פייסבוק מרחיבים את האנליטיקס של האפליקציות

בבלוג המפתחים שלהם הודיעו היום פייסבוק על שדרוג לממשק האנליטיקס של האפליקציות שמחוברות עם SDK של פייסבוק.

השדרוג נועד לתת למפתחים ובעלי אפליקציות להבין טוב יותר כיצד קהל מתנהג בתוך האפליקציה ויכולת מעקב טובה יותר אחר קהל חוזר באפליקציה. השינויים יאפשרו למפתחים ובעלי אפליקציות לקבל החלטות עסקיות מושכלות יותר על מנת לשפר את ביצועי האפליקציות.

הבנה של ביצועי האפליקציה לפי עוקבה (Cohort)

השינוי הראשון שפייסבוק מציגים זו האפשרות להבין את ביצועי האפליקציה באמצעות תגיות עוקבה. תגיות עוקבה מאפשרות לכם לקטלג קבוצות של אנשים שמשתמשים באפליקציה ולמדוד מדדים חשובים כגון הכנסות או זמן שהייה באפליקציה. לדוגמה, ניתן יהיה להכין תגיות עוקבה שיאפשרו לעקוב אוטומטית אחר קבוצה של אנשים שהתקינו את האפליקציה כתוצאה מסט מודעות ספציפי, על מנת שניתן יהיה להבין כמה זמן קבוצת האנשים הנ”ל שוהה באפליקציה וכמה כסף הם מוציאים דרך רכישות בתוך האפליקציה.

אפשרות נוספת זה ביצוע A/B טסטינג לטקטיקות שונות. עם תגיות עוקבה ניתן לבחון טקטיקות שונות עם שתי קבוצות שונות ואז למדוד איזו קבוצה מתפקדת טוב יותר. לדוגמה, תוכלו לתת ל 10% מהאנשים פריט חינם באפליקציה ואז לבדוק האם קבוצה זו של אנשים מוציאה יותר כסף מאשר אנשים שלא קיבלו את הפריט. זו רק אסטרטגיה אחת מיני רבות אותה ניתן לבצע בשינוי החדש – זה נותן את הגמישות להגדיר תגיות עוקבה משלכם מה שהופך את הסטטיסטיקות של האפליקציות לכלי עצמתי יותר לבניית אסטרטגיית גדילה.

להלן מספר דוגמאות לתגיות עוקבה בהן מפתחים יכולים להשתמש:

תגית מקור התקנה – תוכלו לקבץ אנשים לפי מקור התקנת האפליקציה כגון מודעת פייסבוק, אורגני ועוד ולמדוד איזה מקור מביא אנשים שמוציאים הכי הרבה כסף.

תגית מבוססת פעולות – תוכלו לקבץ אנשים לפי פעולה ספציפית שהם נקטו באפליקציה. לדוגמה, תוכלו להכין קבוצה של אנשים שהגיעו לשלב מסוים באפליקציה ולהשוות אותם לקבוצות שהגיעו לשלבים אחרים ולהשוות את סך ההוצאות של אותם אנשים בתוך האפליקציה

תגית מבוססת זמן – תוכלו לקבץ אנשים לפי הזמן בו הם התקינו את האפליקציה. לדוגמה, תוכלו להשוות אנשים שהתקינו את האפליקציה ביוני לעומת כאלה שהתקינו ביולי ולראות איזו קבוצת אנשים שוהה יותר בתוך האפליקציה

תגית מבוססת סיפורים – תוכלו לעקוב אחר חשיפות אשר אתם מקבלים מפוסטים בפייסבוק שנוצרו על ידי אנשים מקבוצה מסוימת, דבר המאפשר לכם להבין איזו קבוצת אנשים נוטה לשתף יותר או איזו קבוצת אנשים משתפת פוסטים מוצלחים יותר

יצירה עצמאית – זו אפשרות גמישה שמאפשרת לכם לבחון משפכי פעולות ואירועי המרות בקבוצות של אנשים שמשתמשים באפליקציה שלכם לפי הגדרות ספציפיות שנתתם.

להבין כמה טוב אתם שומרים על אנשים באפליקציה

השינוי השני שפייסבוק מציגים הוא שינוי ויזואלי המאפשר לכם למדוד כיצד אנשים משתמשים באפליקציה שלכם בהתבסס על הזמן שבו הם התקינו את האפליקציה. טבלאות האירועים החדשות של פייסבוק יציגו את אחוז האנשים שנקטו בפעולות בכל טווח של זמן לאחר האפליקציה עד ל 14 שבועות לאחר התקנה. עם המידע הזה תוכלו לקבוע האם שינויים מסוימים שעשיתם באפליקציה השפיעו בצורה ניכרת על רמות האינטראקציה באפליקציה. משם תוכלו להחליט להריץ מודעות ו/או לבצע שינויים בהתבסס על המידע המדויק הזה. על מנת להשתמש במידע הזה תהיו חייבים לשדר אירועים מהאפליקציה שלכם לפייסבוק.

דרך אחת להשתמש באפשרות זו זה באמצעות אירוע ‘פתיחת אפליקציה’ אשר מתעד כל פעם שמישהו פותח את האפליקציה. לדוגמה, אם אחוז גדול של אנשים אשר התקינו את האפליקציה ב 18 ליולי המשיכו לפתוח את האפליקציה במשך מספר ימים לאחר התקנת האפליקציה, תוכלו להשתמש במידע הזה על מנת להבין מה גרם לעלייה או לירידה ברמת השימוש באפליקציה. תוכלו לדוגמה לבדוק האם היה זה קשור לעדכון גרסה, שינוי מסוים באפליקציה או מכירה מיוחדת של פריט.

טבלת השימוש באפליקציה אפשרי לכל האירועים שהאפליקציה משדרת לפייסבוק. אם האפליקציה משדרת גם רכישות, תוכלו לראות איזה אחוז אנשים מוציאים כסף ביום ההתקנה של האפליקציה ואיזה אחוז מהאנשים מבצעים רכישות בכל טווח אחר של זמן (עד 14 שבועות) לאחר התקנת האפליקציה. כל הנתונים הנ”ל יאפשרו לכם לשפר את חוויית השימוש באפליקציה שלכם ולשפר את אסטרטגיית שימוש המשתמשים.

10541017_685655751523812_486541931_n

כבר היום ניתן להתחיל להשתמש בכל הפיצ’רים החדשים. פייסבוק ממליצים שעל מנת להוציא את המרב מהאפשרויות החדשות, כדאי שהאפליקציה שלכם תשדר אירועים לכל אורך משפך ההמרות של המשתמשים.

 

ייעוץ אסטרטגי לשיווק בעידן הדיגיטלי

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך:

הדרכות על פרסום ממומן בפייסבוק

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך: