שינויים ועדכונים בפייסבוק

בתקופה האחרונה היו מספר שינויים ועדכונים בפייסבוק ובמקום לסקר אותם בנפרד החלטתי לקבץ אותם למאמר אחד.

1. האפשרות להגיב לפוסטים עם עמוד שאתם מנהלים

אפשרות זו עדיין לא הופיע לכולם אך למי שיש אותה יראה שבאפשרותו לבחור להגיב לכל פוסט של עמוד עם אחד העמודים שהוא בעצמו מנהל.

ניתן לראות כאן בדוגמה של אור פיאלקוב:

2. עריכה ושכפול דארק פוסטים

דארק פוסט זו אחת האפשרויות המפורסמות ביותר שמפרסמים בפייסבוק משתמשים בה. מדובר ביצירה, העלאה וקידום של פוסט שאינו מופיע בעמוד. עד כה, כדי ליצור פוסט כזה היה צריך להתאמץ ואם הייתם רוצים ליצור מספר פוסטים דומים אך שונים מבחינת קרייאייטיב (טקסט ו/או תמונה) הייתם צריכים לבנות את כל הפוסטים מאפס כמה פעמים. תהליך מתסכל ולרוב היה לוקח יותר מדי זמן. אחת הבעיות העיקריות הן שלא ניתן היה לערוך דארק פוסטים.

מעתה, כאשר תיכנסו לפאור אדיטור כבר בשלב יצירת המודעה תראו את האפשרות לבנות דארק פוסט משלכם. השינוי האמיתי טמון ביכולת לערוך פוסט מהסוג הזה וגם לשכפל אותו ואז לערוך אותו. כלומר לא צריך יותר לבנות מראש כל פוסט מחדש רק כדי לעשות A/B טסטינג.

אפשרות זו עדיין לא מופיעה לכולם אבל כך היא נראית אצל ג'ון לומר:

3. פלואו חדש לפתיחת אפליקציות

עדכון זה מיועד יותר למפתחים שבינינו. פייסבוק הודיעו על פלואו חדש לפתיחה ואימות של אפליקציות בפייסבוק. השינוי מרענן מאוד והופך את התהליך להרבה יותר ידידותי למשתמש.

לחצו כאן תוכלו לקרוא על השינוי.

2014-09-06_1730

4. פרסום בפייסבוק לפי מיקום ספציפי

זה אחד מהשינויים המעניינים ביותר בתקופה האחרונהבפייסבוק ומדובר באופציה לבחור רדיוס של אזור נקודתית ספציפי ולהציג לגולשים בפייסבוק שנמצאים ברדיוס הזה מודעה רלוונטית בניוז-פיד שלהם. כמו עם מערכות פרסום אחרות, גם במקרה הזה ככל הנראה ייקח הרבה זמן, אם בכלל, עד שהאפשרות הזו תגיע לישראל. נכון לעכשיו אני לא נתקלתי באפשרות הזו וייתכן ומדובר ב"גליץ'" של פייסבוק. בכל מקרה סביר להניח שזה ייפתח לכולם בקרוב.

העדכון של אור פיאלקוב בנושא:

5. פרסום אתרים ברשת הפרסום הסלולרית של פייסבוק 

לפני זמן מה פייסבוק התחילו לאפשר קידום אפליקציות ברשת הפרסום של פייסבוק. כעת ניתן לפרסם גם אתרים ברשת הפרסום גם דרך האדס מנג'ר וגם דרך הפאור אדיטור. כאשר תבחרו באופציה "קליקים לאתר" או "המרות באתר" תראו שהאפשרות נוספה באפשרויות התצוגה של המודעה שלכם. זכרו שנכון לעכשיו אין נפח גלישה משמעותי ברשת הפרסום ועל כן התועלת של בחירה באופציה הזו עדיין תלויה בספק. כמובן שכדאי שהאתר שלכם יותאם למובייל ובכל מקרה אפשר לנסות.

2014-09-06_1738

 

עדכון נוסף: פייסבוק הודיעו כי בתחילת ספטמבר הם ישיקו את השינוי במערכת המודעות שבו הפילוח של המודעות יהיה ברמת האד-סט. העדכון נדחה ל 15 בספטמבר.

הנאמנות מתה; יחי ההרגל

המושג נאמנות צרכנית הוא מהקלישאות הנפוצות ביותר בעולם העסקים. בין אם מדובר בחברות שמנסות לייצר לקוחות נאמנים לעסק או למוצר שלהן, ובין אם מדובר בפתרונות

יאן יאנקו על רקע חלק

אז…איך מותגים צומחים?

סיכום קצר של אחד הספרים החשובים ביותר בעולם השיווק ובניית המותגים – "איך מותגים צומחים?" של הפרופסור לשיווק ביירון שארפ

ייעוץ אסטרטגי לשיווק בעידן הדיגיטלי

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך:

הדרכות על פרסום ממומן בפייסבוק

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך: