עדכונים, שינויים ושאר ירקות

השבוע האחרון היה שבוע עמוס בהודעות מצד פייסבוק. במקום לשלוח אתכם למאמר שונה על כל ידיעה קטנה החלטתי הפעם לרכז את כל ההודעות במקום אחד.

סטטיסטיקות חדשות לוידאו בעמודים עסקיים

לכולם כבר ברור שפייסבוק שמים את כל המשקל שלהם על קידום כלי הוידאו. אך מה שהיה חסר עד היום למנהלי עמודים זה מקום מסודר לנתונים אודות סרטוני הוידאו שהם מעלים לעמוד העסקי. עד כה כדי לקבל נתונים מורחבים אודות ביצועי הוידאו היה צריך להיכנס לסטטיסטיקה בעמוד העסקי, לחפש את הפוסט עם הוידאו, ללחוץ עליו ואז לראות נתונים לגביו. אך גם אז זה היה בעייתי היות ולא ניתן היה לקבל מידע ברור בצורה אגרגטיבית על כל הפוסטים עם הוידאו בעמוד העסקי. הדרך היחידה הייתה לייצא אקסל של נתונים ולהרבה מנהלי עמודים הדבר היה נראה מסורבל (אם בכלל היו יודעים שניתן לעשות זאת).

עכשיו פייסבוק הודיעו על הוספת טאב ייעודי לוידאו בסטטיסקות בעמוד העסקי. הטאב יציג את הנתונים הבאים:

  • צפיות ו-30 שניות צפייה ברמת העמוד כולו
  • הסרטונים המובילים בטווח הזמן הנבחר
  • מדדים לוידאו ששותף מעמוד עסקי אחר

צפיות ו-30 שניות צפייה ברמת העמוד

כפי שציינתי, עד כה מנהלי עמוד יכלו לקבל נתונים פר פוסט ולא סיכום. מעתה בטאב החדש ניתן יהיה לראות סך נתונים לפי הזמן שתבחרו.

ניתן יהיה לברור בין צפיות אורגניות לעומת בתשלום, צפיות אוטומטיות לעומת הפעלה ידנית וצפיות יוניק לעומת צפיות חוזרות. כך ניתן יהיה להבין את איכות הוידאו שאתם מעלים לעמוד העסקי שלכם.

videos-tab-in-page-insights-views-graph

הסרטונים המובילים בטווח זמן נתון

החלוקה הבאה תאפשר לבעלי עמוד להבין עד כמה טובים סרטוני הוידאו שהם מעלים לפי חשיפה, צפיות או ממוצע של פעולות.

top-videos-final-updateמדדים לסרטוני וידאו ששותפו מעמודים אחרים

בעלי עמודים יוכלו לראות צפיות, חשיפות ומדדים נוספים אודות סרטונים שהם שיתפו מעמודים עסקיים אחרים וכך להבין מה עבד טוב יותר גם עבור וידאו שלא הם העלו ישירות לעמוד שלהם.

הטאב החדש אמור להופיע בעמודים העסקיים בשבועות הקרובים

טפסי צור קשר ישירות מפייסבוק

בהמשך למגמה של הטמעת והצגת תוכן ישירות מפייסבוק מודיעה החברה על השקת כלי חדש שככל הנראה הולך לעשות סוג של מהפכה בכל הקשור לעולם דפי הנחיתה/טפסי יצירת קשר: טפסי יצירת קשר ישירות בפייסבוק.

פייסבוק הודיעו שהם בודקים סוג חדש של מודעה שנקראת "lead ad" כשבעצם מדובר בטופס מילוי פרטים פשוט וקל למילוי שעובד גם בדסקטופ וגם במובייל.

11409210_488570374624482_422697760_nהמודעה החדשה הופכת את תהליך ההרשמה דרך מובייל למשמעותית פשוט יותר על ידי אוטומיזציה של מילוי הפרטים שאנשים גם ככה משתפים עם פייסבוק כמו כתובת מייל. פייסבוק בוחנים וריאציות שונות של הטפסים שיאפשרו לאנשים להירשם לדברים כמו ניוזלטר, קבלת הערכות מחיר, בקשה לטלפון ומידע עסקי.

המודעות משתמשות בתהליך הרשמה טבעי שמוטמע בתוך פייסבוק. הדבר עוזר להימנע מאי נוחות שמתלווה לרוב במילוי טפסים כמו הצורך לעזוב את אפליקציית הפייסבוק ולעבור למקור חיצוני והצורך למלא את כל המידע מאפס. במודעות החדשות בכמה קליקים אנשים מסיימים את כל המילוי.

בדומה לכל מוצר אחר פייסבוק מאוד מקפידים על פרטיות הגולש. אנשים יוכלו לערוך את השדות בטופס והמידע לא ישלח לעסק עד שהגולש לא ילחץ על "שלח". מפרסמים יוכלו להשתמש במידע הזה רק בהתאם למדיניות הפרטיות שלהם שניתן יהיה לראות בטופס עצמו לפני שלוחצים על "שלח". מפרסמים לא יוכלו למכור את המידע הזה לצד ג'.

אמנם הדבר נשמע כמו הבטחה מאוד גדולה אך קחו בחשבון שיש כאן איבוד משמעותי של יכולת שפייסבוק עצמם טיפחו עם השנים: "צביעת" קהל שמגיע לאתר שלכם. כאן אין לכם את זה. יתרה מכך, נכון לעכשיו (אלא אם פייסבוק ישנו זאת), אין לכם יכולת לחזור לאנשים שראו/לחצו על הטופס ליד אבל לא מילאו אותו. במילים אחרות אין כאן ריטרגטינג וזו יכולת מאוד חשובה, במיוחד כשיש קמפיין שהמטרה שלו היא לידים.

נכון לעכשיו המודעות נבחנות עם קהל מפרסמים מצומצם.

העתיד במודעות מובייל על פי פייסבוק

היו שמועות על כך שפייסבוק ישיקו מודעות חדשות בפסטיבל קאן שהתקיים שבוע שעבר. אז מודעות חדשות לא הושקו אבל כן הוצג החזון של פייסבוק לפרסום במובייל והוא נראה מרשים:

עדכונים גם לאינסטגרם

אז אמנם לא פייסבוק אבל כשמרק צוקרברג מודיע על עדכונים באינסטגרם כנראה שזה הולך להיות מאוד משמעותי

יאן יאנקו על רקע חלק

אז…איך מותגים צומחים?

סיכום קצר של אחד הספרים החשובים ביותר בעולם השיווק ובניית המותגים – "איך מותגים צומחים?" של הפרופסור לשיווק ביירון שארפ

ייעוץ אסטרטגי לשיווק בעידן הדיגיטלי

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך:

הדרכות על פרסום ממומן בפייסבוק

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך: