הודעות פרטיות באינסטגרם?

instagram

יש כיום בעולם הרבה מאוד מיני-רשתות חברתיות שכולן מבוססות על אותו עיקרון: העברת מסרים טקסוטאלים ו/או ויזואליים במהירות ובמובייל. אינסטגרם הייתה הראשונה מבחינת היקף השימוש והתפוצה הנרחבת שלה ולאחריה הופיעו (לא בהכרח בסדר הזה) וואטסאפ (WhatsApp), וויין (Vine), סנאפצ’אט (Snapchat) ועוד.

השימוש ההולך וגובר במיני-רשתות חברתיות אלו הביא אותן לשווי עצום כאשר אינסטגרם נרכשה בכמיליארד דולר ע”י פייסבוק, וויין נרכשה ע”י טוויטר וואטסאפ וסנאפצ’אט זוכות להערכות שווי של מיליארדי דולרים עדיין ללא שום מודל עסקי ברור לעין (שלא יהיו אי הבנות, גם וויין ואינסטגרם נרכשו עוד לפני שהן הכניסו דולר לכיסן).

אך יש משהו אחד בעייתי אצל כל אחת מאותן מיני-רשתות חברתיות וזה שרובן מתבססות על סוג שימוש מסוים: וואטסאפ מבוססת על העברת מסרים טקסטואליים ו/או ויזואליים בין יחידים או בקבוצות, וויין מבוססת על שיתוף סרטונים קצרים עם כולם, סנאפצ’אט מבוססת על העברת תמונות או וידאו שנמחקים בתוך שניות אצל מקבל ההודעה ואינסטגרם מתבססת על שיתוף תמונות עם כולם. אם נחלק את זה אז בעצם יש העברת הודעות בין פרטים או שיתוף עם הכלל.

להבדיל מכל האחרות, ואולי בגלל הרכישה ע”י פייסבוק, אינסטגרם התחילו להטמיע אפשרויות שהיו קיימות אצל המתחרות כאשר האפשרות הראשונה הייתה שיתוף סרטונים באורך של 15 שניות בדומה לוויין. ועכשיו מתברר שככל הנראה אינסטגרם הולכים לאפשר שיתוף הודעות בין משתמשים ואולי אפילו הודעות קבוצתיות. אתר Gigaom מפרסם כי הגיע אליו מידע ממקור מהימן שאינסטגרם הולכים להשיק עד סוף השנה את האפשרות להודעות פרטיות בין משתמשי האפליקציה. אינסטגרם, כמובן, סירבו להגיב.

גם אם אינסטגרם ישיקו אפשרות כזו עד סוף השנה וגם אם זה יקרה מאוחר יותר לאינסטגרם יש יתרון אחד מובהק על פני כל המתחרות הנ”ל: מותגים נמצאים ומשתמשים באינסטגרם בסינרגיה מושלמת עם משתמשי האפליקציה. אפילו שירות קידום התמונות שנמצא בטסטים בימים אלו זוכה לקבלת פנים סבירה (היו בטוחים שמשתמשים ישנאו את זה אך כמות הלייקים שמקבלות תמונות ממומנות יוצאת מגדר הרגיל למרות התגובות השליליות לאותן תמונות).

עכשיו תדמיינו לעצמכם את השילוב של כל הדברים: גולש עוקב אחר מותג שהוא אוהב, המותג מעלה תמונה שהגולש אוהב, במקום רק לסמן לייק ו/או להגיב לתמונה יוכל המשתמש ככל הנראה גם לשתף אותה עם חבר או קבוצה של חברים בתוך אינסטגרם. כנ”ל לגבי סרטונים שמותגים מעלים. האפשרות הזו בעצם תהיה שילוב מושלם של כל אותן מיני-רשתות חברתיות. ורק תחשבו מה יקרה אם כל זה ישולב בצורה כזו או אחרת גם עם שירות המסנג’ר החדש של פייסבוק.

אל תשכחו, היתרון המובהק של אינסטגרם על פני האחרות כפי שציינתי זו קבלת המותגים שמשתמשים באפליקציה. כל עוד זה נעשה יפה ומתאים לפלטפורמה אנשים אוהבים את מה שהם רואים. נכון שגם בוויין יש מותגים אך הפקת סרטון, במיוחד באורך קצר וקבוע, זה לא תמיד כל כך פשוט.

והנה סרטון מגניב שמדגים עד כמה אנשים מצלמים פחות או יותר את אותו הדבר באינסטגרם

ייעוץ אסטרטגי לשיווק בעידן הדיגיטלי

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך:

הדרכות על פרסום ממומן בפייסבוק

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך: