פייסבוק משיקים סוג מודעה חדשה – כרגע לשווקים מתפתחים

שווקים מתפתחים מהווים אתגר לא פשוט להרבה חברות טכנולוגיה וביניהן גם פייסבוק. עד כה פייסבוק מצאו מספר דרכים להגיע לקהל בשווקים אלה (כמו רכישת Onavo הישראלית) למרות אינטרנט סלולרי איטי, שימוש במכשירי טלפון מדורות ישנים ועלויות אינטרנט גבוהות.

על מנת למשוך עוד מפרסמים בשווקים אלה, היו צריכים פייסבוק לתת אפשרויות פרסום שיתחרו באפשרויות ובתנאים שקיימים כיום בשווקים אלו.

אחת מהאפשרויות האלה, שפייסבוק הודיעו עליה היום, זו האפשרות להוסיף כפתור "Missed Call" (שיחה לא נענתה) במודעות. מטרת הכפתור היא לגרום לגולש להתקשר וישר לנתק למספר טלפון ספציפי שאותו נותן המפרסם. שיטה זו נהוגה בשווקים מתפתחים בגלל עלויות השיחה הגבוהות (גם בישראל היה נהוג לעשות כך – "צלצול-ניצול" 🙂 ). בן אדם מתקשר לחבר ומנתק רגע לפני שהשיחה עוברת כסוג של התרעה על כך שהוא נמצא ליד (מה שכיום אנחנו עושים כשאנחנו שולחים הודעה "רד")

האפשרות החדשה מופיעה החל מהיום למפרסמים בפייסבוק בהודו אשר יכולים להוסיף את הכפתור "Missed Call". גולש שילחץ על הכפתור יקבל שיחה מהמפרסם ובה תוכן שונה כגון מוסיקה, תוצאות משחקי קריקט, הודעות מסלבס, הודעות ממותגים ועוד וכל זה ללא הצורך להוציא כסף על שיחה מצד הגולש.

2014-07-02_1428

פייסבוק הוסיפו כי הם מרחיבים את אפשרויות הפילוח במודעות לשווקים מתפתחים, יכולות שכבר קיימות כיום בשווקים מפותחים כגון ציון מדינות בהודו בלי הצורך לציין עיר אחר עיר (בדומה לארה"ב). כמו כן פייסבוק עובדים על השקת האפשרות לפלח מודעות לפי מצב הורות או אנשים שנמצאים בפנסיה.

מקור: פייסבוק, TNW

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך: