פייסבוק עומדים לפתוח את האפשרות לשידור חי בוידאו לכולם

בהודעה בבלוג החדשות שלהם הודיעו פייסבוק כי הם מתחילים בפיילוט לשידור חי בוידאו, כרגע בקרב קהל קטן בארה”ב ולאייפון בלבד.

live-press-image

שידור חי לא יצריך שום אפליקציה חיצונית וייעשה דרך האפליקציה הראשית של פייסבוק בלחיצה על כפתור ייעודי. במהלך השידור ניתן יהיה לראות את מספר הצופים, שמות החברים שמצטרפים לשידור, ותגובות בזמן אמת. ברגע שתסיימו את השידור הוידאו יישמר בציר הזמן של הפרופיל כמו כל וידאו אחר שמעלים לפייסבוק.

נושא השידור החי לא זר כאשר בעבר פייסבוק פתחו את האפשרות לאנשים מפורסמים לשדר וידאו בלייב דרך אפליקציית Mentions. הבעיה הייתה שרק מי שהיה לו עמוד עסקי מסוג מסוים יכל לקבל גישה לאפליקציה ולשדר שידור חי. הפעם, כולם יוכלו לעשות זאת.

הרבה שאלות ותהיות עולות ממהלך כזה. העולם לחלוטין הולך לעבר שידור חי כאשר כיום סרטונים של אירועים שונים עולים חצי שנייה לאחר האירוע. אנשים נמצאים היום בכל מקום עם מצלמות ושידור חי הוא רק מתבקש. על העיקרון הזה צמחו שתי אפליקציות לשידור וידאו – מירקאט הישראלית ופריסקופ שנרכשה על ידי טוויטר. כמובן שנותר לתהות מה יעלה בגורלן עכשיו כשפייסבוק יאפשרו שידור חי ישירות מהאפליקציה שלהם.

יהיה מעניין לראות גם איך מותגים ישתמשו באופציה הזו. בעצם כל דבר שנעשה כיום בשידור חי בטלוויזיה ניתן יהיה לעשות לו אדפטציה לפייסבוק. שידור חי של משהו חדשותי, שידור חי של אירוע מסוים, שידור חי של שאלות ותשובות ועוד.

Posted by Facebook on Wednesday, December 2, 2015

 עוד פיצ’ר שפייסבוק הכריזו על השקתו בהודעה נקרא קולאז’

screenshots-2הרעיון מאחורי הקולאז’ הוא לאפשר הצגה של תמונות ווידאו שאתם רוצים להראות בפייסבוק בצורה חלקה ובמקום אחד. לספר סיפור שמורכב מתמונות ווידאו.

העלאת הקולאז’ מתבצעת בלחיצה על העלאת תמונה כאשר פייסבוק כבר מסדרים לכם את התמונות מהטלפון בצורת קולאז’ לפי התאריך שבו הן צולמו. תוכלו לערוך את הקולאז’ על ידי הוספה, הסרה או ארגון מחדש של התמונות והוידאו שתרצו לכלול. ניתן יהיה להוסיף כותרת לקולאז’.

השקת הקולאז’ תתחיל מהיום לבעלי אייפון ולאנדרואיד יגיע בשנה הבאה

Posted by Facebook on Wednesday, December 2, 2015

צורת שיתוף חדשה

לנוכח כל אפשרויות השיתוף שקיימות כיום בפייסבוק ולצד זה הוספת האפשרות לשידור וידאו חי, פייסבוק בוחנים נראות חדשה לפאנל השיתוף בפרופיל האישי. כרגע פייסבוק בוחנים את העיצוב החדש בקרב מספר משתמשים באנדרואיד ואייפון. כאשר משתמש ירצה לשתף תוכן יפתח “דרופ-דאון” שמציג את אפשרויות השיתוף שקיימות בפייסבוק

launch-sprouts-w-chromeמקור: פייסבוק

ייעוץ אסטרטגי לשיווק בעידן הדיגיטלי

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך:

הדרכות על פרסום ממומן בפייסבוק

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך: