פייסבוק יתחילו להציג מודעות גם לאלה שאינם משתמשים בפייסבוק

בהודעה בבלוג החדשות שלהם הודיעו היום פייסבוק על כך שיתחילו להציג מודעות פייסבוק גם לאנשים שאין להם פרופיל פייסבוק ברשת הפרסום החיצונית

רשת הפרסום החיצונית – Audience Network

רשת הפרסום החיצונית של פייסבוק הינה רשת של אפליקציות ואתרי מובייל אשר הטמיעו את האפשרות להציג מודעות מפייסבוק. רשת הפרסום החיצונית עוזרת לפייסבוק להרחיב את חשיפת המודעות גם מחוץ לפייסבוק. הדבר דומה לגוגל אדסנס אלא שבמקרה של פייסבוק הצגת המודעות מתבססת על בני אדם ולא על המיקום בו הם גולשים.

למפרסם שבוחר להציג מודעות ברשת הפרסום החיצונית אין שליטה על מיקום המודעות וגם לא על המבנה המודעה. מבנה המודעה (באנר, מודעה משתלטת, מודעת "נייטיב") נקבע אצל ה"פאבלישר", זה שהטמיע את רשת הפרסום באפליקציה/אתר מובייל שלו.

כך נראית אפשרות בחירת המיקום במערכת המודעות:

2016-05-27_0859

וכך המודעות יוצגו לגולש:

2016-05-27_0913

מבחינת המפרסם, בדו"חות של מערכת המודעות פייסבוק מציגים כמה חשיפות ופעולות קיבל המפרסם ברשת הפרסום החיצונית. נכון לעכשיו אי אפשר לבחור לפרסם רק במערכת הפרסום החיצונית וזה תמיד יתלווה לפרסום באפליקציית פייסבוק עצמה.

לא מעט כבר נאמר על מערכת הפרסום החיצונית ובעיקר העובדה שהתוצאות בה הן לרוב לא מרשימות במיוחד. זה נובע בעיקר מתופעת "האצבע השמנה" (Fat Finger). השם בא לתאר מצב שבו משתמש גולש באפליקציה, מופיעה לו מודעת והוא לוחץ עליה בטעות ולא כי אכן התעניין בה.

מבחינת פייסבוק, הנקודה הייתה "תתרכזו באפיון הלקוח, לא איפה הוא נמצא". או במילים אחרות, אם משתמש אמור לראות מודעה שלכם בפייסבוק, אין סיבה שלא יראה אותה בכל מקום אחר. ולכן, היחידים שיכלו לראות את המודעות ברשת הפרסום החיצונית היו משתמשי פייסבוק שפייסבוק יכלו לזהות אותם.

השינוי

בהודעה שלהם פייסבוק הודיעו שהם בעצם מסירים את חסם המשתמש. כלומר, מודעות פייסבוק ניתן יהיה להציג ברשת הפרסום החיצונית גם לכאלה שלא מחוברים/אין להם פרופיל פייסבוק. כמו כן פייסבוק הוסיפו בהודעה כי האלגוריתמים שלהם יודעים לזהות את תופעת האצבע השמנה ולמנוע מגולשים לעבור לאתר חיצוני בטעות.

בהודעה פייסבוק הסבירו שההבדל ביניהם לבין כל פלטפורמה אחרת שמציגה מודעות באתרים/אפליקציות (דוגמת גוגל אדסנס) זה שפייסבוק שמים דגש רב על איכות המודעות. זו הסיבה שפייסבוק כל כך בטוחים ביכולת שלהם להציג מודעות גם ללא משתמשי פייסבוק ועדיין להיות רגועים שהמודעות יהיו רלוונטיות ולא יציקו למשתמש.

*תוספת: בהודעה נוספת שמפרטת את המהלך פייסבוק הוסיפו פרט מאוד חשוב: מעתה, פייסבוק יוכלו לספור ולהציג המרות גם מאנשים שאין להם פייסבוק

מפרסמים ששמעו על הנושא תוהים מה בעצם פייסבוק כן יאפשרו לעשות בפילוח הקהל. הרי אחת החוזקות של מערכת הפרסום של פייסבוק זו האפשרות לבחור למי להציג מודעות. היות וברשת הפרסום החיצונית לא ניתן לבחור איפה יופיעו המודעות, ה"למי" הן יופיעו הוא מאוד קריטי.

כמו כן תוהים המפרסמים איך יראו הדו"חות במערכת הפרסום. גם במקרה הזה, עד כה פייסבוק ידעו לחלק את הדו"חות לפי גילאים, מגדר ועוד. האם זה ישתנה? בינתיים לא ברור.

בכל מקרה אני כמובן אעדכן ברגע שנדע יותר פרטים או אם יהיה שינוי כלשהו במערכת המודעות עצמה

מקור: בלוג החדשות של פייסבוק

יאן יאנקו על רקע חלק

אז…איך מותגים צומחים?

סיכום קצר של אחד הספרים החשובים ביותר בעולם השיווק ובניית המותגים – "איך מותגים צומחים?" של הפרופסור לשיווק ביירון שארפ

ייעוץ אסטרטגי לשיווק בעידן הדיגיטלי

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך:

הדרכות על פרסום ממומן בפייסבוק

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך: