מודעה חדשה בפייסבוק, 400 מיליון משתמשים באינסטגרם ועוד..

בזמן שצמנו, העולם המשיך בשלו. בין החקירה של חברת פולקסווגן על פליטת גזים לבין הביקור ההיסטורי של נשיא סין בארה"ב, הנה כל הדברים שעליכם לדעת עליהם מהיומיים האחרונים:

אינסטגרם מגיעים ל-400 מיליון משתמשים חודשיים

בפוסט בפרופיל שלו הודיע אתמול מרק צוקרברג על כך שאינסטגרם הגיע ל-400 מיליון משתמשים חודשיים. זאת פחות מחודש לאחר ההודעה על פתיחת מערכת הפרסום לכל העולם ותשעה חודשים בלב לאחר שהחברה הודיעה על הגעה ל-300 מיליון משתמשים חודשיים:

פייסבוק מודיעים על השקת מודעה חדשה – הקלקה למסנג'ר

פייסבוק ממשיכים לדאוג לכך שעסקים קטנים ימצאו בעמודים העסקיים מענה לכל צורך דיגיטלי ויראו בהם תחליף ראוי לאתרים. בתקופה האחרונה פייסבוק השיקו או הודיעו על השקת פיצ'רים שנותנים לעסקים קטנים הרבה מאוד יכולות שמונעות התעסקות רבה כאשר מדובר באתר חיצוני. פייסבוק התחילו בבטא-טסט של מודעת טופס הלידים, פייסבוק הודיעו על הרחבת אפשרויות יצירת הקשר בין גולשים לבין עמודים עסקיים, פייסבוק הודיעו על הוספת טאבים חדשים שיאפשרו לעסקים להציג יותר מידע על עצמם ועוד.

ואתמול, בכנס Disrupt של אתר טק-קראנץ', הודיע אנדרו "בוז" בוסוורת', האחראי על המודעות בפייסבוק, כי פייסבוק עובדים על סוג חדש של מודעות שנקרא "הקלקה להודעה" (Click to Message).

הרעיון מאחורי המודעה החדשה הוא שעסקים יבנו מודעה שתדבר על מוצר שלהם או על העסק באופן כללי וגולש שירצה לקבל עוד מידע לא יצטרך להסתבך עם מעבר לאתר חיצוני, מציאת ה"צור קשר",אי התאמה למובייל וכו' אלא יוכל לפנות לעסק ישירות מהמודעה עצמה. העסק עצמו ישלם רק במידה וגולש אכן לחץ על כפתור יצירת הקשר. בוסוורת' ציין כי יותר ויותר עסקים מדווחים על עלייה משמעותית בשיח עם גולשים דרך המסנג'ר וכי יש עסקים שמדווחים על כך שהמסנג'ר נהפך לכלי יצירת הקשר העיקרי של העסק.

מדובר כאמור בעוד שלב בחיבור בין עסקים לגולשים ישירות בפייסבוק, בעוד שלב בהפיכת העמודים העסקיים למרכז העסקים העיקרי של עסקים קטנים וגם בעוד צעד ביצירת מקורות הכנסה מהמסנג'ר לפייסבוק. רבים תהו איך פייסבוק ייצרו כסף ממסנג'ר וזו רק דוגמה אחת.

אבל מדובר כאן בעוד מגמה שנפוצה בעולם כולו ולא קשורה רק לפייסבוק וזו ההתעייפות של אנשים משיחות טלפון. בעולם שבו זמן הוא המשאב היקר ביותר, יותר ויותר אנשים מעדיפים שיח טקסטואלי/ויזואלי ולא שיח טלפוני. המתנה למענה, מעבר מנציג לנציג, קטיעה של שיחות ואז חזרה מהתחלה, כל אלה הם רק חלק מהסיבות שאנשים כבר לא סומכים על מענה טלפוני. מסנג'ר יוכל להיות דרך מעולה לעסקים קטנים ובינוניים לפתח שיח מהיר עם לקוחות תוך מתן מענה מהיר ורלוונטי בהתאם לשיחה.

פייסבוק מרחיבים את השימוש במאמרים המידיים לעוד שותפים ומאפשרים הטמעה במערכות תוכן חיצוניות (CMS)

בפוסט בבלוג החדשות שלהם הודיעו אתמול פייסבוק על הרחבת שירות המאמרים המידיים לעוד יצרני תוכן (פאבלישרים) וכמו כן פתיחת האפשרות להעלאה מיידית של המאמרים ישירות ממערכות תוכן חיצוניות כמו וורדפרס.

אז לכל מי שחשב שהשירות שהושק במאי השנה דעך ונעלם, מתברר שההפך הוא הנכון. פייסבוק פשוט לוקחים את הזמן. הם עובדים בצורה מאוד עקבית וזהירה על המוצר ולאט לאט מצרפים עוד שותפים. אחד מהשותפים האלה, הוושינגטון פוסט, הודיע כי כל המאמרים שלו מדי יום, כ-1200 במספר, יעלו דרך כלי המאמרים המידיים של פייסבוק.

הנאמנות מתה; יחי ההרגל

המושג נאמנות צרכנית הוא מהקלישאות הנפוצות ביותר בעולם העסקים. בין אם מדובר בחברות שמנסות לייצר לקוחות נאמנים לעסק או למוצר שלהן, ובין אם מדובר בפתרונות

יאן יאנקו על רקע חלק

אז…איך מותגים צומחים?

סיכום קצר של אחד הספרים החשובים ביותר בעולם השיווק ובניית המותגים – "איך מותגים צומחים?" של הפרופסור לשיווק ביירון שארפ

ייעוץ אסטרטגי לשיווק בעידן הדיגיטלי

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך:

הדרכות על פרסום ממומן בפייסבוק

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך: