פייסבוק מאחדים את מערכות הפרסום וגם מאפשרים קידום סטוריז אינסטגרם מורחב

במשך כמה שנים התקיימו זו לצד זו שתי מערכות פרסום בפייסבוק: האדס מנג'ר והפאור אדיטור. בתחילת דרכן, שתי המערכות היו שונות מאוד האחת מהשנייה אך עם הזמן נראה כי השוני ביניהן נותר מינורי מאוד.
הרבה מפרסמים תהו מדוע פייסבוק לא מאחדים את המערכות והנה עכשיו זה קורה: פייסבוק מודיעים רשמית על איחוד מערכות הפרסום שלהם.

בהודעה פיייסבוק מסבירים כי האדס מנג'ר יכיל מעתה פיצ'רים להעלאת קמפיין מהיר אך גם כמה מהאפשרויות המתקדמות של הפאור אדיטור, אשר בשמו פייסבוק יפסיקו להשתמש בזמן השקת האיחוד בימים הקרובים.

פייסבוק מסבירים כי משתמשי הפאור אדיטור לא יבחינו בהבדלים בתהליך יצירת הקמפיינים פרט לשם החדש של המערכת. משתמשי האדס מנג'ר, לעומת זאת, יוכלו שלא לבנות קמפיינים בשיטה הרגילה של שלב אחד שלב (קמפיין -> קבוצת מודעות -> מסר) אלא לסדר את הקמפיין בצורה שנוח להם, בין אם זה להתחיל ביצירת קהל או המסר (מה שהיה ניתן לעשות בפאור אדיטור).

לצד ההודעה הזו, ולפי הבלוג העסקי של אינסטגרם, פייסבוק עומדים לחבר בצורה הדוקה יותר את כלי הפרסום והמיקום של פייסבוק ואינסטגרם.

לפי הבלוג, מותגים יוכלו בקרוב לבקש כי קמפיין יופיע גם בסטוריז באינסטגרם, גם בפיד באינסטגרם, גם בפייסבוק וגם ברשת הפרסום החיצונית של פייסבוק. בעבר, כאשר מפרסם רצה לפרסם בסטוריז באינסטגרם הוא היה נאלץ "להריץ" את הקמפיין רק במיקום זה ולא במקביל עם מיקומים אחרים באינסטגרם ו/או פייסבוק. עכשיו, במידה ומפרסם ירצה לפרסם במקביל בסטוריז ובמיקומי הפרסום האחרים של אינסטגרם ופייסבוק, הוא יצטרך להעלות וידאו או תמונה ביחס של 16:9 לסטוריז וגודל אחר למיקומים האחרים, אך הכל יהיה במקביל ולא בנפרד.

כמו כן, מפרסמים יוכלו לקחת שקפים/תמונות שאותם הם העלו אורגנית לסטוריז, להשתמש בהם ביצירת הקמפיין באדס מנג'ר ולהציג את המודעות באינסטגרם ובפייסבוק. בכך פייסבוק מאפשרים למותגים לקחת סטוריז שהם יצרו, כולל הפילטרים, המסיכות והסטיקרים שהם הוסיפו להם, לפרסם אותם ובכך לאפשר למפרסמים שמרגישים שאין להם כלים קריאייטיבים לייצר מודעות עם הכלים שפייסבוק נותנים.
אמנם האפשרות קיימת כדי שמפרסמים יוכלו לקדם מודעות באינסטגרם אך לא תהיה על כך מגבלה ומפרסמים יוכלו להשתמש בתמונות הללו גם במיקומים אחרים בפייסבוק וברשת הפרסום החיצונית של פייסבוק. המגבלה היחידה היא שמפרסמים יצטרכו להשתמש בכלי העריכה (cropping tool) של האדס מנג'ר על מנת לחתוך את התמונה ליחס של 4:5 אם ירצו שהתמונה תופיע גם בפיד באינסטגרם.

וזה לא הכל, בנוסף לכל ההודעות הללו, פייסבוק הודיעו בבלוג העסקי באינסטגרם כי מעתה מפרסמים יוכלו לקדם גם את כלי הקאנבס של פייסבוק בפיד באינסטגרם.

על מנת לאפשר לקדם תמונות מהסטוריז, מפרסמים יצטרכו לחבר את חשבון האינסטגרם העסקי שלהם לעמוד הפייסבוק העסקי שלהם דרך הגדרות העמוד ו/או דרך האדס מנג'ר כאשר בוחרים להעלות תמונה לקמפיין.
2017-09-12_1424

ייעוץ אסטרטגי לשיווק בעידן הדיגיטלי

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך:

הדרכות על פרסום ממומן בפייסבוק

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך: