פייסבוק ממשיכים להילחם בלייקים מזויפים

בהמשך למהלך לניקיון לייקים לא אקטיביים שעליו הודיעו פייסבוק בתחילת מרץ פייסבוק מודיעים כי הם מצליחים למגר חלק ניכר מחוות הלייקים המזויפים.

לפי ההודעה של פייסבוק, בעיית הלייקים המזויפים הייתה תמיד קיימת ולמרות שהיא הייתה יחסית קטנה – פייסבוק עבדו קשות על מנת לוודא שאנשים בפייסבוק לא יתקלו בכאלה בכלל. אך פייסבוק לא עוצרים וממשיכים לשפר את השיטות שלהם לחסימת לייקים מזויפים “היות ורמאים תמיד ימשיכו להתפתח ולנסות לפתח דרכים חדשות לעקוף את מערכות המניעה של פייסבוק” כך לדברי פייסבוק.

כמה מהדברים שפייסבוק עשו על מנת להילחם בלייקים מזויפים:

זיהוי תבניות

התקדמות טכנולוגית חדשה במערכת זיהוי התבניות עזרה לפייסבוק לעצור הרבה מהבורסות הגדולות שקידמו לייקים מזויפים, חוות קליקים, פרופילים מזויפים ותוכנות זדוניות.

ההתקדמות הזו הפכה את ההבטחה של הגופים הנ”ל לספק לייקים מזויפים לעבודה משמעותית קשה יותר. ליתר דיוק, במהלך החצי השנה האחרונה, פייסבוק שילשו את מספר הלייקים שהם זיהו וחסמו לפני שאלה הגיעו לעמוד שקנה אותם. בזכות מאמץ זה, מספר רב של ספקים שניסו למכור לייקים מזויפים לבעלי עמודים עסקיים בפייסבוק סגרו את העסק שלהם.

הודעה למנהלי עמודים

בנוסף להסרה של לייקים מזויפים ישירות מעמודים עסקיים, פייסבוק ישלחו מעתה הודעה למנהלי העמוד על כך שהם חסמו או הורידו לייקים מזויפים מהעמוד שלהם. מאז השקת הפיצ’ר הזה פייסבוק הודיעו כבר ל 200 אלף עמודים עסקיים שפייסבוק הגנו על העמוד שלהם.

בהמשך פייסבוק מפרטים ומסבירים כיצד להימנע מאי-נעימויות בצורה מאוד פשוטה: “אל תקנו לייקים מזויפים!”, כך לפי ההודעה של פייסבוק. “זה מפתה, אבל לייקים מזויפים יסבו יותר נזק מאשר תועלת לעמוד העסקי שלכם”.

מקור: פייסבוק

ייעוץ אסטרטגי לשיווק בעידן הדיגיטלי

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך:

הדרכות על פרסום ממומן בפייסבוק

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך: