וואטסאפ מעלים הילוך ומשיקים API ומודעות פייסבוק לוואטסאפ

וואטסאפ לעסקים זו אפליקציה נפרדת מהוואטסאפ הרגיל, המאפשרת התנהלות בין עסק ללקוח קצה (נכון לכתיבת שורות אלו, האפליקציה זמינה רק לבעלי מכשירי אנדרואיד). לאפליקציה פיצ'רים שעוזרים לעסקים לנהל את השיח עם הלקוחות שלהם בצורה אפקטיבית יותר כגון מענה אוטומטי להודעות, תיוג הודעות (Labels), מענה מהיר עם תגובות מוכנות מראש וססטיסטיקות על התקשורת באפליקציה. בהודעה שפייסבוק הוציאה בבלוג העסקים שלה, החברה מודיעה על שני שדרוגים משמעותיים לוואטסאפ לעסקים שאחד מהם ישמש, בפעם הראשונה, גם בתור מקור הכנסה לפייסבוק מוואטסאפ:

 •  ניהול שיחות בהיקף גדול דרך API לוואטסאפ לעסקים
 • מודעות פייסבוק המפנות לשיחות בוואטסאפ

ניהול שיחות בהיקף גדול דרך API לוואטסאפ לעסקים

פייסבוק מודיעים על השקת API לוואטסאפ לעסקים שיעזור לעסקים לנהל תקשורת עם לקחות קיימים ופוטנציאליים בהיקפים גדולים. באמצעות ה API, ניתן יהיה לשלוח הודעות לאנשים שהתחילו שיחה עם העסק או כאלה שמבקשים שתשלחו להם מידע דרך וואטסאפ.
ניתן יהיה לשלוח הודעות מותאמות אישית, לא פרסומיות, כגון אישור שליחת מוצר, תזכורת לזימונים או כרטיסים לאירועים.
שימו לב: שליחת ההודעות כרוכה בעלות קבועה (מקור ההכנסה החדש לחברה). בנוסף לכל אלו, ניתן יהיה להשתמש ב API על מנת לתת מענה לשאלות או תגובות בתוך 24 שעות. כל הודעה שתשלח לאחר 24 שעות תחויב בעלות קבועה. לחצו כאן להרשמה ל API.

מודעות פייסבוק המפנות לשיחות בוואטסאפ

בנוסף להשקת ה API, פייסבוק מודיעים על מודעה מסוג חדש, מודעה שהרבה משתמשי וואטסאפ לעסקים חיכו לה הרבה זמן: מודעה המובילה לשיחת וואטסאפ ישירות ממשק מערכת המודעות של פייסבוק. בדומה למודעות המסנג'ר של פייסבוק, הקלקה על מודעה לוואטסאפ תוביל אנשים לשיחה עם טקסט מוכן מראש בוואטסאפ. עסקים שיקדמו מודעות וואטסאפ, יקבלו נתונים באדס מנג'ר שיעזרו להם לבחון את יעילות הקמפיין, כולל:

 • התחלות שיחה: מספר השיחות שהתחילו שניתן לשייך לקמפיין הממומן ובתנאי שמדובר בשיחה חדשה מבן אדם שלא שלח הודעה לוואטסאפ העסקי בשבוע האחרון.
 • תגובות להודעות: הסך הכולל של ההודעות שאנשים שלחו לעסק שלכם שניתן לשייך למודעות בקמפיין הממומן.

השקת המודעה החדשה נעשית בהדרגתיות, ותהיה נגישה לכולם בתוך מספר שבועות, דרך המטרה "הודעות" בממשק מערכת המודעות בפייסבוק. מקור: פייסבוק.
אבל זה לא הכל: פייסבוק אמנם לא הודיעו על כך רשמית, אך כחלק מהמהלך של לפתוח את וואטסאפ לשימושים עסקיים, פייסבוק יאפשרו לראשונה לפתוח חשבון ייעודי לוואטסאפ העסקי תחת הביזנס מנג'ר של פייסבוק, בדומה לחשבון מודעות רגיל.
דרך חשבון הוואטסאפ העסקי ניתן יהיה:

 • לתת גישה למנהלים נוספים לניהול הוואטסאפ העסקי
 • לחבר אפשרויות תשלום
 • להוסיף טלפון
 • להוסיף תבניות למענה מהיר

חיבור וואטסאפ לביזנס מנג'ר של פייסבוק

1. הגדרות גשו להגדרות הביזנס מנג'ר שלכם ותחת "חשבונות" חפשו את לשונית ה"חשבונות וואטסאפ": 37800672_204931683521637_6376722851856121856_n לאחר לחיצה על כפתור ההוספה תופיעה חלונית שבה תתבקשו להזין את שם חשבון הוואטסאפ העסקי. בשדה "סוג חשבון", בחרו אחת מהאפשרויות: "חשבון שלך", "חשבון לקוח" או "צור חשבון חדש":

 • חשבון שלך – אם אתם יוצרים חשבון וואטסאפ עסקי עבור עצמכם.
 • חשבון לקוח – אם אתם יוצרים חשבון עסקי בשם עסק. תצטרכו להזין את המספר המזהה של הביזנס מנג'ר של הלקוח שלכם.
 • חשבון חדש – במידה וללקוח שלכם אין חשבון וצריך ליצור אחד עבורם.

37947399_438052943379318_3901663353860259840_n בחרו את אזור הזמן הרלוונטי עבורכם, ותחת מטבע מקומי בחרו את המטבע המקומי של העסק. המטבע צריך להיות תואם למטבע בו תשלמו לפייסבוק. בסוף, ב"שיטת תשלום", בחרו את שיטת התשלום על המודעות.
2. הוספת מנהלים לפני שתוכלו להוסיף מנהלים נוספים לחשבון הוואטסאפ העסקי, תהיו חייבים להוסיף אותם כמשתמשים לביזנס מנג'ר. מנהל (Admin) יוכל לבצע כל שינוי שהוא בחשבון, מפתח (Developer) יכול רק לערוך הגדרות בחשבון. 37914684_858994290959793_8342295522266054656_n לאפשרויות והגדרות נוספות, היעזרו במסמכי העזרה של פייסבוק.

ייעוץ אסטרטגי לשיווק בעידן הדיגיטלי

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך:

הדרכות על פרסום ממומן בפייסבוק

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך: