האם צעירים באמת נוטשים את פייסבוק?

מחקר חדש של eMarketer מצא כי 95.9% מהצעירים בגילאי 12-17 בארה"ב נמצאים בפייסבוק

על פי המחקר, שחוזה גם מגמה עתידית, לפייסבוק אין בעיה של ממש עם כמות הצעירים שנמצאים בפלטפורמה. על פי המחקר, וכפי שאני טענתי יותר מפעם אחת, הבעיה היא באיך צעירים מתייחסים לרשתות חברתיות.

פייסבוק נתפסת כמקום בוגר יותר וגם כבד יותר לשימוש (וזה דווקא טוב למפרסמים). צעירים, לעומת זאת, מחפשים חלופות פשוטות ומהירות יותר לשיתוף מסרים כמו Vine ואינסטגרם.

אימרקטר צופים כי ירידה בכמות המשתמשים הצעירים, אם תהיה כזו, תורגש רק ב 2015 וגם זה על פי הפרמטרים שקיים כיום שיכולים להשתנות.

צעירים בפייסבוק

אימרקטר טוענים שזה לא שפייסבוק מאבדים צעירים כמו שפייסבוק מאבדת את הכוח האקסקלוסיבי של מה היא רשת חברתית עבורם. במעבר בשימוש ברשתות החברתיות במובייל צעירים לא רק עוברים להשתמש בפלטפורמות ישנות במובייל, הם משנים את המהות של רשתות חברתיות.

הדגש שפייסבוק התחילו לשים על פיתוח חוויית המובייל (המסנג'ר, אינסטגרם ופייפר) נועדה לתת גם לצעירים פתרונות טובים יותר לשיתוף בקהילות קטנות יחד עם קבלת תוכן בצורה קלה ופשוטה.

זמן יגיד האם הרשתות החברתיות הנישתיות שנוגסות במשתמשים של פייסבוק אכן ימשיכו לגדול ולהתפתח אך דבר אחד בטוח צריך לזכור: פייסבוק היא עדיין הרשת החברתית הגדולה והפעילה בעולם וכך כנראה יישאר בתקופה הקרובה

מקור: אימרקטר

יאן יאנקו על רקע חלק

אז…איך מותגים צומחים?

סיכום קצר של אחד הספרים החשובים ביותר בעולם השיווק ובניית המותגים – "איך מותגים צומחים?" של הפרופסור לשיווק ביירון שארפ

ייעוץ אסטרטגי לשיווק בעידן הדיגיטלי

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך:

הדרכות על פרסום ממומן בפייסבוק

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך: