האפליקציה החדשה של פייסבוק יכולה להיות החברה הטובה ביותר של משווקי תוכן

במאמר דעה במגזין .Inc מפרט קארי קרפן כיצד Paper, האפליקציה החדשה של פייסבוק, יכולה להיות כלי מעולה להפצת תוכן

במאמר הדעה מסביר קרפן בשלוש נקודות כיצד אפליקציית הפייפר החדשה של פייסבוק יכולה לשנות את הגישה בכל הקשור להפצת תוכן ולמה משווקי תוכן צריכים להתכונן:

1. עלייתן של חברות המדיה החדשות

עם השקת האפליקציה החדשה פייסבוק לקחו צעד ראשון משמעותי בדרך להפוך לרשת מדיה. רק לא מזמן הודיעו פייסבוק על שינוי באלגוריתם התוכן שלהם כך שתהיה עדיפות לפוסטים אשר מוציאים גולשים לאתרים חיצוניים פייסבוק בעצם התחילו להפוך מ"מקום שאליו מגיעים להיות חברתיים ולזכות בדברים חינמיים" למרכז מדיה.

השינוי באלגוריתם הביא לכך שהניוז-פיד התחיל להציג הרבה יותר פוסטים עם קישורים והרבה מותגים זעמו על כך שהאינטראקציה והנראות שלהם ירדו משמעותית. ג'אי בייר כתב מאמר מעולה בוא הוא אמר: "פייסבוק, לינקדאין וטוויטר הם לא המייספייס החדשים, הם ה ABC, NBC ו CBS החדשים". הוא צודק. אם אפליקציית פייפר תאומץ על ידי הקהל הרחב, השינוי יהיה הרבה יותר גלוי לעין.

2. תוכן חשוב יותר מאי פעם

תוכן הוא הרבה יותר מאשר פוסטים פשוטים בפייסבוק. זה יותר תוכן איכותי שחי באינטרנט. עם ערוצי החדשות החדשים באפליקציית פייפר, תוכן שמופץ באינטרנט מתועל למקום הרלוונטי בפייסבוק – לפי קטגוריות כמו טכנולוגיה, LOL וענייני משפחה. בינתיים, עדכוני החברים שלכם יקבלו תיעול משלהם, איפה שעדכונים מעמודי אוהדים עדיין יוכלו להיות מוצגים.

פרסום טבעי (Native Advertising) בפייסבוק עם תוכן רלוונטי נהיה עכשיו הרבה יותר קל. חברת מוצרי ספורט יכולה לכתוב פוסט ארוך באתר שלה ולקדם את זה בערוץ הרלוונטי בפייפר שמציג את התוכן הטוב ביותר בתחום הספורט מהאינטרנט.

עצות ספציפיות למותגים?

  • תתמקדו בוידאו (זה פועל, או יפעל, אוטומטית בניוז-פיד) ותוכן בפורמט ארוך (תוכן בפורמט ארוך עובר אופטימיזציה למובייל באפליקציית הפייפר החדשה).
  • תכללו תמונות, היות ואפליקציית הפייפר של פייסבוק מבליטה את הסיפורים שאתה קורא בחלקו העליון של כל ערוץ עם תמונה שמוצגת בצורה בולטת.

נכון לעכשיו אין מודעות בפייפר אך די ברור לאן נושבות הרוחות.

3. מדידת הצלחה בפייסבוק תשתנה

במשך כמעט כעשור, משווקים התקשו להבין כיצד למדוד את הביצועים של הקמפיינים שלהם בפייסבוק. תחשבו על כך: מותגים השקיעו אלפי דולרים לבנות קהילות. ואז, רק 10 עד 20 אחוזים מתוך הקהל הזה באמת רואים את התוכן, וזה גם אם יש להם מזל. עם השינוי באלגוריתם, זה נהיה קשה וקשה יותר להגיע לאותם אוהדים והתסכול של המותגים רק גדל. אך ההצלחה העתידית בפייסבוק קשורה פחות להוספת אוהדים לעמוד ויותר בקבלת ויראליות לתוכן שלכם.

אם אתם יוצרים ומקדמים תוכן מעולה, התוכן לא צריך להיות רק בעמוד הפייסבוק שלכם. ברור שהוא יכול להיות רק שם אך השימוש בעמודים האלו יהיה שונה. במקום צינור להפצת תוכן, עמודי פייסבוק יהפכו לערוץ תקשורת עם לקוחות. הפצת תוכן תהיה דרך אפליקציית הפייפר של פייסבוק – אבל בפורמט כזה שלא רק יצור אינטראקציה אלא גם להניע תנועה בחזרה לאתרים של מפרסמי התוכן. הדבר אושר על ידי פייסבוק, וזה כנראה הטרנד הגדול והחשוב ביותר.

כל זה כמובן מאוד מרגש אך אנחנו עדיין לא שם. יתרה מכך, אפליקציית הפייפר של פייסבוק עלולה להגיע לאותו גורל כמו רעיונות חדשניים שהיו לפייסבוק בעבר – כמו הסקרים של פייסבוק, הקופונים והקרדיטים. אך קרפן מאמין שאפליקציית פייפר נותנת להבין כיצד העתיד הלא-כזה-רחוק יראה.

ובינתיים? תמשיכו להתמקד ביצירת תוכן איכותי, מעשיר ומעניין.

מקור: .Inc

הנאמנות מתה; יחי ההרגל

המושג נאמנות צרכנית הוא מהקלישאות הנפוצות ביותר בעולם העסקים. בין אם מדובר בחברות שמנסות לייצר לקוחות נאמנים לעסק או למוצר שלהן, ובין אם מדובר בפתרונות

יאן יאנקו על רקע חלק

אז…איך מותגים צומחים?

סיכום קצר של אחד הספרים החשובים ביותר בעולם השיווק ובניית המותגים – "איך מותגים צומחים?" של הפרופסור לשיווק ביירון שארפ

ייעוץ אסטרטגי לשיווק בעידן הדיגיטלי

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך:

הדרכות על פרסום ממומן בפייסבוק

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך: