פייסבוק ממשיכים בסדרת השינויים לניוז-פיד

בהמשך לכל השינויים הקודמים לתוכן שאתם רואים בניוז-פיד, פייסבוק הודיעו היום על שינוי נוסף שישפיע על חשיפה של תכנים.

הפעם מדובר בשינוי שאמור להציג לכם יותר תכנים רלוונטיים בהתאם לזמן ולתוכן של הפוסט.

השפעה של תוכן טרנדי

אחת הדרכים שפייסבוק יציגו לכם פוסטים יותר רלוונטיים מבחינת הזמן שלהם היא נושא הפוסט. במידה ועמוד ו/או חבר שלכם מעלה פוסט שמתייחס לנושא “חם” ברשת, יש יותר סיכוי שהפוסט יופיע בראש הניוז-פיד שלכם. פייסבוק טוענים שמבדיקה שהם עשו, השינוי הזה מגביר ב 6% את רמת האינטראקציה עם הפוסטים.

trending_headline

*הערה אישית: מהכרות עם מנגנון ה”טרנדינג” בפייסבוק, כרגע הדבר לא יעבוד בשפות שהן לא אנגלית. יחד עם זאת, ולמרות שהמנגנון ככל הנראה מוגבל לשפה האנגלית בשלב הזה, לעומת רשתות חברתיות אחרות כגון טוויטר, בפייסבוק יודעים לזהות נושא שיחה גם ללא שימוש בהאשטאג להבלטת מילה כזו או אחרת

התחשבות בזמן שבו גולשים עשו לייק או הגיבו

השינוי השני לוקח בחשבון את הקצב שבו גולשים עושים לייק ו/או מגיבים לפוסט. עד עתה פייסבוק לקחו בחשבון את מספר הלייקים שפוסט קיבל על מנת לקבוע היכן הוא יופיע בניוז-פיד. עם השינוי הנוכחי פייסבוק יבדקו מתי גולשים בחרו לעשות לייק, להגיב ו/או לשתף.

לפי פייסבוק, אם אנשים מייצרים אינטראקציה ישר איך שהפוסט עולה ולא כמה שעות מאוחר יותר זה סימן שהפוסט היה מעניין באותו הרגע שהוא עלה וככל הנראה יהיה פחות מעניין יותר מאוחר. על בסיס נתון זה, ככל הנראה פוסט שיקבל יותר התייחסות מצד הגולשים ברגע שהוא עולה ידורג גבוה יותר בניוז-פיד.

מבחינת השפעה, פייסבוק אומרים שהשינויים הנ”ל יגיעו בהדרגה לכולם אך ההשפעה לא תהיה משמעותית. בקצרה, אם הפוסט שלכם מתייחס לנושא “חם” ו/או מקבל התייחסות מהירה מצד גולשים הוא יקבל יותר חשיפה בהתחלה ופחות חשיפה יותר מאוחר, גם אם תהיה עוד אינטראקציה בהמשך.

ייעוץ אסטרטגי לשיווק בעידן הדיגיטלי

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך:

הדרכות על פרסום ממומן בפייסבוק

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך: