רוצים תנועה מתמדת ואיכותית לאתר?

כל אדם שמקדם ו/או מוכר דרך אתרים יודע שהדבר השני בחשיבותו באתרים (הראשון הוא לרוב המרות) הוא שיתוף תוכן. למה? כי שיתוף תוכן זה כמו המלצה והמלצה יכולה להביא אנשים נוספים לאתר שלכם. הרבה מחקרים וסקרים הוכיחו שאנשים סומכים הרבה יותר על המלצות של חברים מאשר על פרסומות. מעבר לעובדה שיש כאן הוכחה לנחיצות/חשיבות/איכות התוכן מדובר בחשיפה הכי איכותית שיש – מפה לאוזן (או ליתר דיוק ממקלדת למסך).

למרבה ההפתעה הרבה מאותם בעלי/מקדמי אתרים לא יודעים שלפייסבוק יש את היכולת לקחת את השיתופים הכל כך יקרי ערך האלה ולהפיץ אותם פי כמה וכמה יותר מהחשיפה הרגילה שלהם בעלות יחסית נמוכה. הקידום הזה, שנקרא Sponsored Domain Stories (סיפור דומיין ממומן) מאפשר חשיפה של תוכן והבטחה לתנועה מתמדת ואיכותית לאתר. אם גולש מגיע לאתר שלכם בגלל "המלצה" (שיתוף) של חבר סביר להניח שיהיה הרבה יותר אפקטיבי מבחינתכם מאשר מישהו שהגיע דרך מודעה.

קחו בחשבון שמודעות ממומנות לדומיינים אפקטיביות כשיש קהל שמשתף תוכן. עליכם להבטיח שכבר יש קהל כזה אחרת המודעה תהיה חסרת תועלת.

אז איך עושים את זה:

חיבור הדומיין שלכם לפייסבוק

חיבור הדומיין שלכם לפייסבוק יאפשר לכם גם לקדם שיתופים מהאתר שלכם אבל גם לראות סטטיסטיקות פייסבוק לדומיין. כך תוכלו לראות כמה לייקים ושיתופים יוצאים מהאתר שלכם וכמה חשיפה הם מקבלים.

יש שתי דרכים לחבר דומיין לפייסבוק: הראשונה היא לחבר את הדומיין לפייסבוק דרך הפרופיל האישי שלכם והדרך השנייה היא חיבור דרך אפליקציית פייסבוק. אני אישית ממליץ על הדרך השנייה היות והראשונה לא תמיד מצליחה.

שלב א – פתיחת אפליקציה

גשו ל Developers בפייסבוק, לחצו על Apps מצד ימין למעלה ובמסך שיפתח לחצו על Create New App +

Untitled

מלאו את השדות בחלונית שתיפתח: שם אפליקציה והקטגוריה שלה (ה App Namespace והשרת הם לא חובה) והזינו את ה"קאפצ'ה" שתופיע ישירות לאחר מכן

Untitled

המסך שיפתח לפניכם זו האפליקציה שלכם. כאן אתם צריכים להזין 1) אתם שם הדומיין שלכם 2) להוציא את האפליקציה ממצב "ארגז חול" 3) לתת קישור לאתר

Untitled

תלחצו על שמירה בתחתית המסך.

שלב ב – קבלת קוד וחיבור לאתר

גשו ל facebook.com/insights ולחצו על הכפתור הירוק מצד ימין למעלה (Insight for your Website). לאחר הלחיצה פייסבוק יפתחו בפניכם תיבה עם קוד להטמעה באתר שלכם. הקוד הזה הוא בעצם הקוד שמחבר את האתר לאפליקציה שפתחתם כבר בשלב א'. תלחצו על הדרופ-דאון ותבחרו את האפליקציה שפתחתם.

1167762_10151529457410633_331837390_n

את הקוד עליכם להטמיע בין תגיות ה <head> באתר. לאחר שתטמיעו את הקוד במקום הנכון באתר לחצו על Get Insights. במידה ופייסבוק "רואים" את הקוד הכל ימשיך כרגיל ואתם תקבלו תצוגה של סטטיסטיקות (בשלב הזה ריקות). במידה ויש שגיאה פייסבוק יכתבו לכם שהם לא מצליחים לאמת את הקוד.

שלב ג' – קידום

טוב, אז יש לכם אתר שמחובר לאפליקציה בפייסבוק. מה עכשיו? עכשיו אנחנו רוצים לדאוג שבכל פעם שמישהו משתף תוכן שלכם לפייסבוק מקסימום מהחברים שלו ידעו על כך. מה זה יביא? תנועה איכותית לאתר שלכם שנובעת מהמלצה של חברים בעלויות מאוד נמוכות.

גשו לפאור אדיטור (סיפור דומיין ממומן ניתן להעלות רק דרך הפאור אדיטור. במידה ולא יצא לכם לעבוד עם הפאור אדיטור תקראו את המדריך לפתיחת קמפיינים בפאור אדיטור). בסוג המודעה בחרו סיפור ממומן (Sponsored Story), בחרו ב"על אנשים שמשתפים קישורים לדומיים שלכם", בחרו את הדומיין (פייסבוק אמורים לזהות אותו בגלל החיבור שעשיתם בשלבים הקודמים). בשלב הזה בד"כ במודעות מגיע הפילוח/טירגוט המודעה. אני אישית לא ממליץ לעשות את זה במקרה הזה כי בכל מקרה אין יותר מדי קהל להיחשף אליו. עדיף להשאיר את זה פתוח ולקבל תנועה תמידית לאתר שלכם שמבוססת על שיתוף של חבר.

1080960_10201152360604434_1111128278_nמצד ימין, במקום שבו שפייסבוק בד"כ מציגים תצוגה מקדימה של המודעה ואת הקהל המשוערך שאליו המודעה תגיע, אתם תראו שאין תצוגה מקדימה והקהל עומד על פחות מ 20. זה בסדר גמור. תעלו את המודעה בכל מקרה.

ברגע שתעלו את המודעה ייקח לקמפיין קצת זמן עד שהוא יתחיל לרוץ. מהרגע שהקמפיין יתחיל לרוץ אתם ככל הנראה תראו תוצאות מרשימות בעלויות יחסית נמוכות.

הנה דוגמה לקמפיין כזה שאני מפעיל, משהה ומפעיל מחדש בהתאם לצורך. שימו לב לעלות הכללית ללחיצה על קישור ולאחוז ההקלקה (CTR). ניתן להגיע גם לסכומים נמוכים יותר ולאחוזי הקלקה גבוהים יותר. Cost per Link Click זה בעצם כמה עולה לי להביא גולש מפייסבוק לאתר שלי.

‏הורד (1)זהו, זה כל הסיפור. זה באמת לא כזה מסובך והתוצאות יהיו מאוד משתלמות מבחינתכם.

זיכרו, אם ברצונכם לדעת כמה שיתופים/לייקים יש לתכנים שלכם אתם יכולים לבדוק זאת ב facebook.com/insights

אתם מוזמנים לשאול שאלות, לפנות אליי דרך יצירת הקשר וכמובן אשמח אם תשתפו

תודה לאור פיאלקוב – מומחה לשיווק ופרסום בפייסבוק בעזרה להכנת המאמר

 

יאן יאנקו על רקע חלק

אז…איך מותגים צומחים?

סיכום קצר של אחד הספרים החשובים ביותר בעולם השיווק ובניית המותגים – "איך מותגים צומחים?" של הפרופסור לשיווק ביירון שארפ

ייעוץ אסטרטגי לשיווק בעידן הדיגיטלי

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך:

הדרכות על פרסום ממומן בפייסבוק

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך: