פייסבוק משיקים מרכז ניהול תוכן לעמודים עסקיים

ניהול תוכן בעמודים עסקיים בפייסבוק הוא תפקיד שתפס תאוצה בשנים האחרונות, לצד הגדילה של פייסבוק עצמם. ניתן לראות לא מעט משרדי פרסום, משרדי דיגיטל ועצמאיים אשר מנהלים תוכן בעמודים עסקיים למספר לקוחות במקביל, ורובם משתמשים באחת משתי אפשרויות לניהול התוכן: כלים חיצוניים או עבודה ידנית ומעבר מעמוד לעמוד.

בדיוק בשל כך, פייסבוק החליטו להשיק מרכז לניהול תוכן שנקרא "סטודיו יצירה" (Creator Studio), בו תוכלו לנהל ולעקוב אחר התוכן של העמודים העסקיים שאתם מנהלים, הכל ממקום אחד.

עם סטודיו היצירה, אתם תוכלו:

  • להקל על תהליך העלאת וידאו: הכינו, תתארכו (schedule) ופרסמו תוכן במספר עמודים שאתם מנהלים. ניתן גם להעלות כמה סרטוני וידאו במקביל.
  • נהלו את ספריית התוכן שלכם: תוכלו לעבור ולחפש בספריית התוכן שלכם שמכילה את כל התכנים מכל העמודים שאתם מנהלים, לצד נתונים על כל פוסט ופוסט.
  • פשטות בניהול קהילה: תוכלו לנהל את כל האינטרקציות עם הקהל שלכם בכל העמודים העסקיים. תוכלו לענות להודעות פרטיות ולהגיב, בפייסבוק ובאינסטגרם.
  • מעקב אחר נתונים: תוכלו לעקוב אחר סך העוקבים שלכם, לראות מי חוזר לצפות בתוכן שלכם מדי שבוע וכמה בממוצע אנשים צופים בסרטוני הוידאו שלכם.

שימוש בסטודיו יצירה

הגישה לסטודיו נמצאת תחת לשונית "כלים" ב"כלי פרסום" בעמוד העסקי שלכם:

2018-08-30_0915

בכניסה ראשונה לסטודיו, פייסבוק יבקשו שתיצרו קולקציה. זה אומנם מקדים את המאוחר (ומשום מה מופיע עוד לפני ההסבר של מהות הסטודיו), אך פייסבוק לא מאפשרים להמשיך ללא יצירת קולקציה. מהי קולקציה? אוסף העמודים העסקיים שאותם תרצו לנהל דרך הסטודיו.
בשלב זה, ישנה עדיין בעיה מסוימת, כך שבמידה ויש לכם עמודים עסקיים שאתם מנהלים תחת ביזנס מנג'ר ותחת הפרופיל האישי שלכם, בשלב הראשון פייסבוק יאפשרו לכם ליצור קולקציה רק מהעמודים שתחת הפרופיל האישי שלכם. תיצרו את הקולקציה ובהמשך נראה כיצד ניתן לשנות:

יצירת קולקציה בסטודיו ליוצרים

2018-08-30_0916

לאחרת שבחרתם את העמודים לקולקציה הראשונה שלכם (ניתן לבחור גם עמוד אחד רק כדי להמשיך), פייסבוק יציגו לכם את האפשרויות בסטודיו ובסוף יבקשו שתבחרו חשבון לעבוד עם הקולקציה. פה תוכלו לבחור את הביזנס מנג'ר שאיתו אתם רוצים לעבוד:

2018-08-30_0917

2018-08-30_0917_001

2018-08-30_0917_002

לאחר שבחרתם את הביזנס מנג'ר איתו תרצו לעבוד, נגיע למסך העבודה בסטודיו. מצד שמאל ישנן לשוניות שונות (תכף נעבור עליהן), באמצע יש את כל הפוסטים מהעמודים תחת הביזנס מנג'ר שבחרתם עם הנתונים שלהם, מצד ימין למעלה תוכלו לבחור ביזנס מנג'ר אחר לעבוד איתו או את הפרופיל האישי שלכם, ומצד ימים למטה כפתור "+" להעלאת פוסט לכל עמוד שיש לכם בסטודיו:

2018-08-30_0918

שימו לב: בלשונית "בית" תוכלו לראות את כל העמודים שנמצאים תחת הביזנס מנג'ר שבחרתם, והם כולם שם כברירת מחדל. נאמר ויש לכם עשרה עמודים שאתם מנהלים, ואתם רוצים ליצור שתי קולקציות שונות לניהול העמודים, תוכלו לעשות זאת דרך כפתור הבית.
תוכלו להחליט שהנתונים שאתם רואים בסטודיו יהיו רק משניים מתוך העמודים או ליצור קולקציה נפרדת לעמודים האחרים:

2018-08-30_0940

בחלק האמצעי תוכלו לראות את הפוסטים מהשבוע האחרון ולבצע פעולות שונות כגון להעלות פוסט לעמודים (כולל טיוטות), להעלות וידאו ו/או לעלות לשידור חי. כמו כן תוכלו לחפש פוסטים בשורת החיפוש:

2018-08-30_0943

עדיין באותו מקום, תוכלו לראות נתונים על כלל הפוסטים מהשבוע האחרון וגם כמה פוסטים עתידיים יש לכם, כמה טיוטות וכמה פוסטים שהתפוקה שלהם עתידה להסתיים (expiring posts):

2018-08-30_0947

בפאנל מצד שמאל תוכלו לראות את הדברים הבאים:

ספריית תוכן: כל הפוסטים שעלו ב-X הימים האחרונים לעמודים העסקיים. תוכלו לבצע סינונים לפי סוג התוכן, סוג הוידאו, לפי התוכן של הפוסטים ולבצע חיפוש. בטבלה שתקבלו תראו את הפוסט, מתי הוא עלה, האם הוא קודם וקצת נתונים במידה וזה וידאו (3 שניות צפייה ואינטרקציות). יתרון אחד גדול מאוד בסינונים הללו, זו האפשרות להציג את כל הפוסטים  לפי תקופות כמו חודש זה, שבוע, רבעון אבל גם מאז ומתמיד (Lifetime):

2018-08-30_0950

לשונית הסטטיסטיקות מתייחסת רק לפוסטים של וידאו והמטרה שלה להראות איך הקהל שלכם מתקשר עם סרטוני הוידאו שלכם:

2018-08-30_0952

במידה ואתם מייצרים סרטוני וידאו רבים, לשונית הנאמנות (Loyalty) תהיה לכם מאוד לעזר ותוכלו להבין בצורה מהירה וברורה כמה אנשים באמת צופים בסרטוני הוידאו שלכם:

2018-08-30_0952_001

– לשונית האינבוקס מאפשרת לכם לעבור בזריזות מעמוד לעמוד ולראות את כל ההודעות הפרטיות באותו עמוד עסקי. כאמור, יתרון גדול למי שמנהל מספר עמודים עסקיים וצריך לנהל גם את השיח בהודעות הפרטיות בהם. לחיצה על האינבוקס תאפשר לכם לעבור בין תיבות ההודעות של העמודים העסקיים:

2018-08-30_0955

לשונית זכויות היוצרים מיועדת לעזור ליצרני וידאו להגן על היצירות שלהם. במידה ויש לכם סרטוני וידאו שכאלה תוכלו לראות את כולם בלשונית הזו, לנהל אותם ולנהל הרשאות לעמודים ופרופילים שרשאיים להשתמש בהם.

לשונית העמודים פשוט מציגה את כל העמודים שנמצאים בקולקציה שלכם.

זה הסטודיו. כאמור, כלי יעיל לחברות ואנשים שמנהלים תוכן בכמה עמודים עסקיים במקביל. מניח שעם הזמן פייסבוק יוסיפו עוד פיצ'רים לסטודיו.

לכניסה לכלי: https://business.facebook.com/creator/studio

יאן יאנקו על רקע חלק

אז…איך מותגים צומחים?

סיכום קצר של אחד הספרים החשובים ביותר בעולם השיווק ובניית המותגים – "איך מותגים צומחים?" של הפרופסור לשיווק ביירון שארפ

ייעוץ אסטרטגי לשיווק בעידן הדיגיטלי

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך:

הדרכות על פרסום ממומן בפייסבוק

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך: