האם פייסבוק מעלימים את החשיפה הוויראלית?

זה כבר לא חדש: מדי כמה זמן פייסבוק מוציאים עדכונים לדירוג התוכן בניוז-פיד אשר נועד, לטענתם, לשיפור חוויית הגלישה של המשתמשים בפייסבוק.

בהודעה בבלוג החדשות שלהם, הודיעו פייסבוק על הכנסת שלושה שינויים לתוכן בניוז-פיד שמסתמכים, כך לדברי פייסבוק, על פידבק שהם קיבלו מגולשים.

השינוי הראשון – אנשים שאין מספיק תוכן עבורם. בין אם זה בגלל כמות חברים מועטה ו/או בגלל כמות מועטה של עמודים שאחריהם הם עוקבים, יש אנשים שהניוזפיד שלהם פשוט לא מלא במספיק תוכן. עד כה לפייסבוק הייתה חוקיות מסוימת איזה תוכן אנשים יראו אבל עבור אנשים שאין מספיק תוכן להציג להם, פייסבוק החליטו להגמיש את החוקיות ולאפשר לראות כמה פוסטים שונים מאותו מקור, אחד אחרי השני! במילים אחרות, אם אתם עוקבים אחרי מספר מועט של עמודים ו/או חברים, ייתכן ותראו בניוזפיד יותר מפוסט אחד שלהם ברצף.

השינוי השני – פייסבוק אומרים כי אנשים דואגים לפספס סיפורים חשובים של חברים שלהם, במיוחד אם יש להם הרבה חברים שהם עוקבים אחריהם. לכן פייסבוק דואגים שמעתה אתם תראו יותר תוכן במעלה הניוז-פיד מאנשים שאתם באינטראקציה מרובה יותר. לפי פייסבוק, אם אתם אוהבים דווקא לקרוא פוסטים מעמודים עסקיים, אתם עדיין תראו אותם. מטרת השינוי השני זה לייצר אחידות בתוכן שאתם רואים ועדיין שזה יהיה אינדבידואלי ככל הניתן לכל משתמש

השינוי השלישי – לטענת פייסבוק, גולשים הצביעו על כך שהם לא אוהבים לראות שחברים שלהם עשו לייק או הגיבו למשהו. השינוי השלישי יגרום לכך שסיפורים מסוג זה יופיעו בתחתית הניוז-פיד או שלא יופיעו בכלל, כך שגולשים יראו את התוכן שהם רוצים לראות ישר מחברים או מהעמודים שהם עוקבים אחריהם. במילים אחרות, כך משתמע מהשינוי הזה, פייסבוק עומדים להוריד מאוד את החשיפה הוויראלית של תוכן בפייסבוק. לא לגמרי ברור לי השינוי הזה במיוחד לנוכח העובדה שנראה לי שאנשים היו מוצאים תוכן מעניין דווקא בצורה הזו.

מקור: בלוג החדשות

הנאמנות מתה; יחי ההרגל

המושג נאמנות צרכנית הוא מהקלישאות הנפוצות ביותר בעולם העסקים. בין אם מדובר בחברות שמנסות לייצר לקוחות נאמנים לעסק או למוצר שלהן, ובין אם מדובר בפתרונות

יאן יאנקו על רקע חלק

אז…איך מותגים צומחים?

סיכום קצר של אחד הספרים החשובים ביותר בעולם השיווק ובניית המותגים – "איך מותגים צומחים?" של הפרופסור לשיווק ביירון שארפ

ייעוץ אסטרטגי לשיווק בעידן הדיגיטלי

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך:

הדרכות על פרסום ממומן בפייסבוק

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך: