פייסבוק משיקים רשמית את רשת הפרסום במובייל ועוד הפתעות מאירוע ה f8

באירוע f8 שלו חיכו הרבה אנשים, הרבה זמן, הכריזו פייסבוק רשמית על השקת רשת הפרסום במובייל של פייסבוק.

רשת הפרסום מקבלת את ראשי התיבות המאוד מעניינים FAN, קיצור של Facebook Audience Network.

2014-04-30_2101_001

רשת הפרסום מהווה קפיצה משמעותית בהיצע שפייסבוק יוכלו להציע למפרסמים במובייל ובמיוחד לאור הביקוש העולה לפרסום מסוג זה כאשר כרגע מדובר במודעות לקידום אפליקציות.

רשת הפרסום החדשה מאפשרת מודעות באנר, מודעות מסך ומודעות "נייטיב" – מודעות שנראות כחלק טבעי מהאפליקציה שבה הגולש משתמש.

10333109_784969801521891_720131556_n

על פי פייסבוק, האפשרויות שקיימות כיום בקידום אפליקציות בתוך פייסבוק יתאפשרו גם באפליקציות חיצוניות. כך מפתחים ומפרסמים יוכלו להגיע למשתמשי אפליקציות דרך אפליקציות צד ג' על סמך המידע שיש להם על אותם משתמשים או להגיע למתקינים חדשים על סמך המידע שלהם שיש לפייסבוק.

מפתחים ומפרסמים יוכלו לבקש שהאפליקציות שלהם יופיעו במקום בו יש את הסיכוי הגבוה ביותר למצוא את המשתמשים הכי נכונים להם.

מפתחים יכולים להירשם לבטא (https://developers.facebook.com/docs/audience-network/) ולהחליט איזה מודעות הם ירצו להציג באפליקציות שלהם.

נכון לעכשיו עדיין אין אפשרות לבחור לפרסם במודעות אלו אלא רק להטמיע אותן באפליקציות. ככל הנראה פייסבוק מחכים לצבור מספיק היצע ממפתחי אפליקציות כדי לאפשר את השימוש ברשת הפרסום.

עוד מהחדשות מהערב

פייסבוק משיקים אחריות ל API שלהם למשך שנתיים. פייסבוק מצהירים שהם יתמכו בכל גרסה של קוד למשך שנתיים גם אם יהיו שינויים בקוד על מנת למנוע זעזועים באפליקציות ולמנוע בלאגן אצל מפתחים. כמו כן פייסבוק מתחייבים לטפל בבאגים משמעותיים בתוך 48 שעות.

2014-04-30_2101

פייסבוק משנים את הדרך שבה גולשים מתחברים לאפליקציות. במקום הלוג-אין הקלאסי, שמבקש הרשאות שונות לפרופיל הגולש, גולש שירצה להתחבר לאפליקציה עם הלוג-אין של פייסבוק יוכל להגדיר איזה הרשאות ברצונו לשתף עם האפליקציה. כך יותר גולשים ירגישו בטוחים להתחבר לאפליקציות.

אפליקציות לא יוכלו לגשת למידע של חברים ומדובר בשינוי משמעותי. עד כה, אפליקציות היו יכולות לגשת למידע פומבי של גולשים גם דרך חברים שלהם. מעתה האפשרות הזו מבוטלת.

פייסבוק משיקים שירות חדש שנקרא "חיבור אנונימי". הרעיון הוא שאנשים יוכלו להתחבר לאפליקציות ללא נתינת מידע וללא הרשמה. האפשרות הזו תיתן לגולשים את ההזדמנות לנסות אפליקציות ללא חשש וגולשים תמיד יוכלו להירשם עם הזהות האמיתית שלהם ברגע שיהיה להם נוח ונכון.

פייסבוק משיקים אפשרות לניווט וקישור אפליקציות באשר הן במקום גלישה דרך דפדפן במובייל. לאפשרות קוראים applinks  ומאפשרת ניווט בין קישורים מתוך אפליקציות לאפליקציות אחרות שיש למשתמשים במכשיר דרך כל פלטפורמת מובייל בלי הצורך לעבור דרך דפדפן. זו אפשרות שעשויה לשנות משמעותית את הדרך שבה אנשים משתמשים באפליקציות ובעצם זו חלופה כמעט מוחלטת לדפדפן במובייל, לפחות לכל המשתמשים הכבדים באפליקציות. ומי לא?

 פייסבוק משיקים חיבור בין אפליקציות ווב לאפליקציות נייטיב במכשירים סלולריים. גולשים שמתחברים לאפליקציית דסקטופ יוכלו לבקש לקבל תזכורת במכשיר הנייד להוריד את האפליקציה במכשיר סלולרי.

פייסבוק משיקים כפתור לייק לאפליקציות מובייל. כמו באתרים, מעתה מפתחים יוכלו להטמיע את כפתור הלייק באפליקציות. הכפתור יתנהג בדיוק באותה הצורה כמו שהוא מתנהג בדסקטופ.

פייסבוק משיקים אפשרות להטמעת מסנג'ר בתוך אפליקציות בתוך השיתוף. מעתה, כשגולשים ירצו לשתף משהו מתוך אפליקציה הם יוכלו לשתף באופן כללי לפייסבוק אך גם באופן פרטי ישירות למסנג'ר שלהם

פייסבוק משיקים תכנית חדשה למפתחים וסטרט-אפים שנקראת FB Start. התכנית תאפשר כלים בשווי של עד 30 אלף דולר, בחינם (!!) למפתחים וסטרט-אפים. התכנית משלבת מגוון חברות גדולות שיתנו מהשירותים שלהם למפתחים וזאת על מנת לעזור להם לפתח ולגדול בעולם רווי אפליקציות.

 

יאן יאנקו על רקע חלק

אז…איך מותגים צומחים?

סיכום קצר של אחד הספרים החשובים ביותר בעולם השיווק ובניית המותגים – "איך מותגים צומחים?" של הפרופסור לשיווק ביירון שארפ

ייעוץ אסטרטגי לשיווק בעידן הדיגיטלי

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך:

הדרכות על פרסום ממומן בפייסבוק

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך: