פייסבוק בשינוי גדול נוסף לממשק המודעות

בחודש מרץ השנה פייסבוק הודיעו על אחד השינויים הגדולים ביותר למערכת הפרסום שלהם כאשר הם הציגו את מבנה שלושת הרמות לבניית קמפיין מודעות. עכשיו פייסבוק מודיעים על שינוי המשך כאשר הם מעבירים את הפילוח, בחירת המיקום ובחירת הביד מרמת המודעות לרמת הסטים על מנת שמפרסמים יוכלו לעקוב אחר ביצועי הקמפיינים ביתר קלות.

לפי פייסבוק, השינוי יפנה דרך להוספת יכולות נוספות ברמת הגשת המודעות, ניהול קהלים והוצאה כספית של קמפיינים.

השינוי אמור להגיע לכולם (כולל PMD) סופית בינואר 2015 אבל פייסבוק מאפשרים כבר מהיום למפרסמים עם גישה ל API להבין ולהטמיע את התהליך החדש במערכות שלהם.

למפרסמים רגילים השינוי יתחיל להופיע החל מהראשון בספטמבר והשקת השינוי תסתיים עד אמצע ספטמבר.

אז מה בתכלס זה אומר? שבממשק המעודכן, כל הסטים החדשים הם אלה שישלטו על פילוח הקהל למודעות, מיקום המודעות והגדרת הביד, כל זה במקום לבצע את ההגדרות האלה מחדש לכל מודעה ומודעה תחת אותו סט. הדבר אינו ישנה את האופטימיזציה של פייסבוק אלא רק איפה ההגדרות האלה נמצאות. השוואה של קהלים, מיקומים ובידים היא הרבה יותר נכונה והגיונית ברמת הסטים מאשר ברמת המודעות. בסופו של יום המודעות נועדו רק על מנת לבצע A/B טסטינג ועד היום הדבר היה מאוד מבלבל. לא פעם ולא פעמיים מפרסמים היו מעלים מודעות מסוגים שונים לקהלים שונים ובמיקומים שונים תחת אותו סט.

השינוי, כך על פי פייסבוק, אינו ישפיע על הגשת המודעות, ההוצאה הכספית או ביצועי המודעות בסטים הקיימים. כל הקמפיינים קיימים לא יושפעו עד לסוף השנה. מפרסמים שירצו יוכלו להעביר לממשק החדש עוד לפני ינואר 2015 אך רק אז הדבר יהיה חובה.

דבר נוסף שפייסבוק מורידים לחלוטין יחד עם השינוי הוא את המושג action spec.

לגבי הביד, מפרסמים בפאור אדיטור יוכלו לבחור האם הביד יהיה ברמת האד-סט או ברמת המודעה כאשר למפרסמים באדס מנג'ר לא תהיה את הבחירה ושם הביד יהיה ברמת האד-סט בלבד.

Picture1

 

יאן יאנקו על רקע חלק

אז…איך מותגים צומחים?

סיכום קצר של אחד הספרים החשובים ביותר בעולם השיווק ובניית המותגים – "איך מותגים צומחים?" של הפרופסור לשיווק ביירון שארפ

ייעוץ אסטרטגי לשיווק בעידן הדיגיטלי

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך:

הדרכות על פרסום ממומן בפייסבוק

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך: