פייסבוק משיקים את פייסבוק אנליטיקס לאפליקציות

פייסבוק השיקו את פייסבוק אנליטיקס לאפליקציות, כלי חינמי שמביא את הכוח של ניתוח המידע הדמוגרפי של פייסבוק לניתוח מידע חוצה פלטפורמות. הכלי נועד לעזור למפתחים ומשווקים להבין את התנהגות הקהל באפליקציות שלהם, למדוד כיצד אנשים משתמשים באפליקציות ולהרחיב את העסקים שלהם בעזרת מיקוד נכון יותר של מודעות.

אפליקציות ששולחות אירועים של פייסבוק (app events) יכולות להתחיל להשתמש בפייסבוק אנליטיקס כבר היום.

כמה מהפיצ'רים שהמערכת החדשה כוללת:

חוצה-מכשירים (cross-device): אנשים משתמשים בהרבה מכשירים כאשר הם נמצאים בקשר עם עסקים ופייסבוק אנליטיקס לאפליקציות תעזור למפתחים ומשווקים להבין את התנועה של האנשים דרך מכשירים ובכך לייעל את ביצועי האפליקציה.

דוגמה: אם אתם קמעונאית בגדים באינטרנט ויש לכם גם אפליקציית נייטיב וגם אתר, תוכלו לדעת האם לקוחות הקליקו על מודעה שפתחה את האפליקציה שלכם, הסתכלו על זוג מכנסיים בלפטופ שלהם, ולבסוף רכשו דרך הטאבלט שלהם. אולי תגלו שמרבית הרכישות קורות באתר שלכם, אך מרבית אותם רוכשים לחצו לפני כן על מודעה שהופיעה להם במובייל, דבר שיעזור לכם להחליט איפה להציג מודעות.

סגמנטציה: תוכלו לראות סגמנטציה של קבוצות של אנשים לפי מאפיינים מסוימים כגון נשים או אנשים שמשתמשים באנדרואיד. תוכלו לבדוק מדדים לאותן קבוצות כדי לראות איך הם משתמשים באפליקציה שלכם ביחס לשאר המשתמשים.

דוגמה: תוכלו לבנות סגמנטציה של חמשת האחוזים הגבוהים ביותר של אנשים שעושים את רוב הרכישות באפליקציה ולבדוק מה מאפיין אותם דמוגרפית ובאיזה מכשירים הם משתמשים. ייתכן ותגלו שאנשים שעושים את רוב הרכישות הן נשים בנות 25-34 שמשתמשות באנדרואיד. תוכלו להחליט להשקיע יותר תקציב בקידום אפליקציית האנדרואיד שלכם או להריץ יותר מודעות לכיוון נשים בגילאים הרלוונטיים עבורכם.

קבוצות (cohorts): תוכלו לבדוק קבוצות של אנשים שנקטו בסט פעולות באפליקציה שלכם. לאחר מכן תוכלו לבדוק מדדים ספציפיים לאותה קבוצה כמו מה האחוז מהם שהפעילו את האפליקציה, סיימו הרשמה או רכשו מוצר.

דוגמה: תוכלו לבנות קבוצה של כל מי שהתקין את האפליקציה במדינה מסוימת כגון צרפת, ואולי תגלו שאנשים אלו רכשו יותר במובייל ובווב. ייתכן ובעקבות גילוי המידע הזה תחליטו להשקיע יותר במודעות בצרפת

2015-03-25_2121

משפכים: יצירת משפכים תאפשר לכם לראות כיצד אנשים נעים באפליקציה שלכם כמו לדוגמה משפך רכישה. זה יכול לעזור לכם לראות איפה אנשים נוטשים, דבר שיעזור לכם להבין איפה להשקיע משאבים לשיפור ביצועים.

דוגמה: אם אתם מפתחי אפליקציית משחקים והמשחק שלכם נגיש רק בספרדית, ייתכן ותרצו לדעת אם תרגום האפליקציה לשפות אחרות יתרום להגברת רכישות. תוכלו לבנות משפך לתהליך הרכישה ואז לבדוק את המשפך לפי שפות. אם אנשים שלא דוברים ספרדית נוטשים יותר בנקודת הרכישה, ייתכן ותוכלו לשפר את אחוזי ההמרות באמצעות התאמת התהליך לעוד שפות.

2015-03-25_2134

שיפור הפרסום שלכם: פייסבוק אנליטיקס לאפליקציות יכול לעזור למפתחים להבין ולשפר את המודעות שהם כבר מריצים ולהבין כיצד להריץ מודעות טוב יותר בעתיד. אנליטיקס עוזר לכם למדוד את ה LTV של מודעות הפייסבוק שלכם ולהחזיר אנשים שנטשו באמצעות רי-מרקטינג.

דוגמה: תוכלו למדוד את ה LTV של לקוחות דרך קמפיינים שונים ברשתות פרסום שונות שאתם מריצים ביפן, מה שיוכל לעזור לכם בעתיד להחליט כמה תסכימו לשים על התקנה ביפן בכל רשת פרסום.

כמו כן, פייסבוק יודעים שלקוחות מפרסמים לא רק בפייסבוק כך שעם הזמן פייסבוק יוכלו לעזור למדוד את תוצאות המודעות ברשתות אחרות. אפשרות זו תושק היום בבטא סגורה.

איך מתחילים

פייסבוק עדכנו את מסמכי המפתחים שמסבירים כיצד להטמיע איוונטים של אפליקציות ובנו מרכז עזרה חדש לאנליטיקס עם שאלות ותשובות מהן ניתן ללמוד.

מקור: פייסבוק

ייעוץ אסטרטגי לשיווק בעידן הדיגיטלי

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך:

הדרכות על פרסום ממומן בפייסבוק

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך: