ניסוי בחשיפה ותוצאות בקידום פוסט פייסבוק

אני כמעט ולא נוטה לקדם פוסטים בעמוד העסקי שלי. בפעמים שאני כן מקדם מדובר בפוסטים ספציפיים, אסטרטגיים, שחשוב לי לקדם.

למדתי בעבר שקידום למי שאינו חבר בעמוד לא אפקטיבי ולכן כשאני מקדם פוסטים זה תמיד לשתי קבוצות:

  • חברי העמוד
  • אנשים שביקרו אצלי באתר ושאינם חברים בעמוד (כי אלה שכן כבר יראו את הפוסט בקבוצה הראשונה)

כאשר אני מקדם פוסט התקציבים הם לא גדולים. לדוגמה, במקרה בוחן שנבחן בהמשך, החלטתי להשקיע כ 25$ לקידום שמתחלקים בין שלוש קבוצות. נשמע ממש מעט, לא?

אז בואו נראה מה 25$ יכולים להביא וכמובן איזו קבוצה הביאה תוצאות יותר טובות (תנסו לנחש כבר עכשיו). רק אציין שלשם מקרה הבוחן החלטתי כן לקדם את הפוסט גם לאנשים שאינם חברים בעמוד אבל אך ורק כאלו שיש להם לפחות חבר אחד בעמוד (חברים של אוהדים):

העלאתי קמפיין אחד, קידום פוסט עם קישור לאתר, שקודם לשלוש קבוצות –

קבוצה א’ – חברי העמוד בלבד. שמתי 5$ על הסט ,בחרתי ב oCPM ובחרתי באינטראקציה עם הפוסט כאשר בפוסט עצמו קישור למאמר באתר. הקהל מלכתחילה הוא לא גדול, כ 980 איש, אבל זה פחות מעניין היות והגבלתי את הקידום ל 5$.

קבוצה ב’ – אך ורק גולשים שביקרו אצלי באתר (WCA) – מטרתו הייתה לקדם את אותו הפוסט, באותם התנאים, אך רק לאנשים שביקרו אצלי באתר וכמובן אינם חברים בעמוד.

קבוצה ג’ – גולשים שאינם חברים בעמוד ושלא ביקרו באתר אך כאלה שיש להם לפחות חבר אחד בעמוד שלי. לקבוצה הזו הקצתי יותר תקציב – כ 15$.

הדבר הראשון שבחנתי הוא מה שהרבה מפרסמים בודקים (וטועים שעושים זאת כפי שנבין בהמשך) – חשיפה:

Picture1

ניתן לראות, ללא שום צל של ספק, שקידום לגולשים שאינם חברים בעמוד הביא הרבה יותר חשיפה משתי הקבוצות האחרות.  נכון שהתקציב שהוקצה גדול פי 3 מהתקציב לשתי הקבוצות האחרות אך בחישוב פשוט ניתן לראות שעל כל דולר שהושקע בקידום הפוסט הגעתי ל 55 גולשים בקהל שביקר באתר (קבוצה א’), 72 גולשים שהם חברי העמוד (קבוצה ב’) ו 206 גולשים שנמצאים בקבוצה ג’, חברים של חברי העמוד. מבחינת חשיפה, הזוכה היא קבוצה ג’. אם זו הייתה המטרה שלי אז הייתי מקדם פוסטים תמיד לקבוצה ג’.

הדבר השני שבדקתי, וזה שאמור להיות הרבה יותר הגיוני כאשר מקדמים תוכן, הוא עלות לתוצאה (CPA):

במקרה הזה בחנתי כמה הקלקות על הקישור בפוסט היו לי בכל קבוצה ומה העלות להקלקה על קישור –

Picture2

הפתעה!! למרות שבקבוצה ג’ קיבלתי הכי הרבה חשיפה לפוסט, דווקא בקבוצה הזו היו לי הכי פחות הקלקות על הקישור וכל הקלקה על הקישור עלתה לי כמעט פי 3 מהקבוצה שאחריה.

את עניין החשיפה (ואי ההצדקה בהתמקדות במטרה הזו) ניתן לראות גם בהבדלים בין שתי הקבוצות האיכותיות: למרות שהקידום לחברי העמוד בלבד הגיע ליותר גולשים, גולשים שהיו ברשימה של אלו שביקרו אצלי באתר הניבו כמעט פי 2 יותר הקלקות על הקישור בפוסט ובכך הוזילו את העלות לכל הקלקה על הקישור כמעט במחצית.

הדוגמה שלפניכם היא קטנה אבל מוכיחה את הנקודה: תיצרו קהל איכותי והוא ימיר לכם משמעותית טוב יותר. חשיפה לא משחקת תפקיד כזה חשוב כשיש לנו כלים הרבה יותר טובים למדוד את התוצאות שלנו.

בדוגמה הזו ישנם שלושה לקחים:

  1. לקדם תוכן, גם אם זה קישור לאתר חיצוני, לאנשים שמכירים אתכם משתלם הרבה יותר מאשר לקדם ל”חברים של חברים”
  2. לא צריך הוצאות גדולות כדי להגיע לתוצאות טובות – בקבוצה א’ וב’ ביחד שמתי 10.55$ שהביאו בסך הכל 48 הקלקות על הקישור לאתר שזה בתורו שווה 0.22 סנט ללחיצה על קישור. לא רע ליום אחד.
  3. תקבעו מטרות מדידות. לא כל מטרה חייבת להיות ישר מכירה. יש הרבה מטרות בדרך למטרה המרכזית.

אתם כמובן מוזמנים לשאול אותי כל שאלה ואשמח לדעתכם 🙂

ייעוץ אסטרטגי לשיווק בעידן הדיגיטלי

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך:

הדרכות על פרסום ממומן בפייסבוק

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך: