פייסבוק הופכים את העמודים העסקיים להיות עוד יותר דומים לאתרים

אחד הדברים העיקריים שפייסבוק מוודאים בשנתיים האחרונות הוא שכל שינוי שנעשה בעמודים העסקיים יהיה עם המחשבה Mobile First. במילים אחרות, לא רק שפייסבוק כאפליקציה תפעל טוב יותר ומהר יותר במובייל, אלא שגם השירות העסקי והנגישות לעסקים תהיה מתאימה ונוחה הרבה יותר במובייל.

טרנד נוסף שמלווה הרבה שינויים לאחרונה זה לאפשר לעסקים, וזה טוב במיוחד לעסקים קטנים ובינוניים, להציג כמה שיותר אינפורמציה בתוך העמוד העסקי, להניע קהל לפעולה ישירות מהעמוד העסקי והכל באותה מחשבה: Mobile First.

בסדרה של עדכונים שעליהם פייסבוק הודיעו היום בבלוג החדשות שלהם ניתן לראות את המשך המגמה של הנגשה ותמיכה בעסקים במובייל דרך עמודים עסקיים בפייסבוק.

כפתור הנעה לפעולה

השינוי הראשון, שכבר נכנס לתוקפו ברוב העמודים העסקים במובייל, הוא הגדלת כפתור ההנעה לפעולה (CTA Button). עד כה, כפתור ההנעה לפעולה שנמצא בחלקו העליון של העמוד היה נראה כמו עוד שורה בעמוד העסקי במובייל. בעדכון האחרון פייסבוק החליטו להבליט אותו משמעותית ולסמן אותו בצבע כחול עז.

כך זה נראה מהמובייל:

11891385_1680548358847251_1883927514_nבנוסף להבלטה של כפתור ההנעה לפעולה, פייסבוק התחילו לבחון הוספה של כפתורי הנעה לפעולה נוספים לאלה שהיו קיימים עד כה. בין הכפתורים החדשים ניתן למצוא את "התקשר", "שלח הודעה", ו"הצג מסלול", אותם גם ניתן יהיה לקדם כמודעה להנעה לפעולה ישירה (דוגמת Click-2-Call).

חלקים חדשים לעמודים עסקיים

כחלק מהעזרה לעסקים בהצגת העסק שלהם ישירות דרך העמוד העסקי, פייסבוק מודיעים על הצגת שני אזורים חדשים שיתווספו לעמודים בהתאם לקטגוריה שלהם: אזור ה"קנייה" שיעזור לקמעונאים להציג מוצרים שהם מוכרים בקדמת העמוד ואזור "שירותים" שבו יוכלו עסקים שנותנים שירות מקצועי להציג רשימה של השירותים המובילים שהם מעניקים.

*הערה אישית – פייסבוק לא פירטו ולא הסבירו את משמעות האזור של ה"קנייה" אך אני מניח שבעתיד האזור יאפשר להציג מוצרים שנמכרים בחנות אך גם לאפשר לרכוש מוצרים ישירות דרך פייסבוק.

באזור ה"שירותים", יוכל לדוגמה ספא להוסיף תפריט שבו הוא יציג את מכלול מסלולי הטיפול שהספא מציע כמו בדוגמה שלפניכם:

11891347_684775194985827_1052862395_nפייסבוק הוסיפו כי היות ועסקים הם שונים, פייסבוק עובדים על הוספת אזורים נוספים שיהיו יותר מותאמים לעסקים שונים.

שיפור למבנה העמוד

פייסבוק החליטו לאפשר לגולשים לנוע בצורה פשוטה ואינטואיטיבית יותר ברחבי העמוד העסקי שלכם, בדומה מאוד לאתרים. לשם כך פייסבוק הודיעו שהם משנים במקצת את המבנה של העמוד כך שגולשים יכולו למצוא מידע בקלות ללא הצורך בגלילה. אחת הדרכים לפתור את העניין זה לתת לשונית ייעודית לכל אזור בעמוד, בדומה ללשוניות ה"תמונות" וה-"וידאו". בשבועות הקרובים, כאשר יושק המבנה החדש, גולשים יוכלו ללחוץ על לשונית ייעודית שמתאימה לחלק מסוים בעמוד. לדוגמה: תהיה לשונית "עמוד הבית", "תמונות", "מידע", "וידאו", "שירותים" ועוד. כל לשונית תציג לגולש את המידע הרלוונטי לפי הלשונית עליה הוא לחץ כאשר שוב, המטרה העיקרית היא להציג את כל מה שיש לעסק להציע ללא הצורך בגלילה ומציאת המידע (במידה והגולש בכלל ימצא אותו).

11891376_1487003528284339_1812527203_nכל השינויים הנ"ל יכנסו בהדרגה לעמודים העסקיים בשבועות הקרובים. הם מתווספים לשינויים ולתוספות עליהם פייסבוק הודיעו לא מזמן כגון היכולת לתקשר בצורה קלה יותר עם גולשים בעמוד העסקי דרך המסנג'ר. היו ערניים ושימו לב לשינויים שצפויים להגיע, התאימו את העמוד שלכם בהתאם על מנת שתוכלו למצות כמה שיותר את הנוכחות שלכם בפייסבוק ובמיוחד בפייסבוק במובייל

יאן יאנקו על רקע חלק

אז…איך מותגים צומחים?

סיכום קצר של אחד הספרים החשובים ביותר בעולם השיווק ובניית המותגים – "איך מותגים צומחים?" של הפרופסור לשיווק ביירון שארפ

ייעוץ אסטרטגי לשיווק בעידן הדיגיטלי

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך:

הדרכות על פרסום ממומן בפייסבוק

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך: