פייסבוק משיקים סט חדש של כלים לעזור לכם לכוון את התוכן שלכם

בחודשים האחרונים פייסבוק הקשיבו בקשב רב למו"לים (publishers) דיגיטליים על מנת להבין כיצד ניתן לעזור להם להתחבר עם אנשים בפייסבוק. כתוצאה מכך, פייסבוק יצרו כלים חדשים, שיפרו את הסטטיסטיקות והוסיפו עוד מקורות וערוצי תקשורת.

כלים חדשים

1. טירגוט לפי תחומי עניין – על מנת לעזור למו"לים להגיע בדיוק לאנשים הנכונים, פייסבוק יתחילו להציע מעתה את האפשרות לטרגט פוסטים לקבוצות ספציפיות של אנשים שעשו לייק לעמוד. לדוגמה, ניתן להשתמש בטירגוט לפי תחומי עניין על מנת להציג פוסט שעוסק בספורט רק לאנשים שהביעו עניין בקבוצות ספציפיות.

הדבר פתוח מעכשיו בכל העמודים וכרגע זמין בדסקטופ בלבד

2014-12-11_0012

2. תאריך סיום לפוסט – תאריך סיום לפוסט מאפשר למנהלי עמודים לציין יום ושעה שבו הפוסט יפסיק להיות מוצג בניוז-פיד. הכלי הזה ימנע מאנשים לראות תוכן לא רלוונטי מבחינת זמן אך הפוסט ימשיך להתקיים בעמוד.

2014-12-11_0013

3. פרסום פוסטים חכם – עד עתה, היה קשה למפרסמים גדולים לצפות איזה מהתוכן שלהם יעבוד הכי טוב עם הקהל שלהם. פרסום פוסטים חכם הוא כלי חדש ואופציונלי שמזהה ומפרסם תוכן עם אנשים בפייסבוק.

ברגע שהפעלתם את הגדרות הכלי, קישורים נפוצים לאתר שלכם יופיעו כפוסטים בניוז-פיד אצל אנשים שעשו לייק לעמוד שלכם. הפוסטים האלה לא יופיעו בעמוד עצמו אבל תהיה למנהלי העמוד גישה לחלק חדש באנליטיקס של העמוד על מנת לראות את התקדמות הפוסט, לעקוב אחר תגובות ולבחור איזה מהפוסטים להעלות לעמוד.

בשלב זה פרסום פוסטים חכם מתאפשר רק לחלק מצומצם של חברות מדיה אך פייסבוק מקווים כי בחודשים הקרובים הם יוכלו להנגיש את הכלי לעוד אנשים. מנהלי עמודים יכולים להפעיל את האפשרות מכלי המפרסם בהגדרות העמוד

שיפור לסטטיסטיקות

פייסבוק יודעים כי מדידה הינה נדבך מאוד חשוב לחברות מדיה על מנת להבין כיצד התוכן שלהם מתפקד בפייסבוק. פייסבוק ביצעו מספר שינויים לסטטיסטיקות לדומיינים על מנת להציג כיצד עמודים ותוספים חברתיים מביאים תנועה לאתרים.

פייסבוק הוסיפו חלק חדש של קישורים מובילים אשר מציג נתונים ברמת הקישור (URL) ומציג מתי עמודים אחרים ומשפיענים משתפים תוכן שלכם בפייסבוק. לדוגמה, אם סלבריטי משתף את אחד הקישורים שלכם, תוכלו לדעת מדוע הקישור הזה הגיע ליותר אנשים מאשר קישורים אחרים. פייסבוק גם שיפרו את הממשק ויזואלית על מנת לאפשר סגמנטציה של המידע לפי טווחי זמן כולל ברמת השעה.

example-insights (1)

פייסבוק גם תיקנו באג שגרם לכך שכלי אנליטיקס לא ספרו נכון את אחוז התנועה האורגנית מפייסבוק. בעבר, תנועה ישירה מפייסבוק לא הייתה נספרת נכון כאשר הייתה מתרחשת במובייל. הדבר נפתר ב iOS ובקרוב ייפתר גם באנדרואיד. ייתכן ובעלי אתרים יראו עלייה בתנועה מ iOS מפייסבוק וירידה ממקורות בלתי מזוהים.

לפוסט המלא

הנאמנות מתה; יחי ההרגל

המושג נאמנות צרכנית הוא מהקלישאות הנפוצות ביותר בעולם העסקים. בין אם מדובר בחברות שמנסות לייצר לקוחות נאמנים לעסק או למוצר שלהן, ובין אם מדובר בפתרונות

יאן יאנקו על רקע חלק

אז…איך מותגים צומחים?

סיכום קצר של אחד הספרים החשובים ביותר בעולם השיווק ובניית המותגים – "איך מותגים צומחים?" של הפרופסור לשיווק ביירון שארפ

ייעוץ אסטרטגי לשיווק בעידן הדיגיטלי

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך:

הדרכות על פרסום ממומן בפייסבוק

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך: