12_2208

6) דפדפנים בטוחים

כאשר פייסבוק מזהים דפדפן שדרכו אתם מתחברים כמה פעמים, הדפדפן נהפך לדפדפן בטוח ולא יבקש סיסמה/קוד אבטחה. תוכלו לבחור למחוק דפדפן שאתם לא משתמשים בו. אם תתחברו דרך דפדפן זה בעתיד, שוב תתבקשו להזין סיסמה/קוד אבטחה

2014-07-12_2209

7) היכן אתם מחוברים

שימו לב שכאשר אתם יוצאים מהאפליקציה של פייסבוק ו/או סוגרים דפדפן, אין זה אומר שהחיבור לפייסבוק פסק. בסעיף הזה תוכלו לראות היכן עדיין יש חיבור פעיל ולהפסיק אותו במידה ואינכם מזהים את החיבור (End ectivity)

2014-07-12_2212 תוספת

לאלה מכם שמנהלים עמודי פייסבוק עם עוד מנהלים, אני ממליץ לוודא שלא לכל המנהלים יש את אותה הגדרת התפקיד. שימו לב שכל מי שמוגדר כ Admin בעצם יכול להוריד ו/או להוסיף מנהלים אחרים לעמוד. על כן תוודאו שרק אתם ואנשים שאתם בוטחים בהם מוגדרים ככאלה. לכל אחד אחר אתם יכולים לתת הרשאה אחרת:

2014-07-12_2216

*עדכון

בימים האחרונים פרו-פלשתיניים מחפשים כל דרך אפשרית להשתלט על עמודים עסקיים בישראל. אחת מהדרכים האלה זו האפשרות לבקש לנהל עמוד דרך הביזנס מנג'ר שפייסבוק השיקו לא מזמן. דרך הכלי הזה, כל משתמש יכול לבקש גישה להיות מנהל בכל עמוד שיחפוץ. כמובן שהוא לא יקבל את האישור להיות אדמין אם לא יתנו לו אותו. לכן, בכל פעם שאתם מקבלים בקשה מפרופיל כלשהו להיות אדמין בעמוד שלכם, שימו לב טוב-טוב לפרופיל המבקש. ייתכן וזה מגיע ממשרד הפרסום/דיגיטל שאתם עובדים איתו אבל ייתכן גם שלא. אתם יכולים להקליק על השם של הפרופיל ולראות מאיפה הוא מגיע.

הנה דוגמה לבקשה של פרופיל לא אמיתי (יש גם שגיאת כתיב בשם שלו). כמובן שלא מאשרים פרופיל כזה:

2014-07-13_0634

ייעוץ אסטרטגי לשיווק בעידן הדיגיטלי

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך:

הדרכות על פרסום ממומן בפייסבוק

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך: