חיפוש בפייסבוק – זה סוף סוף קורה

בפוסט בבלוג החדשות שלהם הודיעו היום פייסבוק על השקת Search FYI ("חיפוש לידיעתך"), שירות שבו פייסבוק יודיעו על ההתקדמות בתחום החיפוש בפייסבוק. ולכבוד ההשקה, פייסבוק הודיעו על אחד מהשדרוגים המשמעותיים ביותר שנעשו למנוע החיפוש של פייסבוק, שדרוג שסוף סוף מכניס את פייסבוק לעולם החיפוש כמו שרובנו מכירים אותו ולא רק כדי למצוא חבר שהצטלמתם איתו במסיבה.

בפוסט סיפרו פייסבוק כי מדי יום מתבצעים 1.5 מיליארד חיפושים בפייסבוק (מספר שכנראה יכפיל את עצמו בעקבות השדרוג) וכי יותר מ-2 מיליארד פוסטים מאונדקסים בפייסבוק (ניתנים לחיפוש) ועל כן פייסבוק מבינים כי חיפוש הוא דבר חשוב.

השדרוג יאפשר לכם, בנוסף למציאת חברים ותוכן שהם העלו, למצוא על מה העולם מדבר, בזמן אמת.

הצעות חיפוש משופרות: כאשר תתחילו להקליד מילה, פייסבוק יתחילו להציע הצעות שמשלימות את המילה ואת החיפוש. כמו שניתן לראות בסרטון, בזמן שתקלידו, פייסבוק ידגישו דברים שקורים עכשיו על מנת שתוכלו לעקוב אחר אירועים שמתרחשים בזמן אמת.

תוצאות חיפוש עם פוסטים פומביים ופוסטים מחברים: כאשר תבצעו חיפוש, אתם תקבלו בתוצאות את הפוסטים הפומביים העדכניים והרלוונטיים ביותר לצד פוסטים מחברים. פייסבוק אומרים כי החיפוש החדש יאפשר לחתוך דרך רעש של תוכן מיותר ובזריזות להבין מה העולם אומר על נושא מסוים באותו רגע. ניתן יהיה גם בכל שלב למשוך את פיד התוצאות על מנת לרענן את תוצאות החיפוש.

למצוא שיחות פומביות: אחד הדברים שאנשים עושים הכי הרבה בפייסבוק זה לשתף קישורים לתוכן חיצוני. השיתוף הזה הרבה פעמים יותר שיח. עכשיו תוכלו למצוא בזריזות שיחות שקורות סביב קישור שאתם מזינים בחיפוש. בלחיצה אחת, תוכלו למצוא פוסטים עם הקישור שהזנתם ולראות סקירה כולל של סנטימנט כלפי הקישור! – פייסבוק אומרים כי מדובר בפיצ'ר חדש וכי הם מצפים לקבל פידבק ממשתמשים.

מבט זריז לחיפוש החדש:

search_large

החיפוש החדש יופיע למי שמשתמש בפייסבוק באנגלית אמריקאית (US English) באייפון,  אנדרואיד ודסקטופ.

לכולם ברור שזה לא נגמר כאן. מנוע חיפוש משוכלל יכול להוות קרקע פוריה לעולם חדש של קידום ממומן במנועי חיפוש. היתרון האדיר של פייסבוק זו כמות המידע שנמצאת בפלטפורמה ולעתים רק בפלטפורמה. החיפוש החדש של פייסבוק יציג לעולם חיפוש אחר, בזמן אמת, רלוונטי יותר, כזה שימצא למשתמשים את מה שהם מחפשים באותו הרגע ולא בהכרח את האתר שהכי התאים את עצמו לביטוי.

יהיה מעניין לעקוב אחר התפתחות מנוע החיפוש של פייסבוק.

יאן יאנקו על רקע חלק

אז…איך מותגים צומחים?

סיכום קצר של אחד הספרים החשובים ביותר בעולם השיווק ובניית המותגים – "איך מותגים צומחים?" של הפרופסור לשיווק ביירון שארפ

ייעוץ אסטרטגי לשיווק בעידן הדיגיטלי

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך:

הדרכות על פרסום ממומן בפייסבוק

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך: