פייסבוק פותחים את השידור החי לכולם ומוסיפים הרבה פיצ'רים חדשים

בהודעה בבלוג החדשות שלהם הודיעו היום פייסבוק על כך שהם פותחים את אפשרות השידור החי בפייסבוק לכולם. אך פייסבוק לא מסתפקים בכך ומודיעים על מספר אפשרויות חדשות שנלוות להשקה הגלובלית.

  • שידור חי בקבוצות ואירועים
  • פונקציות אינטראקטיביות: תגובות חיות, שידור חוזר של תגובות ופילטרים בשידור חי
  • לגלות וידאו בשידור חי מהעולם כולו
  • מדדים חדשים למנהלי עמודים

שידור חי בקבוצות ואירועים

ככל הנראה מה שהכי משמח בהודעה של פייסבוק זה ששידור חי בפייסבוק לא יוגבל רק לעמודים עסקיים ופרופילים אישיים אלא יתאפשר גם בקבוצות פייסבוק ובאירועים (Events).

קבוצות פייסבוק זה אחד הכלים הפופולריים ביותר בין משתמשי הפייסבוק. קבוצות פייסבוק מהוות כר פורה לשיחות, שיתוף מידע ועוד. שידור חי בקבוצות פייסבוק יאפשר למשתמשי הקבוצות לשתף וידאו רלוונטי לאנשים מאוד רלוונטיים.

שידור חי לאירועים יאפשר למשדר האירוע לרכז שידור בקרב אנשים שהביעו עניין באירוע אך לא יכלו להגיע אליו. קחו לדוגמה חברה כמו מיקרוסופט או גוגל או פייסבוק עצמם שמקיימים אירועים מקומיים שיכולו מעתה לשדר אותם לקהילה מקומית ורלוונטית.

live-reactions-android

פונקציות אינטראקטיביות: תגובות חיות, שידור חוזר של תגובות ופילטרים בשידור חי

יחד עם האפשרות לשדר בקבוצות ואירועים, פייסבוק יוסיפו לשידור החי גם את סט התגובות החדש של פייסבוק שהושק לפי מספר שבועות. זה יאפשר לגולשים להביע בשידור חי רגשות אמיתיים יותר ולא רק לעשות לייק לוידאו. לדברי פייסבוק התגובות יופיעו ויעלמו לאורך השידור, מה שיאפשר לקהל ולמשדר לראות סנטימנט בהתאם לנקודת צפייה.

בנוסף, היות ופייסבוק שמו לב שאנשים נוטים להגיב פי 10 יותר בוידאו בשידור חי מאשר על וידאו רגיל. פייסבוק רצו שאנשים שרואים את הוידאו אחרי השידור החי יקבלו תחושה כאילו הם צופים בשידור החי עצמו. כדי להשיג את התחושה הזו פייסבוק ישדרו את סדר התגובות בשידור חוזר בעת הצפייה בוידאו לאחר השידור החי.

כמו כן פייסבוק הבינו שאנשים רוצים להפוך את הסרטונים שלהם לאישיים יותר ולכן מעתה ניתן יהיה להוסיף פילטרים בשידור חי ובקרוב ניתן יהיה גם לצייר על הוידאו תוך כדי שידור.

live-creative-tools-ios

לגלות וידאו בשידור חי מהעולם כולו

פייסבוק הבינו שאנשים נהנים הרבה יותר כשהם צופים בוידאו עם חברים שלהם. זו הסיבה שבנוסף לכל שאר התוספות, פייסבוק יוסיפו את האפשרות להזמין חבר לצפייה בשידור חי. כל מה שצריך יהיה לעשות זה ללחוץ על האייקון של הזמת חבר, לבחור את החבר הרצוי והוא יקבל התראה עם הזמנה לפרופיל האישי שלו

live-invite-friends-android1

 

היות ועד כה שידור חי היה משודר רק למי שהיה עוקב אחרי פרופיל או עמוד מסוים, פייסבוק החליטו להשיק אזור ייעודי באפליקציה בו משתמשים יוכלו לגלות שידורים חיים בצורה מרוכזת. אפשר יהיה לראות וידאו בשידור חי מחברים או עמודים או לפי נושאים וגם וידאו שהועלה בעבר וכמובן לשדר בעצמכם

video-home-ios1

 

כמו כן, כדי לא להגביל משתמשים רק לסביבה הקרובה שלהם, פייסבוק משיקים מפה של שידור וידאו חיים בדסקטופ. במפה ניתן יהיה למצוא שידורים חיים מיותר מ-60 מדינות!!

live-map1

מדדים חדשים למפרסמים

בנוסף לכל האפשרויות החדשות שפייסבוק משיקים היום, פייסבוק משיקים גם סט חדש של מדדים המיועד לבעלי עמודים עסקיים. פייסבוק קיבלו פידבק מיצרני תוכן והחליטו להוסיף שני מדדים חדשים שיתווספו למדדי וידאו החדשים שפייסבוק השיקו לא ממזמן:

קהל בשידור חי: המספר הכולל של הצופים שצפו בשידור בעודו היה חי (ספירה ייחודית)

צופים בזמן השידור החי: הצגה ויזואלית של מספר הצופים בכל רגע של השידור החי

livemetrics_1x-final

הנאמנות מתה; יחי ההרגל

המושג נאמנות צרכנית הוא מהקלישאות הנפוצות ביותר בעולם העסקים. בין אם מדובר בחברות שמנסות לייצר לקוחות נאמנים לעסק או למוצר שלהן, ובין אם מדובר בפתרונות

יאן יאנקו על רקע חלק

אז…איך מותגים צומחים?

סיכום קצר של אחד הספרים החשובים ביותר בעולם השיווק ובניית המותגים – "איך מותגים צומחים?" של הפרופסור לשיווק ביירון שארפ

ייעוץ אסטרטגי לשיווק בעידן הדיגיטלי

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך:

הדרכות על פרסום ממומן בפייסבוק

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך: