פייסבוק השיקו שירות הצפנה להודעות מייל

פייסבוק הודיעו על השקת אפשרות לקבלת מיילים מוצפנים וזאת בכדי להבטיח שהודעות שמגיעות מפייסבוק לא יוכלו להיסרק על ידי גופים חיצוניים.

לפי ההודעה הפיצ'ר החדש הוא ניסיוני ויתחיל להופיע בהדרגה אצל משתמשים אך פייסבוק לא ציינו ציר זמן כלשהו לנושא. לפי ההודעה משתמשים יוכלו להוסיף מפתח PGP  תחת הגדרות המידע הבסיסי בפרופיל שלהם.

בשלב הזה ההצפנה היא להודעות מייל שפייסבוק שולחים למשתמש כמו פרופיל שמבקש להוסיף אותכם כחבר או הודעה פרטית מחבר שנשלחה למייל שלכם (דברים שניתן להגדיר בפייסבוק לקבל למייל האישי).

על ידי הפעלת האפשרות, פייסבוק יגנו על התוכן שנמצא במייל, כך לפי ההודעה של פייסבוק. ספקי מיילים כמו יאהו וגוגל סורקות הודעות של משתמשים ומריצים מודעות על בסיס התוכן בהודעות, דבר שמשתמשים מסוימים לא אוהבים. גם גילויים אודות מעקב ממשלתי אחרי הודעות מיילים הדאיגו משתמשים רבים.

הצפנה באמצעות מפתח PGP מבטיחה שרק למי שיש מפתח יוכל לקרוא את המייל, כך לפי פייסבוק. בנוסף להגדרת מפתח PGP פומבי, פייסבוק ישלחו הודעה מוצפנת למייל המשתמש אותה הוא יוכל לקרוא רק עם המפתח הפרטי שלו. רק לאחר קריאת ההודעה המוצפנת ולחיצה על קישור ש"הוחבא" בה פייסבוק יאשרו למשתמש את השימוש בהצפנה.

נכון לעכשיו כל נושא ההצפנה והשימוש במפתח קיים רק בדסקטופ אך פייסבוק הודיעו כי הם בודקים כיצד לאפשר גם למשתמשי מובייל את אותה רמת ביטחון.

**מדריך לקבלה ושימוש במפתח PGP**

1. במידה ותקבלו את האפשרות להוספת מפתח, אתם אמורים לראות אותה תחת סעיף ה"אודות" בפרופיל האישי שלכם

2015-06-02_08332. לחיצה על ה"הוספת מפתח פומבי" תפתח לכם תיבה להזנת המפתח ואפשרות להצפנת המיילים של פייסבוק

2015-06-02_0922

3. על מנת לקבל מפתח, גשו לאתר https://wp2pgpmail.com/pgp-key-generator/ , לחצו על "יצירת מפתח PGP", הזינו שם, מייל וצרו סיסמה ייעודית למפתח. לחצו על "צור מפתח". אתם תקבלו שני מפתחות: פומבי ופרטי (ממליץ בחום לשמור את המפתחות בקובץ שרק לכם יש גישה אליו!!). הפומבי ישמש להזנה בפייסבוק כאשר הפרטי ישמש לקריאת הודעות מוצפנות (דוגמה בהמשך)

2015-06-02_0927

4. חזרו לסעיף המפתח בפייסבוק והזינו את המפתח הפומבי בתיבה שנפתחה. סמנו את הצ'קבוקס לקבל הודעות מוצפנות מפייסבוק ולחצו על שמירה. באותו רגע פייסבוק ישלחו לכם מייל מוצפן ועד שתקראו אותו תופיע הודעה של "ממתין לאישור מייל מוצפן"

2015-06-02_0928

5. למייל שאיתו נרשמתם לפייסבוק אתם תקבלו הודעה כזו מפייסבוק:

2015-06-02_09296. העתיקו את תוכן ההודעה, את המסר המוצפן, וחזרו לאתר בו יצרתם את המפתח. הפעם גשו ללשונית "קרא הודעה מוצפנת" (שימו לב לא להתבלבל עם הלשונית "צור הודעה מוצפנת"). בלשונית שנפתחה תצטרכו להזין את הסיסמה שקבעתם והמפתח הפרטי שקיבלתם ואת ההודעה מפייסבוק. בסיום לחצו על "פענוח הודעה"

2015-06-02_0933

7. וככה נראית ההודעה מפייסבוק אחרי הפענוח:

2015-06-02_0934

8. בהודעה פייסבוק כותבים שאם תתעלמו מהמייל ההצפנה לא תיכנס לתוקפה. במידה ותלחצו על אישור הצפנה (יש בהודעה קישור ייעודי לכך) כל המיילים מפייסבוק יוצפנו, כולל מיילים לשחזור סיסמאות ופרופילים אישיים. פייסבוק מזהירים כי במידה ותאבדו את המפתח הפרטי שלכם ולא תוכלו לקרוא את ההודעות המוצפנות שלהם לא תוכלו לקבל בחזרה גישה לחשבון שהגישה אליו אבדה/נחסמה.

9. במידה ותאשרו, זו ההודעה שתקבלו בסיום התהליך:

2015-06-02_0938

הנאמנות מתה; יחי ההרגל

המושג נאמנות צרכנית הוא מהקלישאות הנפוצות ביותר בעולם העסקים. בין אם מדובר בחברות שמנסות לייצר לקוחות נאמנים לעסק או למוצר שלהן, ובין אם מדובר בפתרונות

יאן יאנקו על רקע חלק

אז…איך מותגים צומחים?

סיכום קצר של אחד הספרים החשובים ביותר בעולם השיווק ובניית המותגים – "איך מותגים צומחים?" של הפרופסור לשיווק ביירון שארפ

ייעוץ אסטרטגי לשיווק בעידן הדיגיטלי

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך:

הדרכות על פרסום ממומן בפייסבוק

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך: