עוד שינויים לאלגוריתם התוכן של פייסבוק

בפוסט חדש בבלוג החדשות שלהם הודיעו פייסבוק על שינוי נוסף לאלגוריתם התוכן שלהם: הורדת חשיפה לפוסטים פרסומיים (לא ממומנים)

מורידים חשיפה לפוסטים מכירתיים

לפי הפוסט, המטרה של פייסבוק בניוזפיד הייתה תמיד להראות לאנשים דברים שהם רוצים לראות. כשאנשים רואים תוכן רלוונטי אליהם, יש יותר סיכוי שהם ייצרו אינטראקציה עם התוכן.

בפוסט מציינים פייסבוק שהם ערכו סקר שבו נשאלו מאות אלפי אנשים אודות ההרגשה שלהם לגבי התוכן בניוזפיד. אנשים אמרו לפייסבוק שהם רוצים לראות יותר סיפורים מחברים ועמודים שאיכפת להם מהם, ופחות תוכן שמקדם מכירות.

על מנת לבדוק את הטענה הזו פייסבוק בדקו טוב יותר תוכן שמועלה בעמודים עסקיים וגילו שהרבה מהתוכן שאנשים רואים כתוכן שמקדם מכירות הוא פוסטים רגילים ולא תוכן ממומן. לפי פייסבוק זה די הגיוני: בניוזפיד יש מקום מוגבל למספר המודעות ואיכות המודעות נבדקת היטב על פי אינטראקציה עם המודעות, אך מדדים אלה לא יוחסו עד כה לתוכן אורגני שמקדם מכירות. מעתה, פייסבוק מודיעים שהם יתחילו להגביל ולפקח ביתר קפדנות על תוכן שכל מטרתו הינה קידום מכירות.

לפי הסקר, לתוכן שמקדם מכירות יש שלוש תכונות זהות שחוזרות על עצמן:

  1. פוסטים שרק דוחפים אנשים לרכישה של מוצר או התקנה של אפליקציה
  2. פוסטים שדוחפים אנשים להיכנס לתחרות ללא קונטקסט אמיתי
  3. פוסטים שנראים בדיוק כמו מודעות

כמה דוגמאות לפוסטים כאלה:

10574680_668605413252737_118053656_n

10734305_305231486354371_1420997165_n

החל מינואר 2015, אנשים יראו פחות תוכן כזה בניוזפיד שלהם, כך לפי הפוסט.

כנראה שפייסבוק יודעים שהודעה מהסוג הזה תביא לעוד גל של תגובות נזעמות מצד מנהלי עמודים שמרגישים נבגדים ושפייסבוק רק רוצים כסף ולכן הוסיפו חלק שמסביר את חשיבות העמודים לאסטרטגיה העסקית של פייסבוק. על פי פייסבוק עמודים זו דרך מעולה לתת לאנשים לגלות וללמוד עסקים. עמודים עובדים בדסקטופ, מובייל וטאבלטים בלי צורך בהתאמות מיוחדות מצד מנהלי העמוד.

פייסבוק מציינים כי עמודים הם יעד חשוב לאנשים בפייסבוק ושרק בחודש אוקטובר, כמעט מיליארד אנשים ביקרו בעמודים עסקיים. מתוך כל אלה כ 750 מיליון היו ממובייל.

לא ברור כיצד הדבר ישפיע על תוכן בעברית ואם בכלל אך בכל מקרה מומלץ לספק תוכן איכותי ורלוונטי לקהל שלכם.

מקור: בלוג החדשות של פייסבוק

ייעוץ אסטרטגי לשיווק בעידן הדיגיטלי

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך:

הדרכות על פרסום ממומן בפייסבוק

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך: