פייסבוק נותנים עוד כוח לעסקים מקומיים

בהודעה בבלוג החדשות שלהם הודיעו פייסבוק על שני חידושים מאוד מעניינים לעסקים מקומיים:

  1. האפשרות ליצור מודעה דינמית שמושכת נתונים מתתי-עמודים (סניפים)
  2. האפשרות לקבל מידע אודות הקהל שנמצא סביב העסק שלכם

יצירת מודעות דינמיות לפי תת-עמוד

אופציה שקיימת כרגע רק בארה”ב מאפשרת לעסקים עם סניפים ליצור מקום אחד דרכו הם מנהלים ועוקבים אחר תתי-עמודים שמייצגים סניפים של העסק ונקרא “מיקומים“.  מיקומים מאפשר להוסיף עמודים חדשים לעמוד אם ולערוך מידע אודות כל תת-עמוד ממקום אחד מסודר.

היות ולכל סניף יש כתובת שונה וככל הנראה טלפון שונה, פייסבוק מציגים מודעת מיקום חדשה שמאפשרת להציג מסר עם המידע הרלוונטי לסניף. כך לדוגמה רשת בתי-קפה יכולה להעלות מודעה מקומית שמעודדת אנשים לקפוץ לסניף הקרוב אליהם כאשר במודעה עצמה הגולשים יראו את הכתובת ומספר הטלפון של הסניף שקרוב אליהם. החידוש הוא שלא צריך ליצור מודעה נפרדת לכל עמוד אלא הרשת יוצרת מודעה דינמית אחת שמציגה את הנתונים הרלוונטיים בהתאם למיקום הגולשים והסניף הקרוב אליהם.

דוגמה:

unnamed

שימו לב שבדוגמה הנ”ל חלק מהנתונים הם דינמיים (רחוב, עיר, טלפון) והמודעה עצמה והטקסט מסביב הם אחידים.

האפשרות לקבל מידע אודות הקהל שנמצא סביב העסק שלכם

אופציה שגם כן כרגע פתוחה רק בארה”ב אך תגיע גם לשאר העולם בשבועות הקרובים זו האפשרות לקבל מידע אודות הקהל שנמצא מסביב לעסק. מדובר בפיצ’ר חדש ויש שיגידו מהפכני של פייסבוק שיעזור לבעלי עמודים מקומיים (Local business page) לדעת מי הקהל שנמצא סביבם ומה מאפיין אותם. הכלי החדש יאפשר לבעלי עמודים עסקיים מקומיים לדעת מה המאפיין המגדרי של הקהל שנמצא סביב העסק שלהם כמו גיל ומגדר, מתי הימים העסוקים ביותר של הקהל שנמצא סביב העסק שלהם ואיזה חלק מהקהל הוא קהל מקומי ואיזה קהל של מטיילים.

דבר נוסף שהכלי החדש יאפשר זה לדעת באיזה קהל סביב העסק “נגעו” המודעות שהמפרסם מריץ לעסק המקומי שלו. כך המפרסם יוכל לכוון טוב יותר את המודעות ולוודא שהן נחשפות לקהל רלוונטי יותר.

כך הפיצ’ר החדש יראה:

2015-11-07_1649

המידע הוא מאוד רגיש ולכן פייסבוק יציגו רק מידע כללי/אחוזים (לא מספרים מדויקים) וישתפו מידע רק של אנשים שהסכימו לשתף את המיקום שלהם עם פייסבוק.

מקור: פייסבוק

ייעוץ אסטרטגי לשיווק בעידן הדיגיטלי

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך:

הדרכות על פרסום ממומן בפייסבוק

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך: