כיצד עובד שכפול קהלים במערכת המודעות של פייסבוק

לפני כמה ימים פייסבוק הודיעו על הרחבת האפשרות לשכפול קהלים במערכת המודעות, כאשר מעתה ניתן לשכפל כמעט כל קבוצת אנשים שיצרתם. בין אם זו קבוצה של אנשים שעשו לייק לעמוד שלכם, אנשים שביקרו באתר שלכם, מידע שאתם נתתם לפייסבוק ועוד, כל קבוצה כזו ניתן לשכפל.

הבעיה היא שרבים לא בדיוק מבינים את משמעות השכפול ואיך באמת זה עובד אז הנה הסבר שכולל גם הדגמה לשכפול קהל:

העיקרון הוא פשוט: ישנה קבוצה של אנשים שאתם יודעים שיש להם מאפיין משותף אחד, אבל אתם לא יודעים מספיק עליהם ובוודאי לא כמו שפייסבוק יודעים עליהם.

המאפיין המשותף יכול להיות אחד מהדברים הבאים:

  • לייק לעמוד שלכם
  • ביקור באתר שלכם או בנקודה ספציפית באתר
  • התקנה של האפליקציה שלכם וכמעט כל פעולה שהיא בתוך האפליקציה
  •  לידים (מייל ו/או טלפון)

עד כה, פייסבוק היו מאפשרים לכם ליצור קבוצות לחלק מהמאפיינים הנ"ל ולפרסם אך ורק לקבוצה שיצרתם. פייסבוק קוראים לזה יצירת Custom Audience. זו אפשרות מדהימה בפני עצמה. תחשבו שאתם יכולים להעלות מודעה מכל סוג שהוא לקבוצה של אנשים שאתם יודעים מי הם. לדוגמה: אנשים שקנו אצלכם מוצר ולכן יש לכם את המייל שלהם. תוכלו לפרסם להם מוצרים אחרים, הנחות או אפילו לעודד אותם לעשות לייק לעמוד תוך ידיעה ברורה במי מדובר.

אז האפשרות של קהל מותאם אישית זה נחמד אלא שפייסבוק יכולים לאפשר יותר ועכשיו הם גם עושים זאת. כל קבוצה שאתם יוצרים, פייסבוק יודעים מי האנשים האלה, מה הפרופיל שלהם וכמובן מה מאפיין אותם. מעבר לגיל ומגדר, שזה לא מספיק לאפיון קהל מתאים לעסק, פייסבוק יודעים מה האנשים האלה אוהבים, על מה הם מדברים, באיזה קבוצות הם חברים ועוד.

כאן נכנס עניין שכפול הקהל. מה שפייסבוק בעצם מאפשרים לכם לעשות זה לקחת מאפיין של אנשים וליצור קבוצה זהה עם מאפיינים זהים אבל אנשים שונים.לדוגמה: אתם יכולים לבקש מפייסבוק ליצור לכם קבוצה זהה לכל האנשים שעשו לייק לעמוד שלכם.

תחשבו על זה, אתם עמלים במשך תקופה על הבאת קהל איכותי לעמוד. אתם מוצאים את האנשים הרלוונטיים ביותר לעסק שלכם כמעט בפינצטה. הבעיה היא שלהרחיב את מעגל החברים לא פשוט בכלל. האפשרות הכי טובה שהייתה עד כה הייתה להעלות מודעת לייק שמגיעה לכל מי שיש לו חבר בעמוד שלכם. זה נחמד כמובן אבל זה לא מספיק איכותי. מעתה, תוכלו לבקש מפייסבוק ליצור לכם קבוצה של אנשים שזהה לחלוטין לכל האנשים שעשו לייק לעמוד שלכם ופייסבוק תיצור לכם קבוצה כזו שזהה מבחינת מאפיינים (אותם Interests שאתם מזינים כשאתם מנסים למצוא את הקהל הנכון שלכם).

איך עניין השכפול עובד בפועל

שימו לב שלפני שאתם משכפלים קבוצה אתם צריכים שכבר תהיה לכם קבוצה מוכנה מראש אותה תרצו לשכפל. אתם לא צריכים ליצור קבוצה ייעודית של אנשים שעשו לייק לעמוד שלכם כי מבחינת פייסבוק הקבוצה הזו קיימת.

אתם נכנסים לפאור אדיטור, לוחצים על ללשונית ה Ad Tools בצד ימין למעלה ולוחצים על Audiences

2014-04-02_0824

מצד שמאל אתם תראו לשונית Create Audience ותחתיה שלוש אפשרויות:

– Saved Target Group – קבוצה של אנשים ששמרתם מתוך קמפיין

– Custom Audience – יצירת קבוצה של אנשים מתוך נתונים שלכם (דאטה בייס, מערכת דיוור, אפליקציה, אנשים שביקרו באתר שלכם)

– Lookalike Audience – יצירת קהל זהה

כאשר תלחצו על יצירת קהל זהה פייסבוק יבקשו שתגידו מה הקבוצה (אוהדים בעמוד, אנשים שהתקינו אפליקציה, אנשים שביקרו באתר וכו') שממנה אתם רוצים ליצור את הקהל הזה, מה המדינה ממה תרצו את הקהל המשכופל ואת איכות הקהל (Similarity – קהל זהה ככל הניתן, Reach – פחות מאפיינים ויותר קהל)

2014-04-02_1738

ברגע שתסיימו פייסבוק יעלו את הקבוצה שלכם וייקח עד 24 שעות להכין את הקהל.

כדי להשתמש בקהל אז במערכת הפאור אדיטור, בשדה Custom Audience

2014-04-02_1748

באדס מנג'ר

2014-04-02_1749

מה פייסבוק משכפלים

פייסבוק משכפלים מאפיינים אך לא מגדר/גיל. כלומר, אם הקהל המקורי שלכם כולו גברים זה לא אומר בהכרח שהקהל המשוכפל יכלול רק גברים. אתם כן תוכלו להוסיף את הפילוח הזה בעת יצירת המודעה שלכם.

כאשר תבחרו ב Similarity (דמיון) פייסבוק ייקחו את ה 1% של האנשים באותה מדינה שהכי זהים לקבוצת המקור שלכם.

כאשר תבחרו ב Reach פייסבוק ייקחו את ה 5% של האנשים מהמדינה שבחרתם שהכי דומים לקבוצת המקור שלכם.

זהו בגדול.

הנאמנות מתה; יחי ההרגל

המושג נאמנות צרכנית הוא מהקלישאות הנפוצות ביותר בעולם העסקים. בין אם מדובר בחברות שמנסות לייצר לקוחות נאמנים לעסק או למוצר שלהן, ובין אם מדובר בפתרונות

יאן יאנקו על רקע חלק

אז…איך מותגים צומחים?

סיכום קצר של אחד הספרים החשובים ביותר בעולם השיווק ובניית המותגים – "איך מותגים צומחים?" של הפרופסור לשיווק ביירון שארפ

ייעוץ אסטרטגי לשיווק בעידן הדיגיטלי

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך:

הדרכות על פרסום ממומן בפייסבוק

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך: