פייסבוק עומדים להשיק את רשת הפרסום הסלולרית שלהם

על פי דיווח באתר רה-קוד, פייסבוק עומדים להשיק כבר בסוף החודש הקרוב את מה שרבים חיכו לו: רשת פרסום סלולרית.

פייסבוק ישיקו את רשת הפרסום החדשה באירוע המתכנתים f8 שיתקיים ב 30 לאפריל בסן-פרננסיקו, כך לפי מקורות שונים שנוגעים בדבר.

על פי אותם מקורות פייסבוק יציגו את המודעות למפרסמים ומפתחים כדרך למנף את הדאטה-בייס העצום שיש לרשת החברתית על המשתמשים ולהציג מודעות בדיוק רב יותר. במקרה הזה לפייסבוק יתרון עצום על פני מתחרים – מפרסמים בפייסבוק יוכלו להציג מודעות ליותר ממיליארד משתמשים על סמך המידע שלהם ומעתה גם מחוץ לפייסבוק.

זו כמובן לא הפתעה היות ופייסבוק כבר הודיעו בחודש ינואר שהחברה בוחנת דרכים חדשות לפרסום וביניהן הצגת מודעות באפליקציות מובייל צד ג'. זו גם לא צריכה להיות הפתעה לנוכח העובדה שבשנתיים האחרונות פייסבוק הוכיחו, גם לעצמם, שרוב ההכנסות שלהם מגיעות ממובייל. להישאר במתכונת הקיימת של פרסום ברשת החברתית בלבד לא היה מצליח לתרום עוד לשורת הרווח התחתונה של פייסבוק מעבר למה שזה תורם היום. יתרה מכך, יותר מ 50% מההכנסות של החברה בפרסום במובייל מגיעות ממודעות להתקנת אפליקציות.

פייסבוק לא לבד בשוק הזה. הרשת החברתית תצטרך להתחרות ברשת אדמוב (AdMob) של גוגל ורשת הפרסום של אפל. כמו שציין בפניי אור פיאלקוב, המייסד והמנכ"ל של פיאלקוב דיגיטל, ייתכן וההודעה על רשת הפרסום מגיעה יותר מהר ממה שתכננו מלכתחילה בפייסבוק וזאת לאור ההודעה האחרונה של טוויטר על השקת רשת פרסום משלהם לקידום אפליקציות.

יאן יאנקו על רקע חלק

אז…איך מותגים צומחים?

סיכום קצר של אחד הספרים החשובים ביותר בעולם השיווק ובניית המותגים – "איך מותגים צומחים?" של הפרופסור לשיווק ביירון שארפ

ייעוץ אסטרטגי לשיווק בעידן הדיגיטלי

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך:

הדרכות על פרסום ממומן בפייסבוק

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך: