פייסבוק יוצאים נגד כותרות שמושכות הקלקות

בהמשך לשינויים קודמים לגבי העדפה של תוכן עליהם הם הודיעו בעבר, פייסבוק הודיעו היום על עוד שינויים:

כותרות למשיכת הקלקות

כותרות למשיכת הקלקות, או Click Bating, מתייחס לכותרות שמטרתן לגרום לגולש ללחוץ על קישור בלי להסביר לגולש מה באמת הוא עומד לקרוא. לפי האלגוריתם של פייסבוק, היות ופוסטים מהסוג הזה מקבלים הרבה הקלקות הם גם מופיעים ליותר אנשים בניוז-פיד.

דוגמה לפוסט:

2014-08-25_2030

על פי פייסבוק, בסקר שהם ערכו, 80% מהנשאלים אמרו שהם מעדיפים כותרות שנותנות יותר מידע אודות מה הגולשים עומדים לקרוא.

אז כיצד פייסבוק מחליטים איך נראית כותרת שמטרתה למשוך הקלקות?

אחת הדרכים היא לבדוק כמה זמן לוקח לגולשים לקרוא את המאמר מחוץ לפייסבוק. אם גולשים לוחצים על מאמר ומעבירים זמן בקריאה של המאמר, זה אומר שכנראה שהגולשים לחצו על משהו שבאמת עניין אותם. אם הגולשים לוחצים על קישור ואז חוזרים ישר לפייסבוק, זה מצביע על כך שהם לא מצאו משהו שהם אוהבים. עם השינוי הנוכחי, פייסבוק ייקחו בחשבון האם גולשים נמצאים זמן מסוים מחוץ לפייסבוק לאחר לחיצה על קישור או האם הם חוזרים ישירות לפייסבוק.

עוד פאקטור שיילקח בחשבון על ידי פייסבוק כדי להמעיט בכמות הפוסטים מהסוג הנ"ל הוא אחוז האנשים שלוחצים על התוכן לעומת כמה אנשים שמדברים על ומשתפים את התוכן עם חבריהם. אם הרבה אנשים לוחצים על קישור, אך מעט אנשים לוחצים על לייק או מגיבים על הסיפור לאחר חזרתם לפייסבוק, זה גם יירמז על כך שהם לא לחצו על משהו שעניין אותם.

שיתוף קישורים בפוסטים

העדכון השני של פייסבוק מתייחס לצורה שבה משתפים קישורים בפוסטים. כאשר גולשים משתפים קישורים בפייסבוק הקישור מופיע עם תמונה גדולה, כותרת וטקסט מסוים שלרוב נמשך מהאתר:

2014-08-25_2038

לפעמים מפרסמים משתפים קישורים בסטטוסים או בצמוד לטקסט מעל לתמונה:

2014-08-25_2039

פייסבוק מצאו שאנשים יעדיפו לרוב ללחוץ על קישור שמופיע בפורמט הקישורים של פייסבוק במקום ללחוץ על קישורים אשר "קבורים" בתיאור התמונה. פורמט הקישור הטבעי מציג תוכן מסוים מתוך האתר מה שמקל על הגולש להחליט האם ברצונו ללחוץ על הקישור. הפורמט הטבעי גם מקבל על גולשים ללחוץ על הקישור במכשירים ניידים.

עם העדכון הנוכחי, פייסבוק יתעדפו הצגה של קישורים בפורמט הטבעי שלהם ויציגו פחות פוסטים עם קישורים נלווים.

האם הדבר ישפיע על כלל העמודים?

על פי פייסבוק, עמודים שנוטים להשתמש בכותרות אשר מושכות הקלקות וגולשים שלא קוראים את התוכן לאחר ההקלקה יחוו ירידה בחשיפה בחודשים הקרובים. השינוי הנוכחי נועד להבטיח על איכות התוכן בניוז-פיד של הגולשים

יאן יאנקו על רקע חלק

אז…איך מותגים צומחים?

סיכום קצר של אחד הספרים החשובים ביותר בעולם השיווק ובניית המותגים – "איך מותגים צומחים?" של הפרופסור לשיווק ביירון שארפ

ייעוץ אסטרטגי לשיווק בעידן הדיגיטלי

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך:

הדרכות על פרסום ממומן בפייסבוק

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך: