סט נתונים חדש של פייסבוק יעזור למפרסמים להבין איך הקמפיינים שלהם מתנהגים

אחד הנושאים שהכי מבלבלים מפרסמים בפייסבוק זה איך עובד מנגנון הגשת המודעות בפלטפורמה. מפרסמים רבים נוטים להשוות בין מערכות פרסום מבוססות מכרז "סטנדרטיות" לבין מערכת הפרסום של פייסבוק כאשר בפועל בפייסבוק הדברים עובדים קצת אחרת.

אחת מהדרכים של פייסבוק לעזור למפרסמים להבין את ביצועי הקמפיינים שלהם הייתה להציג את ציון האיכות, ה Relevance Score. מטרת ציון האיכות היא להצביע על רמת הרלוונטיות של המודעות לקהל שאליו המפרסם פונה. במידה והציון נמוך מדי, המפרסם כמעט ולא יקבל חשיפה ייחודית (Reach) חדשה והחשיפה החוזרת של המודעות (Frequency) תגדל משמעותית.

בתמונה הבאה ניתן לראות כיצד נראה הציון שמופיע ברמת המודעה בדו"חות באדס מנג'ר:

2016-03-24_0955

למרות שהרבה מפרסמים נוטים להתעלם מהמדד לדעתי המדד חשוב מאוד. לא תמיד לפי המדד אני אחליט האם לעצור מודעה אך הוא כן נותן אינדיקציה על טיב המודעה.

אבל פייסבוק יודעים שיש עוד דברים שמשפיעים על טיב הקמפיין, ההגשה שלו ומכאן התוצאות שלו. ועכשיו פייסבוק החליטו להשיק סט חדש של נתונים שיאפשר למפרסמים לקבל תמונה מפורטת וברורה יותר של איך מתפקדים הקמפיינים שלהם ומה ניתן לעשות כדי לשפר הגשה.

תובנות הגשה – Delivery Insights

תובנות הגשה הן סט חדש של מדדים שיציג למפרסם את בריאות הקמפיינים שלו, האם הם מוגשים כמו שצריך ובמידה ולא, מה ניתן לעשות כדי לשפר ולזכות ביותר חשיפה.

אחד המדדים שיוצגו למפרסם נקרא תת-הגשה (Under-delivery) ומטרתו להסביר למפרסם כי הוא לא מקבל את מרבית החשיפה שהוא יכל לקבל. לצד המדד, פייסבוק יציגו המלצות מה המפרסם יכול לעשות כדי לשפר את הגשת המודעות ולזכות ביותר מכרזים במערכת הפרסום (מכאן גם לקבל יותר חשיפה).

תובנות ההגשה יתחילו להופיע אצל מפרסמים בהדרגה בשבועות הקרובים תחת עמודה שתקרא "הגשה" (Delivery) שתופיע ברמת הקמפיין והסטים.

למרות, או שאולי בעצם בנוסף לכל הנ"ל, צריך לזכור שאחד הדברים החשובים ביותר מבחינת פייסבוק זו הרלוונטיות של המודעות. עם כל הכבוד ליכולת להגיד "אני מוכן לשלם הרבה", במידה ופייסבוק יראו שהמודעות שלכם לא מייצרות פעולות, אתם עדיין תקבלו פחות חשיפה. כאן בדיוק נכנס נושא ציון האיכות ולמה הוא כל כך חשוב. זה גם בעצם ההבדל בין מערכות פרסום אחרות שמבוססות על מכרז סטנדרטי שבו מי שמוכן לשלם יותר זוכה, לבין מערכת הפרסום של פייסבוק שמכניסה למשוואה הזו גם את הרלוונטיות של המודעות לקהל שנחשף אליהן. בצורה כזו גם מי שמוכן לשלם הרבה יותר אבל הוא לא רלוונטי, יוצג משמעותית פחות. זו גם הסיבה שברוב המקרים אם תהיו מספיק רלוונטיים לקהל שלכם אתם תזכו ברוב המכרזים עליהם המודעה שלכם מתמודדת כדי להופיע לאנשים בניוזפיד שלהם.

בהודעה על סט הנתונים החדש פייסבוק יצרו מדריך מפורט שמסביר מה צריך לקחת בחשבון כשבונים קמפיינים ואני מאוד ממליץ לעבור וללמוד אותו.

מקור: פייסבוק

הנאמנות מתה; יחי ההרגל

המושג נאמנות צרכנית הוא מהקלישאות הנפוצות ביותר בעולם העסקים. בין אם מדובר בחברות שמנסות לייצר לקוחות נאמנים לעסק או למוצר שלהן, ובין אם מדובר בפתרונות

יאן יאנקו על רקע חלק

אז…איך מותגים צומחים?

סיכום קצר של אחד הספרים החשובים ביותר בעולם השיווק ובניית המותגים – "איך מותגים צומחים?" של הפרופסור לשיווק ביירון שארפ

ייעוץ אסטרטגי לשיווק בעידן הדיגיטלי

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך:

הדרכות על פרסום ממומן בפייסבוק

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך: